Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, ti is...

Egyedülálló anyukák, ti is szoktátok néha tehernek érezni a gyereketeket? Ez a hozzáállás normális, vagy pedig már túlzás?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ovis kislánya az előző házasságából. Az exfelesége neveli, de nálunk is sokat van. A gyerekkel nincs probléma, de az anyukájára mostmár nagyon ki vagyok akadva.


Minden adandó alkalommal "lepasszolja" nekünk a gyereket.

Mondom, nem azzal van gond, hogy itt a gyerek, jól kijövök vele, nekem nem teher. De azt látom, hogy az anyja nem tud/nem akar foglalkozni vele. Hivatalosan nála van elhelyezve a kislány, de a múlt hét például úgy nézett ki, hogy hétfőn, kedden, szerdán mi vittük oviba a gyereket és este is itt aludt. Csütörtökön elment érte az anyja, hazavitte, de péntek reggel megint mi vittük oviba és itt volt ma reggelig. Szóval kb úgy néz ki lassan a helyzet, hogy anyukáé a felügyeleti jog, a férjem fizeti a gyerektartást, és mégis jó, ha heti 1-2 napot van anyukával a lánya.


Ami meg végképp kiverte a biztosítékot, hogy ma felhívta a férjemet az exe, hogy a gyerek bárányhimlőgyanús, hozza már el az oviból és menjen vele táppénzre. Mondta a férjem, hogy nem tud, mert holnap reggel utazik munkaügyben 2 hétre külföldre, nem tudja lemondani. Erre az ex közölte, hogy nem baj, akkor majd én vigyázok a gyerekre meg ápolom, én úgyis itthonról dolgozom, oldjam meg. Máskor is volt már ilyen, hogy beteg volt a kiscsaj és én ápoltam, nincs ezzel gond. De én még nem voltam bárányhimlős, és nagyon nem szeretném elkapni, így nem tudom ezt most felvállalni. Erre az anyuka ordítva jött azzal, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és hogy ugye nem képzeljük, hogy majd ő marad otthon a gyerekkel, ő most nem tud táppénzre menni, meg egyébként is 130ezer a nettó fizetése, stb, stb.


Komolyan annyira felhúztam magam, hogy azon gondolkozom, megmondom a férjemnek, hogy indítsunk új elhelyezési pert, és vegyük magunkhoz a kislányt, mert én egyenesen alkalmatlannak tartom ezt a nőt az anyaságra.


Mit gondoltok, igazam van, vagy pedig csak a gyűlölet beszél belőlem, és érthető, hogy az anyuka ennyire sokszor "passzolja le" a gyerekét?



2014. ápr. 7. 12:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
89%

Ismerek olyan anyukát aki rendszeresen tõnkrement cipöbe,kinött ruhába szálitja le a gyereket.

Apuka megsajnálja es felruházza pedig fizeti a gyerektartást

2014. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
21%
Havi 85e tartasdijat nincs biróság, ami megítélne egy gyerekre. Kar volt ezt írnod, igy egErtelmuan kamu.
2014. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Egy árva szóval sem mondtam, hogy ezt a 85ezret a bíróság állapította meg. Többet fizetünk, mint a papíron rögzített összeg. De egyrészt most nem erről van szó, másrészt meg nem fogok magyarázkodni.
2014. ápr. 9. 12:13
 34/35 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta?
2015. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Fejlemények?
2015. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!