Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, ti is...

Egyedülálló anyukák, ti is szoktátok néha tehernek érezni a gyereketeket? Ez a hozzáállás normális, vagy pedig már túlzás?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ovis kislánya az előző házasságából. Az exfelesége neveli, de nálunk is sokat van. A gyerekkel nincs probléma, de az anyukájára mostmár nagyon ki vagyok akadva.


Minden adandó alkalommal "lepasszolja" nekünk a gyereket.

Mondom, nem azzal van gond, hogy itt a gyerek, jól kijövök vele, nekem nem teher. De azt látom, hogy az anyja nem tud/nem akar foglalkozni vele. Hivatalosan nála van elhelyezve a kislány, de a múlt hét például úgy nézett ki, hogy hétfőn, kedden, szerdán mi vittük oviba a gyereket és este is itt aludt. Csütörtökön elment érte az anyja, hazavitte, de péntek reggel megint mi vittük oviba és itt volt ma reggelig. Szóval kb úgy néz ki lassan a helyzet, hogy anyukáé a felügyeleti jog, a férjem fizeti a gyerektartást, és mégis jó, ha heti 1-2 napot van anyukával a lánya.


Ami meg végképp kiverte a biztosítékot, hogy ma felhívta a férjemet az exe, hogy a gyerek bárányhimlőgyanús, hozza már el az oviból és menjen vele táppénzre. Mondta a férjem, hogy nem tud, mert holnap reggel utazik munkaügyben 2 hétre külföldre, nem tudja lemondani. Erre az ex közölte, hogy nem baj, akkor majd én vigyázok a gyerekre meg ápolom, én úgyis itthonról dolgozom, oldjam meg. Máskor is volt már ilyen, hogy beteg volt a kiscsaj és én ápoltam, nincs ezzel gond. De én még nem voltam bárányhimlős, és nagyon nem szeretném elkapni, így nem tudom ezt most felvállalni. Erre az anyuka ordítva jött azzal, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és hogy ugye nem képzeljük, hogy majd ő marad otthon a gyerekkel, ő most nem tud táppénzre menni, meg egyébként is 130ezer a nettó fizetése, stb, stb.


Komolyan annyira felhúztam magam, hogy azon gondolkozom, megmondom a férjemnek, hogy indítsunk új elhelyezési pert, és vegyük magunkhoz a kislányt, mert én egyenesen alkalmatlannak tartom ezt a nőt az anyaságra.


Mit gondoltok, igazam van, vagy pedig csak a gyűlölet beszél belőlem, és érthető, hogy az anyuka ennyire sokszor "passzolja le" a gyerekét?



2014. ápr. 7. 12:20
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

#9,


a nagyszülők 120, illetve 160 km-re laknak tőlünk, és még nem nyugdíjasok, dolgoznak ők is.


#10,


ez szerintem érthető, hogy néha jól esik a gyerek nélkül lazítani kicsit. De ha heti 7 napból monjuk 5öt nincs az anyukával a gyereke, az is normális még? Ez lenne a kérdés, hogy ki hogy van ezzel, aki egyedülálló anyuka.

2014. ápr. 7. 12:39
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Azt azert nem tartom annak. 2-3 nap belefér - bar nekem inkabb csak nehány órák voltak, nem teljes napok - annál tobb.... Nekem nem.
2014. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
26%

Ahogy én látom, két gyerek és egy válás után.


Mivel a párod partner a gyereknevelésben, hívjuk teljesen jogosan odaadó apukának, anyukának is lehet egy kis élete.

Nem gondolom, hogy teher lenne neki a gyereke, csak egyszerűen úgy alakították ki 3-an az életüket, hogy egyforma súllyal szerepelnek a kicsi életébe.

Ezzel nem lehet baja senkinek, hiszen anyára apára ugyanúgy szükség van.


Gondolom anyuka is szeretne párkapcsolatot, amit egy ovissal nem igen lehet megalapozni, így persze, hogy a magánéletére is kell idő.

Az a kérése, hogy apuka menjen ezúttal táppénzre is jogos, mert tudod vannak munkahelyek, akik nem nézik jószemmel, ha a kicsivel 1-2 havonta egy hetet otthon vagy.


Nekem nem volt ilyen szerencsém exemmel, ő magasról tett arra, hogy mit hogy oldok meg, viszont nekem szüleim segítettek.

Ha terhedre van a gyerek, mondd meg nekik, szerintem nem leszel túl népszerű. Az ő kis három fős családjuk előbb volt, az őket, hármukat érintő döntéseket közösen hozzák, apukának sincs ellenvetése ha jól gondolom csak neked.


Te csöppentél az ő életükbe, neked kell alkalmazkodnod. Ha nem akarsz alkalmazkodni hozzájuk, keresni kell egy olyan pasit, akinek nincs gyereke.


Amit én tennék.

Bírósági tárgyalás útján változtatnék a felügyeleti jogon. Egy hét nálatok, egy hét anyukánál a kicsinek. Tartásdíj nincs, viszont minden felmerülő költség mint beiskolázás, vagy a mostani óvodai térítési díj, vagy szemüveg, ruha közös kiadás. A kicsiről meg mindenki gondoskodik a saját hetében.

2014. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

EZ nem szokványos, ami nálatok történik.

Valóban igaz - amit mások is említettek már - , hogy a gyereknek jó, ha mind2 szülő neveli, foglalkozik vele.

Az édesanya nem igazán akarja nevelni, de a tartásdíjra igényt tart.

Mindig az a szülő fizet tartásdíjat, akinek csak láthatási joga van, mondjuk 2 hetente, mert a gyereket a másik szülő neveli, ott kerül pénzbe.

Ha ez a díszanyuka ennyire nem ragaszkodik a gyerekéhez, akkor csak a pénz miatt fog majd küzdeni érte.

Én a párod helyében bírósághoz fordulnék és kérném a gyerekelhelyezés megváltoztatását.

B verzió lehet az is, hogy a gyerek fél évig egyik szülőnél, fél évig a másiknál legyen elhelyezve, van ilyen ismerősöm, közös megegyezés alapján döntöttek így és egyikük se fizet tartásdíjat.

Összegezve: ez az anyuka nem jó anya.

2014. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
22%
Első vagyok. Úgy látom nem sokan értették az iróniát a válaszomban. A kérdezőnek lesz "zavaró" a kislány ha saját gyereket akar majd.
2014. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
81%
Anyucinak pasija (uj?) van, ezert probal szabadulni a gyerektol amilyen surun csak lehet.
2014. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

#13,


a gyerek NINCS terhemre, hanem az élhetetlen, pofátlan anyja van a terhemre.

Próbáltuk a közös felügyeletet megbeszélni vele, de ő nem hajlandó beleegyezni. Mondjuk miért is egyezne bele, amikor így neki tök kényelmes. A gyerek az idő 70-, de inkább 80%-ában nálunk van, akkor ő szabadon jöhet-mehet kedvére. De mivel hivatalosan nála van elhelyezve, így jogosult az adókedvezményre, egyedülállóként emelt családira, plusz ugye fizetjük neki a gyerektartást, nem is keveset, havi 85ezret.

2014. ápr. 7. 12:55
 18/35 A kérdező kommentje:

És persze az állandó sirámait is hallgatnunk kell, hogy neki mekkora teher van a vállán, meg hogy milyen fárasztó munka mellett (jelzem, 6 órás munkája van) gyereket nevelni.


Mi is munka mellett neveljük, mégse rinyálunk.

2014. ápr. 7. 12:59
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a nő hülyére vesz titeket...
2014. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

És azon is fel vagyok háborodva, hogy én ápoljam a bárányhimlős gyerekét.

Mondom, amikor más baja volt a kislánynak, szimpla megfázás, vagy hányós vírus, ilyesmi, akkor gond nélkül ápoltam, nálunk volt akár egy hetet is, én vigyáztam rá.

De a saját bárányhimlős gyerekemmel se szívesen maradnék otthon, ha van más megoldás, mivel tényleg nagyon nem szeretném elkapni. És most emiatt engem mond el mindenféle gonosz mostohának, hát ez azért már mégiscsak sok.

2014. ápr. 7. 13:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!