Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, ti is...

Egyedülálló anyukák, ti is szoktátok néha tehernek érezni a gyereketeket? Ez a hozzáállás normális, vagy pedig már túlzás?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ovis kislánya az előző házasságából. Az exfelesége neveli, de nálunk is sokat van. A gyerekkel nincs probléma, de az anyukájára mostmár nagyon ki vagyok akadva.


Minden adandó alkalommal "lepasszolja" nekünk a gyereket.

Mondom, nem azzal van gond, hogy itt a gyerek, jól kijövök vele, nekem nem teher. De azt látom, hogy az anyja nem tud/nem akar foglalkozni vele. Hivatalosan nála van elhelyezve a kislány, de a múlt hét például úgy nézett ki, hogy hétfőn, kedden, szerdán mi vittük oviba a gyereket és este is itt aludt. Csütörtökön elment érte az anyja, hazavitte, de péntek reggel megint mi vittük oviba és itt volt ma reggelig. Szóval kb úgy néz ki lassan a helyzet, hogy anyukáé a felügyeleti jog, a férjem fizeti a gyerektartást, és mégis jó, ha heti 1-2 napot van anyukával a lánya.


Ami meg végképp kiverte a biztosítékot, hogy ma felhívta a férjemet az exe, hogy a gyerek bárányhimlőgyanús, hozza már el az oviból és menjen vele táppénzre. Mondta a férjem, hogy nem tud, mert holnap reggel utazik munkaügyben 2 hétre külföldre, nem tudja lemondani. Erre az ex közölte, hogy nem baj, akkor majd én vigyázok a gyerekre meg ápolom, én úgyis itthonról dolgozom, oldjam meg. Máskor is volt már ilyen, hogy beteg volt a kiscsaj és én ápoltam, nincs ezzel gond. De én még nem voltam bárányhimlős, és nagyon nem szeretném elkapni, így nem tudom ezt most felvállalni. Erre az anyuka ordítva jött azzal, hogy mi milyen szemetek vagyunk, és hogy ugye nem képzeljük, hogy majd ő marad otthon a gyerekkel, ő most nem tud táppénzre menni, meg egyébként is 130ezer a nettó fizetése, stb, stb.


Komolyan annyira felhúztam magam, hogy azon gondolkozom, megmondom a férjemnek, hogy indítsunk új elhelyezési pert, és vegyük magunkhoz a kislányt, mert én egyenesen alkalmatlannak tartom ezt a nőt az anyaságra.


Mit gondoltok, igazam van, vagy pedig csak a gyűlölet beszél belőlem, és érthető, hogy az anyuka ennyire sokszor "passzolja le" a gyerekét?



2014. ápr. 7. 12:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
39%

Hát kérdező kövezz meg, de szerintem ez a sztori így már túl színes.

85 ezret kap tartásdíjat, a gyerek az ideje 80%-át nálatok tölti, anyuka 6 órás munkáért 130 nettót kap.


Szerintem az arányok nem egészen ilyenek, és amit eddig gondoltam már nem úgy látom.

Szerintem igenis a gyűlölet beszél belőled. Amúgy nem kívánom neked, de ha lesz olyan, hogy egyedül neveled majd a saját gyerekedet, /hiszen olyan embertől akarsz aki már egyszer dobbantott gyerek után/ akkor meg fogod tudni, hogy mi ez.


Kicsit vegyél vissza.

2014. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Anyuka pedagógus, 8 órában van bejelentve, de az órarendje úgy van összeállítva, hogy sosem kell délután 2nél tovább bent maradnia, illetve általában még addig sem.

A közalkalmazotti bértábla szerint igenis 130 nettó a havi fizuja, nézz utána, kedves 21-es.

2014. ápr. 7. 13:08
 23/35 A kérdező kommentje:
A férjem pedig nem "dobbantott" a gyereke mellől, az exfelesége akart válni, miután összeszűrte a levet valami arccal, és beleszerelmesedett 3 évnyi házasság után, férjes asszonyként.
2014. ápr. 7. 13:09
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kellene tudni a "lepasszolás" igazi okát és azután mérlegelni. Ne egy ex döntsön arról, hogy te mit csinálj, maradjon megbeszélés kérdése de a gyereknek nem jó a mostani helyzet, jól látod, ez nem gyűlölet kérdése, de nem biztos, hogy új társ van a dologban, lehet az anyukának pl. eü. baja is, és tényleg zavaró lehet a gyerek. Nem védeni akarom de barátnőm egyedül neveli a gyerekét és betegségekor volt számára "teher" az óvoda és minden. Egyéb esetben a bíróságon kéne ezt újra rendezni.
2014. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
15%

Pont egy gyermekpszichológiát tanult pedagógusról nem tudom elképzelni amit írsz. A pedagógus csemetéknek pont az a bajuk, hogy anyuka folyton rajtuk lóg, még akkor is amikor felnőttek. Persze nem akarlak meghazuttolni, de a negyede se hihető ennek a sztorinak.

Nekem ez akkor is túlságosan egyoldalú.

2014. ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nézd, ha nem hihető, hát nem hihető, nem akarom most az igazamat bizonygatni, felesleges.

De ezek a valós tények, akár elhiszed, akár nem.

És igen, én is tudom hogy süt a gyűlölet az írásomból, pont azért írtam ki a kérdést, és azért épp most, mert most telt be nálam a pohár, most lett végleg elegem ebből a nőből.

2014. ápr. 7. 13:16
 27/35 Kései Sirató ***** válasza:
71%

Jogos a felháborodásod.

Ne engedjétek, hogy kihasználjon!

Én biztosan nem enegdném, hogy ennyire hülyére vegyenek..

Minimum viszontszivatnám. Nem vinném vissza a gyereket akkor, amikor már tényleg hiányzik neki, vagy variálnék 100féleképpen.

Ha jogszerű megoldást akartok, keressetek ügyvédet és akkor legyen nálatok a gyerek, vagy pedig kerekperec mondjátok meg neki, hogy kéthetente 2 napot hozhatja, a többi napokon ne hozza! Mondjuk eljátszanám, hoyg nincs otthon senki..

VAgy legyen hivatalosan is nálatok a gyerek, és akkor anyuka vigye el 2 hetente. Ez minden normális helyen így működik. Beszélgessetek el vele, kérdezzétek meg, hogy nem hiányzik?

2014. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mentek bíróságra, akkor meg is érdemlitek, amit kaptok ettől a nőtől. Mert nem kicsit vesz hülyére titeket.
2014. ápr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Valahogyan en is visszavagnek. Tamadnek. Kapjon mar az eszehez az allitolagos "Anyuka".


Az aranyokat persze mi nem ismerjuk. Maximum olyan szinten, ahogyan azt te 1 oldalrol leirtad.


De bizony a gyermekkel nem csak jogok, hanem kotelessegek is jarnak. Ha ugy gondolod, hogy Anyuka a kotelessegenek nem tud eleget tenni akkor jogod(extrem esetben kotelesseged) ezt felulvizsgaltatni.

2014. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
80%
De az apa nem is mehet táppénzre a gyerekkel ha az anyánál van elhelyezve. A gyerektartást meg a családit meg az adókedvezményt persze elfogadja. Én már biztos beadtam volna a kérelmet.
2014. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!