Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így jogos? ( több lent )

Ez így jogos? ( több lent )

Figyelt kérdés

Nálunk anyum szülei is itt élnek, meg a nagypapám édesanyja is. Falun lakunk, van nagy veteményeskertünk, szántóföldünk, haszonállatok.

A lényeg az, hogy én itthon vagyok egy ideje, de májusban lesz a felvételi és ha felvesznek idén megyek egyetemre. A barátom is itt él velem, lassan már fél éve. Én igazából nem vagyok egy nagy "munkásasszony", szeretek elgépezgetni, de amit mindennap megcsinálok, hogy megetetem a kutyát, mosogatok, ebédet főzök. Alkalmanként összesöpröm a házat, felmosok, ruhát mosok-teregetek és segítek a kertben. Barátom is mindennap megkérdezi a mamáméktól miben segítsen, fát hord, füvet nyír. És ha bármit kérnek, hogy segítsen, mindig megteszi.

Van egy bátyám, pizzafutárként dolgozik. A két nap szabadnapjában sosincs itthon, vagy ha igen, akkor bezárkózik a szobájába a barátnőjével. Ha anya megemlít neki valamit, hogy kéne segíteni, akkor legtöbbször a bátyám azt mondja, hogy nem akar, nincs kedve, ő erre nem pazarolja a szabadnapját. Anya veszekszik vele egy kicsit ( megmondja, hogy nem csak henyélni-e kéne és ennyi) aztán a bátyám elmegy a városba, vagy vissza a szobájába. A barátnője ugyan nem lakik ( még) itt, de nagyon sokszor itt van, egyedül is, olyankor rendszerint a tv-t nézi, vagy gépezik. Neki például egyáltalán nincs szólva, semmilyen formába, hogy ugyan már legalább a saját ruháját mossa ki.

Ha viszont én és a barátom, el akarunk menni szórakozni, akkor rögtön mondják a mamámék, hogy hova megyünk, miért nem segítünk? Anya meg úgy beszél velem, mint aki semmit nem csinál itthon, ha véletlen elfelejtek kiteregetni, vagy kicsit hosszabbra húzom a mosogatás dolgot.

A kutya egyébként a bátyámé, ő hozta oda minden szó nélkül, és az akkori kutyámat, el kellett adni, az ő kutyája miatt. Persze most már nem érdekli a kutyája, én etetem ugye, de még kaját se hoz neki, hiába mondtam már vagy ezerszer, de azért a carte d'or jégkrémekre van pénz amit hetente megesznek a barátnőjével.



2014. ápr. 4. 20:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

8#-as : köszi az együttérzést! :)

9#-es: elfogunk költözni, mert a bátyám igényt tart a házunkra, azt mondta, hogy ő nem fog elköltözni innen.

2014. ápr. 4. 21:38
 12/20 A kérdező kommentje:
10#-es: Igazad van!
2014. ápr. 4. 21:40
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
nálunk ugy van, hogy anyukám bátyám én és a pasim lakik Itthon. tesóm dolgozik de munka után vagy szabiján szobában van vagy csajozik. én suli után hazajövők, segitek ha kell, ha nem akkor elhuzok aludni (4kor kelek h-p ig, és 4orát utazok oda vissza kb 4re is érek haza), vagy a szobámat takarítom vagy mosok. Barátom csak 7végén jön haza. mi szoktuk a füvet vágni, kinti dolgokat csinálni. anyukám a benti dolgokat (kivéve a szobák, mert azt mindenki maga, meg magára mos) Ha valamit kell csinálni, az én tesóm Sehol nincs. nem is szol neki anyu, mert meg se mozdul. de már nem is foglalkozunk vele. Mindenki ugyanannyit fizet be rezsire meg kajára, 58.000\fő\hó. a tesóm kondizik igy napi 6x eszik rengeteget. meg a különleges kívánságai. Anyukám simán megcsinálja neki. ha én akarok valamit, nekem nem főzi meg, azt magamnak kell megcsinálni.. Tesomnak anyu csomagol kaját nekem nem. régebben idegesített ez a kivételezés, de Rájöttem, hogy különb vagyok a tesómnál, mert én legalább önálló vagyok, nem pedig hisztizek 12ora meló után.. sokszor veszekedtem anyukámmal, hogy ha tesómnak lehet, akkor nekem is. ma már ők veszekszenek, pl miért azt csomagolta, miért abba az ételesbe, ez kevés kaja.. ugyhogy inkább megcsinálom magamnak.
2014. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Totál nem a kérdés lényegéhez kapcsolódik, és bocsánat érte, de nem bírok elmenni mellette: "az akkori kutyámat, el kellett adni, az ő kutyája miatt."

Soha nem lettem volna képes eladni a szeretett állatomat, mert a testvérem behülyült, és egy másikat hozott az otthonomba. Ha senki nem áll mellettem, akkor sem adom el, ilyen nincs. Ezzel nem téged bírállak, csak hogy történhetett meg ilyen?

Szegény kutyus! Szegény gazda! Kérlek nyugtass meg, hogy jó helye van! :)


Kérdéshez kapcsolódva: engem is sokszor piszkálnak azzal, hogy nem segítek semmi itthon, pedig igenis, és saját magamtól, ami természetes, hiszen már 20 éves vagyok, tanulok, mellette dolgozom, de még nagyon nem vagyok önellátó, se nem vendég itthon. Még szép, hogy segítek. Csakhogy úgy veszik, mintha nem csinálnék semmit, sőt, néha kifejezetten ezt mondják, hogy ennyi idősen illene már csinálnom valamit itthon. Mikor rengeteg mindent csinálok, bevásárlás, komplett takarítás, mosás vasalás, akár egy nap alatt az összeset. Tesóimnak meg kb semmit nem kell csinálniuk - úgy éreztem.

Aztán mióta dolgozom, már nem mondogatnak ilyeneket. Lehet, hogy ez a bajuk. Nem nagy dolog pedig, és lehet úgy érzed, otthon többet dolgozol, mint a bátyád az ú munkahelyén, de a szülők akkor is ez alapján ítélnek meg.


Ami érthetetlen számomra: barátnő hogyhogy nem segít be? Mármint magától. Nem lenne képem csak úgy ülni másnak a lakásában, ahol ennyien élnek, ha ott lakom, ha nem, ha új barátnő vagyok, ha nem.

2014. ápr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem bántásként,de szerintem ha rákényszerülnél,hogy elmenj te is dolgozni,mint a bátyád,rögtön átértékelnéd és másképp látnád a dolgokat.Nem lenne sem időd,sem energiád a bátyáddal meg a barátnőjével foglalkozni.Egyébként nem kétlem,hogy van kivételezés,mert az mindenhol előfordul,de míg ott laksz,mást nem tehetsz,csak eltudod fogadni a helyzetet,és megtenni,ami tőled telik.Azt meg nem hiszem,hogy attól bármi változik,ha a bátyádékat kritizálod,hol jogtalanul,hol jogosan.
2014. ápr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

14#: Azért kellett eladni, mert mindkettő fiú volt és akkor inkább a fiatalabb maradjon. Nem az én döntésem volt és egyáltalán nem akartam, anya keresett neki gazdát és odaadta, kész... :(

15#: Tudom, már tervezem is, - átgondolva a dolgokat - hogy elmegyek dolgozni valahova, minél előbb.

2014. ápr. 5. 11:37
 17/20 A kérdező kommentje:
Amúgy anyukám is dolgozik, napi 8 órában, hétfőtől-péntekig, és mikor hazaér, nem beül tv-zni, vagy nem a gép elé ül, hanem ki megy a kertbe, vagy takarít valamit a házban, és ő már nem olyan fiatal. Ennyiből a bátyám is felemelhetné a s*ggét néha.
2014. ápr. 5. 11:42
 18/20 A kérdező kommentje:

De úgy látom ( tisztelet a normálisan válaszolóknak és a megértőknek ) hogy mindegyikőtök van panelban nevelkedett, vagy elültetek magatokba és az egyetlen kis munkátokra vagytok büszkék és itt osztjátok az észt, pedig ha veletek történne, ti biztosan így cselekednétek, ahogy magatok írtátok :D De azt megnézném! Vagy a legtöbben jó keresztény módjára viselkedtek, igazatok van, így biztos mind a mennyországba kerültök :D

Vannak hibáim és persze dolgozhatnék keményebben is, tűrhetnék is. De én nem tűröm az igazságtalanságot. Mikor dolgoztam én is- tavaly- akkor is így segítettem, nem haltam meg a napi 8 órában... Jajj.

2014. ápr. 5. 11:51
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Kerdezo az a baj hogy nem erted ezt az egeszet. Mikor nem dolgozik az ember akkor segit a haztartasaban. Nyilvan mikor az ember lehuz 8-12 orat el van faradva. Ha a paromnal elek ugyanigy megcsinalok mindent ha nincs munkam. En pl nem panelben elek de sosem vetemenyeztunk. De pl. gyumolcsot kellett szednem nyaron osszel de ettol megertem azt is, hogy aki nem ebben not fel az nem csinalja.
2014. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Na mindegy emberek! Köszönöm a jó és a rossz válaszokat egyaránt! Lehet, én tettem rosszul fel rosszul a kérdést vagy néhányan nem tudnak olvasni. De itt befejeztem. Köszönöm!
2014. ápr. 5. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!