Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így jogos? ( több lent )

Ez így jogos? ( több lent )

Figyelt kérdés

Nálunk anyum szülei is itt élnek, meg a nagypapám édesanyja is. Falun lakunk, van nagy veteményeskertünk, szántóföldünk, haszonállatok.

A lényeg az, hogy én itthon vagyok egy ideje, de májusban lesz a felvételi és ha felvesznek idén megyek egyetemre. A barátom is itt él velem, lassan már fél éve. Én igazából nem vagyok egy nagy "munkásasszony", szeretek elgépezgetni, de amit mindennap megcsinálok, hogy megetetem a kutyát, mosogatok, ebédet főzök. Alkalmanként összesöpröm a házat, felmosok, ruhát mosok-teregetek és segítek a kertben. Barátom is mindennap megkérdezi a mamáméktól miben segítsen, fát hord, füvet nyír. És ha bármit kérnek, hogy segítsen, mindig megteszi.

Van egy bátyám, pizzafutárként dolgozik. A két nap szabadnapjában sosincs itthon, vagy ha igen, akkor bezárkózik a szobájába a barátnőjével. Ha anya megemlít neki valamit, hogy kéne segíteni, akkor legtöbbször a bátyám azt mondja, hogy nem akar, nincs kedve, ő erre nem pazarolja a szabadnapját. Anya veszekszik vele egy kicsit ( megmondja, hogy nem csak henyélni-e kéne és ennyi) aztán a bátyám elmegy a városba, vagy vissza a szobájába. A barátnője ugyan nem lakik ( még) itt, de nagyon sokszor itt van, egyedül is, olyankor rendszerint a tv-t nézi, vagy gépezik. Neki például egyáltalán nincs szólva, semmilyen formába, hogy ugyan már legalább a saját ruháját mossa ki.

Ha viszont én és a barátom, el akarunk menni szórakozni, akkor rögtön mondják a mamámék, hogy hova megyünk, miért nem segítünk? Anya meg úgy beszél velem, mint aki semmit nem csinál itthon, ha véletlen elfelejtek kiteregetni, vagy kicsit hosszabbra húzom a mosogatás dolgot.

A kutya egyébként a bátyámé, ő hozta oda minden szó nélkül, és az akkori kutyámat, el kellett adni, az ő kutyája miatt. Persze most már nem érdekli a kutyája, én etetem ugye, de még kaját se hoz neki, hiába mondtam már vagy ezerszer, de azért a carte d'or jégkrémekre van pénz amit hetente megesznek a barátnőjével.



2014. ápr. 4. 20:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Mi a kérdés? Jogos-e hogy segítened kell amikor a pasidat is odaköltöztetted a szüleid meg a nagyszüleid nyakára? Igen, jogos. Teljesen mindegy, hogy a testvéred meg a nője hogy viselkedik. Mennyit adtok a rezsibe? Hány évesek vagytok?
2014. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én 22, barátom 26. Én nem dolgozom, mivel a felvételire készülök. Nyáron, ha találok melót majd akkor. Barátom 10 000 ad a rezsibe.
2014. ápr. 4. 20:49
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem mindenki szereti ezt a vetemenyezos, allatartasos munkat csinalni. A testvered baratnoje nem dolgozni megy hozzatok csak latogatoba. Ha a te baratod ott lakik akkor ilyet mint pl. funyiras csinalhat.
2014. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

Mi a kérdés?

Rengeteg helyen előfordul, a mi családunkban én voltam a legkisebb 3. gyerek. A legidősebb bátyám semmit nem csinált, állandóan bulizott. A másik bátyám már néha-néha besegített, de a dolgok többsége ( mi városban laktunk kertesházban ) rám maradt, így például összeszedni a 2 nagytestű kutya maradékát, etetni, itatni, füvet nyírni, gazolni, szedni a gyümölcsöt ( ebben például segített a 2. bátyám ), sepregetni, felmosni, kitergetni. Ez nem kevés. Erre jön, hogy én nem mehettem szinte sehova, akkor is max. 1,5 órát, 1 órát ülhettem gépnél, nem mehettem el este ( csak szilveszterkor ). Jó, nem voltam nagy bulis, de meg se volt engedve.

2014. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Oké, tényleg helytelen irigykedni. De lehetne egyenlő a felek közt. Az egy dolog, hogy látogatóba jár a bátyám barátnője, de a koszos fehérneműit is én mossam? Nem az anyja vagyok :D
2014. ápr. 4. 20:59
 6/20 anonim ***** válasza:
11%
Na az ilyet sohasem ertettem te a csaladtagok alsonemujet nem szoktad kimosni vagy a lanynak kulon kellene mosni? Nem szimpatikus neked ez a lany pedig attol mert valaki nem olyan tip-top a fizikai munkaban meg lehet normalis ember.
2014. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, csak ha én üldögélnék egész nap a tv előtt vagy a barátom, akkor már rég a ki lennénk rakva a házból.
2014. ápr. 4. 21:08
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Én is így vagyok.

A nagyobbik bátyámmal tartjuk a "frontot". A kisebbik bátyám éhen is halna, ha nem főznék rá is, annyira lusta. De bulizásban ő az első, mert ő már nagyfiú.

A szüleim állandóan dolgoznak, az öcsém pedig még kicsi, inkább hátráltat, mint segítene. Emiatt én is úgy érzem, tőlem többet kérnek a szüleim, mint a kisebbik bátyámtól. Lehet azért, mert tudják kire lehet számítani, és így könnyebb, mint másnak könyörögni. :) Bár nekünk "csak" egy lakásunk van, nem is tudom mire menék még ennyi mindennel! :)

2014. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Végül is vagy elköltöztök, vagy elfogadjátok, hogy különbséget tesznek köztetek. Nagyon sok családbsn nem egyformán kezelik a testvéreket.
2014. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

A bátyád dolgozik, neki az a munkája. Én sem akarnék még a szabadnapomon is dolgozni. Mondjuk muszáj, mert itthon is van munka.

Te meg gondolom nem dolgozol. Ha jól értem suliba sem jársz, csak a felvételire készülsz. Te ezzel tudsz hozzájárulni a háztartáshoz, hogy segítesz.

Bátyád bnője meg nem lakik ott, hanem a párjához megy, nem is nálatok kell neki besegítenie, hanem otthon a saját szüleinél.

2014. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!