Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos az hogy nem engedem a...

Jogos az hogy nem engedem a páromnak hogy vezessen?

Figyelt kérdés

A páromnak régebb óta van jogosítványa mint nekem, de már akkor sem szerettem mellette ülni.

Egy autónk van, amit én kaptam tőle, és ezzel vissza él.

Szeretek vezetni, jobban is tudok, figyelmesebb is vagyok, és kevésbé vagyok agresszív.

De ő mint férfi eléggé nem tud, mindig félek hogy el üt egy kerékpárost, nem engedi át a gyalogosokat, későn veszi észre hogy ott várakoznak.

Elsőbbséget ha kell mert közel van az autó akkor befordul elé, de hogyha messze jár, akkor megvárja. Elég fordított.

Városban is gyorsan megy, volt már ezért büntetés is hogy városban 87km/h-val ment.

A hétvégén akart vezetni megengedtem, de megígérte hogy figyel rám. Háát igen, ez sem volt probléma mentes.

Behúzott kézifékkel indultunk meg. Kicsit ment is az autó de észre sem vette.Észre sem vette hogy az út egy irányú.


Szóval ő nagyon haragszik rám amiért nem engedem, de egyszerűen rettegek.



Külföldön dolgozik, azt is unja hogy másra van szorulva, és vonatoznia kell 4 órát még a 12 órás út után, ezért szeretne egy autót.

De én nagyon féltem, és a legborzasztóbb hogy nem érti miért! Nem akarom hogy baja legyen és azt sem hogy másnak baja legyen. Nem csak ő van az úton, és nem éri meg kockáztatni.



Mit tehetek? Jogosan cselekszem??


2014. febr. 26. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem jog kérdése, közöld vele, hogy a te kocsid, nem engeded vezetni. Vezesse a saját kocsiját.
2014. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Tökéletesen megértelek. Én ugyanígy vagyok a feleségemmel. Féltem, és látom, hogy néha szeleburdi. Viszont, ha nem vezet, akkor egyre rosszabb lesz, és veszélyesebb. Meg kell tanulnia uralkodni magán, és akkor szerintem minden rendben lesz, sokat kell gyakorolnia.
2014. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Egy normálisan működő párkapcsolatban nem merül fel a jog kérdése. Beszéljétek meg értelmes felnőtt ember módjára. Ha a szex megy, akkor menni kellene a kommunikációnak is.
2014. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy felnőtt embernek nincs szüksége az engedélyedre...

Attól még, hogy házasok vagytok, nem lettél a gondnoka!

2014. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Plane h o vette az autot.
2014. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Attól, hogy lepontozol, még igazam van. Ha ilyen kinek mihez van joga játékot játszotok, akkor temetheted azt a kapcsolatot. Itt nem a vezetésről van szó, hanem az egoista énetekről.

Ezt is lepontozhatod, ha attól nyugodtabban alszol, de nekem jó a házasságom, neked meg vacak a párkapcsolatod.

2014. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
1-es, nekem mondjuk nem lenne pofám közölni, hogy vegyen magának autót ha vezetni akar, ha én is tőle kaptam volna...
2014. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha Te nem "engeded" attol csak egyre rosszabb lesz..a benasagahoz hozzajon meg a stressz is hogy belebeszeled hogy sz.r minden amit csinal. Nekem nincs regota jogsim de a ferjem engem is beakart szabalyozni hogy csak vele vezethetek 1 evig. Valahanyszor elindultunk mar tiszta ideg voltam hogy min fog kiakadni..teljesen elvonta a figyelmem mindenrol..2 honap utan mondtam hogy oke akkor vagy szetvagom a jogositvanyom egy olloval vagy leszall rolam. 4 honapja vezetek egyedul es 2 hete ult be mellem eloszor az ominozus vita ota es elismerte hogy igazam volt..hagyni kell..eloszor csak rovid utakra..utanna szepen lassan messzebbre is. Ha van annyi esze hogy nem megy gyorsabban annal mint ahogy reagalni tud veszhelyzetbe akkor nem lesz baj.

en pl soha nem rohantam..az elso honapban 90es tablanal 70-80-al zotyogtem..pont letojtam hogy ledudalnak..en ugy voltam vele a dolgomra indultam nem megdogleni..tudtam hogy ennyi a kepessegem es hogy majd jobb lesz..ahogy az is lett nagyon hamar.

2014. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd, hagy vezesse a te autódat, amit ő ajándékozott neked, ott a városotokban.

Mert ha vesz egyet magának és elindul vele külföldre, akkor aztán rághatod a körmöd, hogy mi lesz vele.

Inkább büntessék meg a városban, mert 87-tel megy, mint hogy 160-nal csavarodjon fel valamire az autó pályán.

Jó, persze, a bicajos és egyéb gyalogosok élete nem játék. De reméljük 1-2 rádudálás és néhány büntetés kifizetése elveszi a kedvét a felelőtlen vezetéstől. Akkor majd nem az lesz, hogy mert te pofázol neki, hanem a társadalom rendre tanítja.

2014. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha neked adta akkor a tiéd, szerintem jogos, hogy nem engeded
2014. febr. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!