Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már hasonlóan? 21/L

Éreztetek már hasonlóan? 21/L

Figyelt kérdés
Amikor igazából MINDENETEK meg van: lakás, jól fizető ( bár igazából szerintem elégstresszes - call center) munka, szerető férfi/nő. Tehát anyagilag, párkapcsolatban minden rendben. Valami mégis hiányzik, és 2 éve gyötör ez az érzés, eddig mindig próbáltam elnyomni, most nem megy. 2 hete nem megyek dolgozni, betegség néven, nem bírok bent lenni, itthon ülök semmit nem csinálok. Ez depresszió lenne? Nem látom az élet értelmét, minden csak pillanatnyi- párórás - örömet okoz, utána mindent ugyanolyan sivárnak,unottnak látok. Úgy érzem elegem van,(kb féléve egyre erősödnek ezek a gondolatok) holott tudom hogy mások annyira örülnének, hogyha ezek a dolgok meglennének. Ilyenkor háziorvostól kell segítséget kérni, hogy beutaljon valahova? Környezetváltozást próbáltam, váltottam munkahelyet, lakást nem segített...
2014. márc. 31. 23:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nincs meg mindened, de nem is az a cél, hogy mindened meglegyen. Amit keresel, az a keresés maga, amit próbálsz elaltatni magadban. Sose add fel a keresést!! Amit leírsz, élethelyzet, az (ne sértődj meg) az, amit a jó filmek, zeneszámok (rock, rap, raggae, stb.), aktivisták, költők, grafikusok, graffitisek agyba-főbe kritizálnak és nem véletlenül. Nem alkotsz semmit és nem feszegeted a határaidat. Nem küzdesz az önismeret kihívásaival, és egyébként ha engem kérdezel, egyáltalán nem teszed magasra a lécet. ISTEN MENTS hogy orvoshoz menj, ami benned kiabál, az a normális! El ne aludj! Olvass! Olvass Feldmárt, Haich Erzsébetet, Körmendi Nórát (Az utolsó mester c. könyv most jött ki), tanulj meg angolul és értsd meg a neked szóló üzeneteket. 21 éves vagy és úgy akarsz élni, mint egy nyugdíjas, és csodálkozol, hogy nem vagy boldog. Még nagyon hosszú út áll előtted, barátom, légy szíves, a kedvemért ne ragadj le a lakás-állás-párkapcsolat ideájánál. Az életedben ennél sokkal több lehetőség van. (Ez nem kritika ám, csak biztatás! Jó úton jársz! Ölelések stb.!)
2014. ápr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
49%
Nem.
2014. ápr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Utolsó teljesen jól leírtad, mert konkrétan annak (nyugdíjasnak ) érzem magam, de nem találok semmit ami lekötne. Sose gondoltam ezt így ideálnak igazából, ennyire nem tartom egyszerűnek magam, nem érzem így jól magam, mások meg annyira boldogok eennyivel, őket irigylem, és köszi a bíztatást :)))


A könyvet ajánló kommentelőnek is igaza van én is próbálkoztam már hobbival stbstb, nem jött be / ( lehet még nemg találtam meg a számomra ideálisat, de ötletem sincs..) Mindenesetre a könyvtippeket nagyon köszönöm mindkettőtöktől, mert imádok olvasni:))

2014. ápr. 1. 00:59
 14/23 viktorvarga ***** válasza:

nincs semmi bajod,ez a világ tényleg sivár,és unalmas szinte értelmetlen,csak te reálisan látod.szal ez ilyen.próbáld magad vidám emberekkel körbevenni,és csináld azt ami örömetokoz...

én ugyérzem csak a francia riviérén tudnék boldoglenni:) pl st.tropez ban,miliomosként.de addigis marad ez ami van..

2014. ápr. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

Üdv!

Én is hasonló cipőben járok..Totál lehangoltság, sivár unalmas élet + ahol élek semmit nem lehet csinálni az égegyadta világon...Bár bennem nagyon buzog az izgalom,feszültség amit le kéne vezetni szinte vágyok rá már-már betegesen is, de itt a problémám hogy nem teszek érte:S

2014. ápr. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
Előző voltam csak írom hogy a hasonló cipőben járok a semmittevésre céloztam csak, hogy ne legyen félreértés az utána való sivár unalmas stb... dologtól amit írtam;)
2014. ápr. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez ismerős érzés.Megéltem.


Nem te választottad ezt az életet,hanem jó kislány módjára az elvárásoknak eleget teszel és azt sem tudod,milyen vagy igazából és mit akarsz.


Nálam az életben történt egy nagy tulajdonképpen rossz csavar,de nekem mégis jó."Tökéletes" szüleim miután nem voltam hajlandó a nevemre felvenni 25 milliós kölcsönt,hogy nekik adjam a gazdasági válság áthidalása szempontjából és egyik napról a másikra megszakították velem a kapcsolatot.


Az első egy év nehéz volt,kétségbeesés meg identitás zavar,de aztán engedtem az ösztöneimnek,amik az ő hatásuk alatt nem tudott kibontakozni,gyakorlatilag mindenben másra "programoztak",mint amilyen vagyok és mindent másképp látok,mást is kezdtem el dolgozni,sokkal sikeresebben,azóta úgy érzem végre ÉLEK!

2014. ápr. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nálam meg más volt a depresszió oka,mikor tök jó volt minden,úgyhogy a depresszió nagy fejtörést okozott nekem is.


Te mégis csak nő vagy,én nem terveztem gyereket,mert féltem a gyerekvállalástól,a felelősségtől,hogy soha többet nem lesz már semmi sem olyan,mint előtte stb,mint a legtöbben.


Na,de kiderült a reggeli rosszulléteim,nem titokzatos betegség eredménye.Sokk hatás és én csak a személyes élményről tudok beszélni,de abban a pillanatban rájöttem ez minden depresszióm forrása,hogy az anyai ösztön annyira buzog a tudatalattimban,hogy ezt kell kiélnem,hogy eltűnjön az üresség és értelmetlenség érzésem.


Ez már rég volt és azt is tudtam,hogy csak egy gyereket akarok.Már 13 éves,azóta minden depresszió elkerül személy szerint.Most már irigyelnek is miatta,azt mondják olyan jó anya-lánya páros vagyunk.


Lehet,hogy nálad is ez van,mert mondom,hogy tudatosan én el sem tudtam képzelni,hogy ez van a háttérben,annyira el nyomtam a dolgot.

2014. ápr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Ostoba amerikai kultúra. Ki fogunk pusztulni! :-( :-( :-(
2014. ápr. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

az élet célja a fejlődés, a változás.

azt hitted, hogy az élet célja a biztonság, és most rájöttél, hogy az nem elég.

Figyelj oda magadra, hallgatózz befelé.

sokáig elnyomhattad a belső hangodat, ha azt sem tudod, mi érdekel.

Legyél magaddal türelmes, mert meg fogod egy idő után érezni, hogy mi az, amit nem kaptál meg, amit el kell érned, mi a következő lépés.

Ez nagyon jó, hogy érzed, hogy valami nem stimmel. A legtöbb ember ezt valóban el akarja fojtani, és orvoshoz menne gyógyszerekért.

Pedig a világ legtermészetesebb dolga, hogy fejlődni akarunk.

Szóval csak hajrá :) valóban, olvass, de válogass. Nem mindenkinek ugyanaz kell. Figyeld meg, hogy mi az, ami valóban megérint.

És ilyen útkereső állapotban különösen figyelj oda, nehogy valami szekta vagy ilyesmi be akarjon szippantani, mert ők pont az ilyen emberekre vadásznak.

2014. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!