Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztetek már hasonlóan? 21/L

Éreztetek már hasonlóan? 21/L

Figyelt kérdés
Amikor igazából MINDENETEK meg van: lakás, jól fizető ( bár igazából szerintem elégstresszes - call center) munka, szerető férfi/nő. Tehát anyagilag, párkapcsolatban minden rendben. Valami mégis hiányzik, és 2 éve gyötör ez az érzés, eddig mindig próbáltam elnyomni, most nem megy. 2 hete nem megyek dolgozni, betegség néven, nem bírok bent lenni, itthon ülök semmit nem csinálok. Ez depresszió lenne? Nem látom az élet értelmét, minden csak pillanatnyi- párórás - örömet okoz, utána mindent ugyanolyan sivárnak,unottnak látok. Úgy érzem elegem van,(kb féléve egyre erősödnek ezek a gondolatok) holott tudom hogy mások annyira örülnének, hogyha ezek a dolgok meglennének. Ilyenkor háziorvostól kell segítséget kérni, hogy beutaljon valahova? Környezetváltozást próbáltam, váltottam munkahelyet, lakást nem segített...
2014. márc. 31. 23:18
1 2 3
 1/23 kaligula3741 válasza:
Nem a monotonság zavar? Hogy nem történik semmi különös, unalmas minden?
2014. márc. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mindig így érzek, annyi különbséggel hogy én tudom is mi az ami miatt, szomorú vagyok.

Nem érdekel senki, munkám sincsen ráadásul, egy időben ittam is, épp annyira kapartam magam össze hogy gyúrni tudjak, mert annak látom még értelmét.

21F

2014. márc. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem annak van meg mindene, akinek van jól fizető munkája, lakása, stb. Igen, a jó párkapcsolat már jó irány. De mi van a többivel? Szerető, támogató, rendezett család? Igaz, őszinte barátok, akikre mindig, mindenben lehet számítani? Egészség? Önmagaddal való elégedettség? Célok, álmok? Ezek a legfontosabbak, ezekkel is minden rendben? Volt mostanában akármilyen csalódásod, kudarcod, veszekedésed? Ha minden rendben ezekkel is, akkor tényleg lehet depresszív hajlamod, én inkább pszichológust keresnék fel.
2014. márc. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, én is ittam, buliztam 2 évig, nem tett boldoggá:/ összeszedtem magam, azaz úgy gondoltam, most hogy elértem minden célomat minden értelmetlenné vált...



ma 23:24 A családommal úgy-ahogy minden rendben van, vannak barátaim akik közel állnak hozzám, fogytam 30 kilót (most vagyok 54),így elégdett is vagyok magammal, egyszerűen olyan, mintha menekülni akarnék a világ elől, borzasztó, és igen tudom hogy az anyagidolog nem minden (sőt semmit), mert amire vágyok megvehetem, de nem leszek ettől boldog és kiegyensúlyozott.

2014. márc. 31. 23:30
 5/23 anonim válasza:
Esélyes a depresszió, sajnos már láttam ilyet.
2014. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
47%
Szerintem egy kutyus vagy egy kis baba lesz a gyógyíred :$
2014. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Rájöttél, hogy a külvilág, a külső dolgok nem hoznak boldogságot. Költözhetsz akármilyen szép helyre, lehetnél milliomos, sőt a világot is bejárhatnád,a jelenlegi rossz érzés visszajönne. Én is éreztem ezt. Egyre erősödött, de két évig teljesen rosszul voltam, azt hittem depressziós vagyok. Kutattam hobbik után, egyik sem segített, valami nagyon hiányzott. Ezután elkezdtem befelé fordulni. Addig is érdekelt a spiritualitás, de egy másik oldalról közelítettem meg: tudatosan változtattam (és változtatok azóta is) a negatív tulajdonságaimon, erősítem a pozitívakat. Megtanultam meditálni és "véletlen" a kezembe akadt egy nagyszerű könyv mely a férfi-női szerepeket és feladatokat tárgyalja. Tulajdonképpen ez a legnagyobb feladatunk, hogy fokozatosan fejlesszük a saját nemi szerepünket. Nem akarok én téríteni, csak leírtam az én esetemet mert én is ugyanígy éreztem magam. Ezek után kevesebb mint egy hónap alatt elmúlt a rossz érzés. Természetesen azóta is folytatom a fejlődést, számomra a feladat az volt, hogy rátaláljak az utamra. Mivel nagyon mellette jártam már régóta, a rossz érzéssel jelzett a sors. 23/L
2014. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Tehát mit javasolsz? Mi volt a könyv címe?:)
2014. ápr. 1. 00:03
 9/23 anonim ***** válasza:

A könyv címe: Gonda István és Illés Csilla - A szépség szimfóniája

Nagyon drága könyv (vagy 18-20 ezer forint), úgyhogy javaslom, hogy először töltsd le netről vagy vedd ki könyvtárból mert egyáltalán nem biztos, hogy neked is bejön. Javasolni őszintén szólva nem merek semmit, mert fogalmam sincs, hogy mennyire vagy benne, mennyire hiszel ezekben a spirituálisabb, lelki dolgokban. Tőled nagyon távol álló dolgokkal sem akarom kezdeni mert akkor csak elijesztenélek, és azt mondanád, hogy hülye vagyok. :) A lényeg szerintem, hogy befelé fordulj. Találd meg, hogy számodra mi a legjobb út ehhez.

2014. ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak azért érzel így mert már elértél mindent amit akartál és nincs miért előre menned az életben. Tűzz ki magad elé új célokat
2014. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!