Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szakitanatok ebben az esetben?

Ti szakitanatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
24 eves no vagyok. A parommal aki 27 eves tobb mint ket eve jarunk. Mindketten dolgozunk. Ennek ellenere o nem akar osszekoltozni velem. Ha az egyuttelesrol beszelgetunk akkor mindig igerget hogy majd par honap amibol persze nem lesz semmi. Ezenkivul mindent megtesz ertem, jo a kapcsolatunk de kezdek belefaradni ebbe a helyzetbe. Egyre inkabb ugy erzem hogy szakitanom kellene. Voltatok mar ilyen helyzetben hogy oldotattok meg?
2014. márc. 31. 11:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Ez jól hangzik, de 24-27 évesen a párommal már mi is többre vágytunk, pont ebben a korban költöztünk össze.

Én leülnék vele beszélgetni, és megkérdezném, hogy mik a hosszú távú tervei. Lehet, hogy ő még nem érett meg többre, neki elég annyi, hogy élvezitek az együtt töltött szabadidőt, és ennél többet egyenlőre nem akar. Azt meg nem lehet elvárni, hogy megmondja, mikor fog többet akarni, mert szerintem ő sem tudja.


a) vele maradsz, vársz, vársz, aztán vagy eljön az idő nála is, vagy nem

b) megmondod neki, hogy ha ő egyenlőre nem szeretne többet, akkor ne húzza az idődet, mert fogy

c) próbáljátok ki a közös életet, ha nem tetszik neki, még mindig visszamehet a szüleihez

2014. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha Téged zavar, akkor dönts úgy, ahogy Neked logikus, én tuti nem szakítanék, mert én is lassú típus vagyok. A párommal nem tudom, hány év után költöztem össze, minimum 7, addig nekem teljesen jó volt a 70 km távolság. Most már minél többet szeretek vele lenni. Házasságról viszont szó sem lehet, az nem az én műfajom. Van egy közös, építés alatt álló házunk, amit féláron se tudnánk eladni, plusz az érzelmek, eléggé össze vagyunk kötve. Ilyen emberek is vannak, ez nem feltétlenül jelenti, hogy nem szeretik a másikat.

Az persze baj, ha az egyik nagyon más hullámhosszon van, másra vágyik ugyanakkor :( Nálunk ez nem volt, igaz, az összeköltözésnek volt is akadálya (a munkahely 70 km-es távolsága, de amikor eljött az idő, ezzel nem foglalkoztunk, annyit lehet ingázni naponta).


Ja, bocs, de mégis, látok szakításra okot. Azt írod, ígérget, majd nem tartja be. Ez nálam nagyon durva, engem ne hülyítsen senki, főleg nem az, akivel együtt akarok élni...

2014. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én magamból kiindulva én sem költözöm össze szívesen, ill. szívesebben veszem ha nem élünk együtt (mert speciel én tele vagyok frusztrációkkal)


nekem annyi elég lenne, amit a fenti esetben is javasolok, úgy felhozni az összeköltözést pl hogy min.2 szobás lakásba, ahol megoldható az esetleges félrevonulás, ha szüksége van egyedüllétre, levegőre a másiknak.

2014. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kerdezd meg,hogy miert nem szeretne egyutt elni veled?

Ha nem tud erdemleges valaszt adni,akkor ideje,hogy megkezd az eleted egy ujabb fejezetet.

2014. márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Beszéljetek róla, kommunikáld felé,hogy szeretnél de nem tervezgetés szintjén,hanem tényleg lépni akarsz és vele akarsz élni. Ha azt mondja pár hónap, akkor kérdezd meg mikor. Beszélj vele nyíiltan őszintén, mert a célozgatásokat nem értik a férfiak. Ha az az érzésed, hogy a szabadságát félti, de azért szeretne összeköltözni. Akkor egyezzetek meg valamiben pl.: lenne az összeköltözés után is, heti 1 napja, amikor azt csinál amit akar (haverozás vagy akármi) vagy beszéljétek meg hogy nem beleugrotok, de fokozatosan megteszitek az összeköltözéshez a lépéseket (elmentek bútorokat nézni, beszélgettek a témáról pl.:hol kéne lakni, többet alszotok együtt stb), tűzzetek ki egy határidőt,ha pl.: hirtelennek érezné, hogy most, akkor beszéljétek meg hogy a nyáron összeköltöztök.

Neked kéne tudni egyébként, hogy megfelel e így ez a kapcsolat, vagy másmilyen kapcsolatra vágysz,ha hosszútávon nem költöztök össze.

Szerintem az ő korában már 2 év együttjárás után illik tudnia,hogy mit akar tőled,és valamerre haladnia kell a kapcsolatnak, mert egy idő után abban fogtok kifulladni, hogy csak jártok és nem történik semmi.

Én 23 vagyok, a párom 30 és mostanában fogunk összeköltözni, nemsokára egy éve leszünk együtt. Én kb. a 4.hónap óta szeretnék vele élni, de karácsony környékén hoztam fel a témát. AKkor már megbeszéltük hogy összeköltözünk, csak pénzt gyűjtöttünk meg kerestük a lehetőséget, hogy hogyan. Nekem,ha karácsony környékén ő nemet mondott volna az összeköltözésre, akkor még tudtam volna várni, de ha pl.:mostanában nemet mondana, akkor valószínű szakítanék.Egyszerűen azért,mert haladni szeretnék valamerre, és nem tinikapcsolatra (együttjárásra) van szükségem.

2014. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!