Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít nektek, hogy a párotok...

Számít nektek, hogy a párotok milyen politikai nézetet vall? Mennyire befolyásol titeket ez egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi sajnos nem értünk egyet mindenben, és néha konfliktusaink vannak emiatt. Befolyásoló tényező ez nálatok? Köszönöm hogy végigolvastátok. :)

2014. márc. 26. 18:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%

Öööö azért a politikai nézeteket nem tartom annyira lényeges dolognak, hogy emiatt mondjuk komoly gondjaink legyenek a kapcsolatunkban.

De mi még ebben is egyetértünk...így nincs vita soha. ;)

2014. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Én nem sokat politizálok, de van, hogy a politikai nézet egyben az adott ember világnézetének, életszemléletének fontos része és erősen különböző világnézet, nagyon eltérő elvek bizony okozhatnak akár komoly gondokat is egy kapcsolatban.
2014. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem értünk mindenben egyet a párommal, de nagy konfliktusunk nem volt még. De ha radikálisan különbözne a véleményünk, én nem hiszem, hogy bevállalnék egy kapcsolatot (radikális fajgyűlölő homofóbbal vagy álomvilágban élő túlliberális emberrel nem tudnék élni mondjuk).
2014. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
47%
Úristen! Semennyire nem érdekel minket ez!
2014. márc. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk az elején csak abból volt pár vita, hogy ő szeret politizálni, én pedig nem tűröm a politikát a lakásban. Kis idő alatt megértette.

Mondjuk az igaz, hogy homofóbbal nem kezdtem volna, de szerintem ez intelligencia, nem pedig politikai nézet kérdése.

2014. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten utáljuk a politikusokat... nincs köztünk vita. :)
2014. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Számít a politika, hiszen egy nagyon fontos dologról van szó, ami az egész életünket meghatározza.

De nem azon a szinten, hogy ki melyik pártra szavaz, hanem az alapelvek szintjén. Emiatt például nem tudnék együtt élni egy olyan emberrel, aki nem foglalkozik a kérdéssel, vagy például nem megy el szavazni. Szerintem ugyanis minden tisztességes állampolgárnak nem csak joga, hanem kötelessége is, hogy ilyen módon véleményt nyilvánít és legjobb belátása szerint befolyásolja az ország fejlődését. De ugyanígy nem tudnék együtt élni egy szélsőségesen radikális, rasszista, tekintélyelvű emberrel sem. Azonban ha az ember a felszínt egy kicsit megkapargatja, kiderül, hogy itt nem is a politika a lényeg - hanem az alapvető elvek. Lehetnek a felszínen különbségek, akár szavazhat más pártra is, ha azt tartja helyesnek, nem birtoklom a bölcsek kövét, egyáltalán nem biztos, hogy én látom jól a dolgokat és nem ő. De az alapértékeknek egyezniük kell, ez nem is kérdés.

2014. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyikőnk sem politizál, úgyhogy gond sincs belőle szerencsére. :)
2014. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 lutaker ***** válasza:
49%
Nagyon is számít. Aki a jelenlegi rezsimmel egyetért az nálam lapát.
2014. márc. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Számít,mivel teljesen más az értékrendje annak,aki mondjuk két nagyon eltérő pártot támogat.És ezt nem jónak,kontra rossznak mondanám,csak másfajta nézőpontnak.Ahogyan ateistaként nem nagyon tudnék egy gyakorló vallásossal együtt élni,mert egy problémára gyökeresen más megoldást választanánk.Szóval párválasztásnál számít,viszont barátok vagy rokonok viszonylatában nem,mert tudatosan hanyagoljuk a csevegést a politikai nézeteinkről,mivel egyébkėnt ėlvezzük egymás társaságát.
2014. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!