Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Számít nektek, hogy a párotok...

Számít nektek, hogy a párotok milyen politikai nézetet vall? Mennyire befolyásol titeket ez egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mi sajnos nem értünk egyet mindenben, és néha konfliktusaink vannak emiatt. Befolyásoló tényező ez nálatok? Köszönöm hogy végigolvastátok. :)

2014. márc. 26. 18:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Mi sem értünk mindenben egyet ha politikáról van szó, de ez nem számít. Ugyanis van egy aranyszabály nálunk. Politika nem férkőzhet be teljesen a kapcsolatunkba. Megemlítjük, néha beszélünk róla, de nem vitázunk vagy ha valamelyikünknek sok az infó akkor téma lezárva..
2014. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát az biztos, hogy kell a közös gondolkodásmód és a közös jövőkép egy egészséges kapcsolathoz. Ha nincs meg, valamelyik fél mindig el lesz nyomva, sérülnek az érdekei, nem lesz boldog.

Én nem tudnám elképzelni, hogy ne azokban a dolgokban, elvekben higgyek mint a férjem.

2014. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem számít, kivéve ha valami nagyon szélsőséges nézete lenne.

Mondjuk nekünk a politikai nézetünk pont egyezik. De nagyon sok minden van, amiről máshogy vélekedünk. Megbeszéljük, de vitatkozni nem szoktunk ezen.

Szélesebb baráti társaságban vannak ebből ellentétek. Ez szerintem intelligencia kérdése. Mindenkinek lehet véleménye, én senkit nem piszkálok azért, ha nem ugyanúgy gondolkodik, ahogy én. De ha a társaságunkban valakik elkezdenek emiatt veszekedni, akkor az elég nagy csalódás nekem.

2014. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
En nem politizálok, igy nincs vita.
2014. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
el sem tudnám képzelni, hogy olyan ember ágyába bújjak, akinek más a politikai nézete. A más politikai nézet nem csak a politikában nyilvánul meg, hanem a dolgok szemléletében is. Ha az nem egyezik, akkor csak szex-szelni jár oda az ember. Házastársak esetében pedig ez furcsán hangzik.
2014. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%

A 3 év alatt nem volt szó a politikáról. Nem érdekel a politikai nézete, én se kötöm az orrára az én gondolataimat a politikáról.

Szavazásnál úgysem látjuk mit X-el be a másik, egyébként meg nem számít a mindennapokban.

2014. márc. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
6-os, szerintem nem csak a 4 évenkénti x-elésből áll a politikai nézet, gondolkodás. Nagyon nem mindegy hogy vélekedik két ember mondjuk a halálbüntetésről, az abortuszról, a melegek gyermekvállalásáról, a családon belüli erőszakról, meg úgy csomó mindenről.
2014. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Hát azon biztos nem vesznék össze a párommal, hogy melyikünk melyik kupac ganét választaná a trágyadombról... Az viszont más dolog, hogy ha a véleményünk hátterét képező világnézet-értékrend különbözik, abból lehetnek problémák (de csakis ebből, és nem közvetlenül a politikai nézetekből).
2014. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
Nem érdekel,mert nem lesz több pénzünk ettől
2014. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Én még életemben nem politizáltam. Azt sem tudom, melyik párt mire jó, mit akar, semmit. Szavazni elmegyek, bár ez az első szavazásom, arra szavazok, akire a szüleim, mert engem full hidegen hagy. A páromnak azért vannak gondolatai erről, de velem sose beszél erről, mert tudja, hogy felesleges. Barátaival, vagy a szüleimmel megbeszéli azt az 1-2 mondatot, és ennyi nála is a politizálás. Ilyen elvakult, fanatikus emberrel nem tudnék együtt lenni, aki három percenként politikára tereli a témát. Apukám ilyen amúgy, soha nem telt el úgy nálunk családi összejövetel, vagy bármi, hogy 5 percen belül szóba ne került volna a politika. Gyűlölöm. Ilyenkor közbeszólok és elterelem a témát, hisz sokan ilyenkor csak ülünk, nézünk, míg ketten-hárman beszélgetnek. Nálam a nézet nem befolyásoló tényező, inkább maga a habitus. Ha valakinek ekörül forog az élete, annak nem mellettem van a helye.
2014. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!