Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők! "Megvenni" a...

Elvált szülők! "Megvenni" a gyerek "szeretetét". Nálatok előfordult ilyen?

Figyelt kérdés

Apukával rosszul alakultak a dolgok és elváltunk.

Hál' Istennek kultúráltan és sikerült megegyeznünk a láthatásban és a pénzügyekben is!

Hétközben velem van és Ő dolgozik,hétvégén apával és én dolgozok.

Határozottan jobban keres,mint én,otthon él a szüleivel,szóval hétvégén semmi dolga "nagyjából" csak játszani a gyerekkel és étkezéseknél leülni a terített asztalhoz!

A kislányom körbe van ilyenkor rajongva,hisz ott van az apa,nagyszülők,dédszülők 2 sarokra és az egész család!

Sosincs olyan,hogy bocs kicsim el kell mosogatnom,ki kell tergetnem,mert mindig van valaki a 9 tagú családból,akivel játszat.

Önzőn hangzik tudom,hisz örülnöm kellene,hogy foglalkoznak Vele,de szörnyű érzés,amikor kimondja,hogy ott jobban szeret lenni!

Megvesznek neki mindent,amit csak szeretne.

Nem tellik úgy el egy bevásárlást,hogy ne kapjon legalább egy ilyen kis 1.000Ftos állatfigurát,vagy kisautót vagy bármit!

Én sem az anyagiakban,sem a több figylemben nem tudok versenyezni velük.

Hétvégén egész nap dolgozk,hétköznap pedig egy teljesítményarányos munkát végzek,ami ősztől-tavaszig nem nagy bevétel,mert sajons sokat betegeskedik a lányom!

A családomat se tudom megsokszorizni,nekem ez nem adatott meg.

Részben örülök,hogy Neki szerető nagy családja van,részben szomorú vagyok,hogy önhibámon kívül oda jobban húz és részben dühös vagyok,amiért elrontják a sok játékkal és sajnos már most érzem,hogy kezd követelöző lenni,pedig még csak 4 éves.

Ezzel még úgy érzem boldogulok is,mert tudom kezelni az "AKAROK és KELL NEKEM" szindromát,de ilyenkor ugye jön a "MIKOR MEHETEK AZ APÁHOZ" kérdés,amit már nem tudok mosolyogva lenyelni.

Az apjával nem lehet szót érteni!

Én nevelem,Ő rontja és nem tudom mit tehetnék,mert ez már így megy 2 éve és úgy érzem minden erőm és szeretem ellenére távolodik tőlem a lányom!


2009. dec. 16. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem a legjobb helyzet tényleg ha teljesen ellentétes elvekkel nevelitek a gyereket. nem jó ha mindent megkap amit csak épp akar mert semmit sem fog értékelni. valahogy ezt kéne az apával és a családjával megérteni. de egyébként az a fontos , hogy te meg sokat törődj vele. ne hagyd hogy a gyerek diktáljon és a fejedre nőjön. nem kaphat meg mindig mindent. amennyit csak tudsz foglalkozz vele és következetesen neveld.
2009. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanabba a cipőben járunk! Teljesen átérzem amiról írsz. Én dolgoztam, tanultam, szinte semmire sem volt idő, de minden a piciért volt. DE ahogy növekedett annál többmindent kért, de én sokszor időt, sem pénzt, sem figyelmet nem tudtam rá annyit fordítani amennyit szerettem volna. Próbáltam, de ha megszakadtam akkor sem tudtam. Volt, hogy 9 után kezdtem el tanulni, s hajnalokig le sem feküdtem. Az apuka és családja mindent megtett, megvett. 6 éves volt mikor kijelentette, hogy ő inkább velük maradna, s nem bírtam tovább vele. Rugdosott, megtépett a gyerek, folyamatosan azt ordította hogy ott jobban szeretnek, stb. Most az apjával él, s én nem bírom feldolgozni. A kívülállók számára ez úgy tűnik mintha én k@rva szar anya lennék, pedig én csak próbáltam megteremteni a lehető legjobbakat. Igen, a szeretet megvásárolható. Sajnos. :(
2009. dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvaslak Titeket :( Ez olyan szomorú... az is borzasztó, ha a másik szülő nem érdeklődik a gyerek után, meg gyerektartást sem fizet, stb., de ez is :( Erre nincs jó megoldás, egy pici gyereket ügyesen meg lehet szédíteni.
2009. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nagyon rossz, hogyha a gyereket különböző elvek szerint nevelik, mert nem lesz egy "vezér" egyéniség akit követnie kell. De szerintem akkor se engedj neki. Ha követelőzik, és mondja hogy apánál jobban szeret lenni, akkor mondd meg, hogy a követelőzést csinálja náluk, őket pumpolja, Szerintem meg fogja érteni, hogy neked nincs annyi pénzed, és hogy tetszik az a játék, de apát kérje hogy vegye meg neki. Ettől ne érezd magad rosszu. Szerintem ez csak akkor fajulhat el, ha ő érzelmileg feletted áll, hogy így mondjam. Mármint hogy te mindenképpen ragaszkodnál ahhoz, hogy ő szeressen téged, és ezért mindenben próbálsz a kedvére tenni. Ez nem így van ám, és helytelen. A gyerekek ezt ösztönösen kihasználják. Szerintem a szigorúság nagyon jó dolog, mert így a gyereknek ki kell érdemelni a szülő kedvességét. És nem a szülő udvarol a gyereknek. Szóval ne foglalkozz azzal, hogy miket mond.


Mellesleg én lehet hogy tovább odaadnám az apjáéknak, mert ne csak akkor ne legyen veled, amikor dolgoznod kell, hanem legyen neked szabad időd is. Tudj másokkal találkozni, elmenni nézelődni, tornászni, barátnőkkel dumcsizni... ilyesmi. Hátha befut egy pasi is.


Szóval fel a fejjel, és ne vedd magadra ezeket.

2009. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tanítsd pumpolásra a saját lányodat! Az előző hülyeséget írt szerintem. Lehet hogy nehéz, de később meg fogja érteni és értékelni fogja a dolgokat, mert látni fogja az eszével (ami még nincs neki nagyon) hogy sokkal nehezebb dolgod volt. Az apával meg beszéljétek meg, hogy ne vegyenek neki mindig valamit, a törődéssel meg szerintem ne legyen gondod, inkább örülj neki.
2009. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

15:32 Mi az a pumpolás? A kérdező szerintem mindent megtesz a gyerekért akinek igenis van esze!!! Bár nem tudom, hogy a te gyerekeid fejében mi van.

....

2009. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13:43-nak irtam!
2009. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!