Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüljek azért, hogy velem...

Szüljek azért, hogy velem maradjon?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, férjemmel már az esküvő előtt megbeszéltem, hogy nem szeretnék gyereket. Lehet ,hogy önzőnek vagy nem tudom minek tartotok, de meg van az oka.

Egy ideig úgy éreztem, hogy előbb-utóbb majd azért úgyis kell, mert társadalmi elvárás, meg majd biztosan én is akarni fogom stb.

Viszont most elértem azt pontot, hogy teljes mértékben tudom, én ezt nem akarom.

Tudom, hogy nem az én felfogásom a normális.

Párom azt mondta, ha egészségügyi okok miatt nem lehetne, akkor velem maradna, de ha sürgősen nem változtatok a hozzáállásomon,akkor elhagy.

Én őt mindennél jobban szeretem, de tényleg nekem kell engedni? Mi van , ha vállalok a nyomás miatt gyereket és utána nem tudom szeretni? Vagy megutálom páromat, amiért erre "kényszerített"?

Van azon kívül megoldás, hogy külön menjünk?



2014. márc. 17. 09:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Azért semmiképpen se szüljél.
2014. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem akarsz gyereket, és mégis szülsz, két életet is tönkre tetetsz akaratlanul is, hiszen a gyerek is megérzi,és persze Te is boldogtalan leszel, hiszen egy gyerek sok "akadàlyt" jelenthet, ha neked màs az életritmusod.
2014. márc. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Menjetek el a pároddal közösen pszichológushoz.

Egyrészt látná rajtad, hogy próbálkozol, másrészt ha ő is részt vesz a terápiában, veszekedés helyett talán segíthetne neked. Mondd meg neki, hogy veszekedéssel és érzelmi zsarolással (mert ez az) csak még nagyobb elutasítást vált ki belőled.

Azt mondtad a gyerekkoroddal van a baj. Ezt komolyan kell venni, mert a gyerekkori sérelmek később is visszatérhetnek az életedben, és még sok bajt okozhatnak.

2014. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
UI: és csak akkor szülj, ha a terápia végére késznek érzed magad egy babára. Ha akkor sem, akkor nincs mit tenni.
2014. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

Te nem akarsz szulni, o meg nem akar gyerektelenul elni. Ezek kardinalis kerdesek, itt nem szabad engedni egyikotoknek sem.

Ideig-oraig egyutt lennetek, de halalra lenne itelve a dolog. Menjetek kulon, keress olyat aki szinten nem akar.


Azert megjegyzem az anyai oszton nagyon eros, most meg el se tudod kepzelni, de egy gyerek kivaltana beloled.

2014. márc. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%
Ha teljesen mást akartok, más életformát, nincs értelme együtt maradni, hosszútávon úgysem működne, csak a szorongás és a feszültség lenne közöttetek, ami még jobban tönkre tehet lelkileg. Csak azért ne szülj neki, mert ő akar! Ha te biztosra tudod, hogy nem akarsz gyereket, és ő meg 100%-kosan, hogy igen, akkor sajnos el kell váljon az utatok. De előtte a pszichológus mindenképpen tanácsos, hátha segít.
2014. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Azért ne... Nem akarásnak nyögés a vége...


Akkor szüljél, ha ezek mindegyike teljesül:

-Akarod,

-párod is akarja,

-szeretitek egymást a pároddal és képesek vagytok békében együtt élni,

-és persze van olyan anyagi hátteretek, hogy segélyek nélkül fel tudjátok nevelni.


Szóval ha te nem akarod, akkor már bukott ügy. Felelősséget és minimum két évtizeden át való gondoskodást igényel részedről, ami elől nem bújhatsz majd ki, illetve ha megteszed.... akkor inkább ne szülj, hogy nehogy meg kell tenned...!


Amúgy azért a párodat sem értem. Lefixáltátok, hogy te nem akarsz soha gyereket, ő pedig ennek ellenére hozzád ment? Úgy fogadott el, most akkor miért is zsarol???

Vagy talán mégsem fixáltátok le???

2014. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%

Ez a házasság már ott úgymond vesztésre ítéltetett, amikor is te közölted, hogy nem akarsz gyereket, ő meg közölte, hogy ő pedig akar. Miért kell egy olyan emberrel összekötni az életet, akivel egy ilyen, alapvető dologban eltér a vélemény? Én csak ezt nem értem. Most éltek egymás mellett és lehet hogy egyébként jól megvagytok, de egyértelmű, hogy ez már nem tart sokáig, mivel kijött az alapvető különbség, hogy te nem akarsz, ő pedig akar gyereket.

Itt két lehetőség van.

Tényleg amit mások is tanácsoltak, hogy próbáld meg szakember segítségét kérni, hátha tud segíteni és megváltozik a hozzáállásod, túljutsz a félelmeiden és örömmel fogod vállalni az anyaságot. De ha akkor sem fogod akarni, akkor csak ezért ne szülj gyereket. Mert a férjed ezáltal örömben fog úszni, viszont nem sokáig. Ugyanis ha nem lesz meg benned az anyasághoz szükséges dolog, akkor boldogtalanná fogod tenni az egész életeteket.

Vagy a másik lehetőség, hogy elváltok, ő talál magának egy nőt, aki úgy gondolkozik, ahogyan ő.

Te pedig egy olyan embert, aki meg úgy gondolkozik, ahogy te.

De csak ezért ne szülj!

Itt nem arról van szó, hogy bárkinek is engednie kéne. Itt két alapvető ellentét van köztetek. Normál esetben senkinek ilyen kérdésben nem kell engedni, hisz mindketten ugyanazt akarják, vagyis szülőkké válni. De nálatok nem erről van szó.

2014. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kérdező, ez egy nagyon nehéz kérdés, én adnék még egy kis időt ennek az egész dolognak. Abból amit írsz úgy látom, négy év után is szereted a párod, ő viszont apa szeretne lenni, ami érthető. Nálad viszont nekem úgy tűnik, hogy a félelem az ami inkább a probléma. A helyedben én is adnék egy esélyt egy pszichológusnak. Beszéld meg a pároddal és menjetek el együtt. Szerintem ezt az utolsó esélyt megérdemli a házasságotok. Lehet, hogy a kezelés el tudja majd oszlatni a félelmeidet, aztán ha a "kezelés" után is úgy gondolod, hogy nem menne a gyerek dolog, külön kell válni, de azzal a tudattal, hogy ti mindent megtettetek, és tőletek függetlenül nem sikerült megmenteni a kapcsolatot, mert mást akartok az élettől.
2014. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%

szerintem sem fair h utólag találja ki ugyanakkor őt is meg lehet érteni mert ha iylen érzései támadtak akkor ez nem egy olyan dolog amiben az ember kompromisszumot akar kötni. De neked sem kell, és emiatt ne szülj

én is elmennék párterápiára és megpróbálnám kibogozni a szálakat ha nem megy akkor hagyd elmenni

2014. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!