Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüljek azért, hogy velem...

Szüljek azért, hogy velem maradjon?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok, férjemmel már az esküvő előtt megbeszéltem, hogy nem szeretnék gyereket. Lehet ,hogy önzőnek vagy nem tudom minek tartotok, de meg van az oka.

Egy ideig úgy éreztem, hogy előbb-utóbb majd azért úgyis kell, mert társadalmi elvárás, meg majd biztosan én is akarni fogom stb.

Viszont most elértem azt pontot, hogy teljes mértékben tudom, én ezt nem akarom.

Tudom, hogy nem az én felfogásom a normális.

Párom azt mondta, ha egészségügyi okok miatt nem lehetne, akkor velem maradna, de ha sürgősen nem változtatok a hozzáállásomon,akkor elhagy.

Én őt mindennél jobban szeretem, de tényleg nekem kell engedni? Mi van , ha vállalok a nyomás miatt gyereket és utána nem tudom szeretni? Vagy megutálom páromat, amiért erre "kényszerített"?

Van azon kívül megoldás, hogy külön menjünk?



2014. márc. 17. 09:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Miért nem akarod a gyereket? Gyerekkori sérelmek, félelem a jövő miatt? Van valami leli oka? Vagy pusztán materiális? Ha lelki okokra vezethető vissza, esetleg próbálkozz pszichológussal, ha nem, akkor én nem beszélnélek rá egy gyerekre.
2014. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Jégtánc ***** válasza:
100%
Azért szülj mert te is szeretnél.Csakis azért ha mindketten szeretnétek.Nem megoldás azért hogy veled maradjon.Nincs rá biztosíték.Ha tuti nem szeretnél akkor el kell engedni.
2014. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
NE!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

"férjemmel már az esküvő előtt megbeszéltem, hogy nem szeretnék gyereket"

"Párom azt mondta, ha egészségügyi okok miatt nem lehetne, akkor velem maradna, de ha sürgősen nem változtatok a hozzáállásomon,akkor elhagy."


Ez nem fair. Te már az elején tisztáztad, hogy nem akarod, ennek tudatában vett el. Most jön rá, hogy neki így mégsem jó?


A gyerekvállalás nagy felelősség, és ha te nem akarod, akkor nem szabad belevágni. Nem tudom, mi az oka az elutasításnak. Ha valami félelem, amin pl. pszichológussal lehetne segíteni, fel lehetne oldani, akkor előbb azt megpróbálnám. De ha nem múlik, nem erőltetném.

2014. márc. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%
Én nem nagyon látok más megoldást, azt tudom elképzelni, hogy párod esetleg majd teherbe ejt egy másik nőt és titokban lesz egy gyereke másnál. Egy férfinak szüksége van gyerekre, már csak azért is, hogy bizonyítsa nemzőképességét. Ha szereted, elengeded, mert mindkettőtöknek ez lesz a legjobb. Így semmiképpen nem szabad szülnöd, ha te nem érzel erre ösztönös késztetést. Esetleg meg lehetne próbálni pszichológushoz járni, aki a gondolkodásodon tudna változtatni, és lehet, hogy ezáltal te is idővel szeretnél babát. (eloszlatná a félelmeidet, ha azok gátolnak), de ezt te tudhatod, hogy milyen mélyebb okai vannak ennek.
2014. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Na ez az, amitől rosszul vagyok.

Szülni, mert a társadalom ezt várja el...

NE szülj ezért!!!!

Csak ha te is akarod.

Ebből semmi jó nem sülhet ki.

Neked kell rendelkezned a saját testeddel, a szabadidőddel, az életeddel, mert a következő 20 éved a gyerekről szólna. Ha te ezt nem akarod, ne tedd!

Nem olyan ez, hogy másnapra elmúlik a hatása, ha rossz döntést hozol.

Egyedül neked kell döntened, ebben senki nem befolyásolhat! Aki megpróbálja, az nem szeret téged igazán.

2014. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
semmiképp ne vágj bele úgy hogy te nem szeretnéd, mert annak nem lesz jó vége
2014. márc. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%

Ne.

Egy gyerek nagy próbatétel, és ha már most ilyen ultimátumokkal áll eléd a férjed, mi lesz később? Bármikor újra elkezdhet fenyegetni - és akkor lehet, hogy ugyanúgy elhagy, csak akkor a gyerek is ott marad neked...

2014. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hát..önelemzés alapján sztem lelki okai vannak, ami a nem létező gyerekkoromra vezethetők vissza.

Én szeretm a gyerekeket. De csak picit játszani velük, és ha sírnak visszaadni az anyukájuknak és elfutni.

Sajnos semmi anyai ösztön nincs bennem, pedig én tényleg nagyon próbálkoztam kicsikarni magamból. Pont tegnap volt egy nagy veszekedásünk emiatt. Mikor belegondoltam, hogy akkor lehet kéne egy gyerek, mert páromnak igaza van, és úgy lenne teljes a család, szinte pánikrohamot kaptam.

2014. márc. 17. 10:09
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Én adnék egy esélyt egy pszichológusnak. Ha ezután sem szeretnéd, akkor engedd el a férjed. Ha mindennél jobban szereted, ahogy írod, akkor megadod neki a lehetőséget egy normális családi életre.
2014. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!