Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom szerint köteles...

Anyósom szerint köteles vagyok visszafogadni a fiát! De miért?

Figyelt kérdés

2,5 éve teherbe estem, akkoriban a párom nagyon szeretett volna gyereket. Terhes lettem, hirtelen mégse akarta annyira a gyereket. Sokat veszekedtünk, aztán elvetéltem.

Most megint terhes lettem, de a párom lelépett, mert neki "túl korai" a gyerek...

Eltelt úgy 2 hónap, hogy a párom az anyósoméknál lakik. Anyósom a nyakamra jár 3 naponta, hogy fogadjam vissza a fiát, mert a gyereknek apa kell.

Kérdeztem a párom, hogy visszajönne e,és lehetünk e újra egy csald. Szeretne visszaköltözni, de nem biztos benne hogy akarja ezt a gyereket. 11 hetes vagyok :/


2014. márc. 17. 08:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj de én az első baba után ott hagytam volna ezt a s**gfejt... már csak azért is mert biztos hogy a veszekedések miatt vetéltél e
2014. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
"terhes lettem"? Csak úgy? Kétszer is? Hát ha te az első cirkusz után tudatosan azt vállaltad, hogy egy ilyen embernek szülsz gyereket, akkor számíthattál erre az egészre, nem? Vagy mi járt a fejedben, amikor továbbra sem változott a kapcsolatotokban semmi?
2014. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

"Most megint terhes lettem, de a párom lelépett, mert nek"


Ti nem tudjátok, mitől lesz a gyerek? Nem védekeztél? Megint nem?

Szerintem az apának éppúgy bele kell egyeznie a gyerekvállalásba, és nem csak utólag értesíteni, hogy apa lesz, ha akarja, ha nem.

2014. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

"Ti nem tudjátok, mitől lesz a gyerek? Nem védekeztél? Megint nem?

Szerintem az apának éppúgy bele kell egyeznie a gyerekvállalásba, és nem csak utólag értesíteni, hogy apa lesz, ha akarja, ha nem."


Már sokszor olvastam az alábbi mondatot itt a GYK-n és teljesen egyetértek vele. Idézem:

" Ha nem akar gyereket, húzzon a farkára gumit!!"


Bocsánat a nyers megfogalmazásért, de nehogy már az anyuka legyen a hibás, meg aki rávarrja a gyereket szegény apára. Aki mellesleg egyszer gyereket akar, egyszer meg nem.

2014. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért akarja az anyós h visszafogadd h ne az ő nyakán élősködjön a fia mert már az agyára megy...
2014. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Aki mellesleg egyszer gyereket akar, egyszer meg nem."


Mondja az anyuka. De tudod, nem véletlenül annyira kellemes ( sőt élvezetes ) dolog a gyerekcsinálás, hogy olyankor a pasik még az eget is lehazudják érte. Viszont a terhet a nőnek kell vállalnia. Ezért nagyobb is a felelőssége. De az is lehet, hogy épp ő mondta a baleknek, hogy ne húzz gumit, mert bevettem az antibébit...azt mégse.

2014. márc. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedés!!! A "terhet" nem a nőnek kell vállalnia. A gyerekvállalás közös felelősség. Az apa éppen annyi felelősséggel tartozik érte, mint az anya, függetlenül attól, hogy az összehozásnál neki csak a kellemesebb rész jut, a szülést meg a nő szenvedi végig.


"akkoriban a párom nagyon szeretett volna gyereket"


Nekem ez nem úgy tűnik, mint egy véletlenül becsúszott baba.


A pasi egy felelőtlen lúzer, egy önző gyerek, aki csak azt nézi, hogy neki pillanatnyilag mi jó.

Remélem ezt a kérdező is belátja, és elküldi melegebb éghajlatra, ha még egyszer próbálkozik.

2014. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Védekezés (óvszer) mellett lettem terhes. Most is, és az elsőnél is.

Én nem szeretném elvetetni, a 2,5 év alatt feltartalékoltam egy kis pénzt, ha ismét összejön a gyerek, akkor egyedül is fel tudjam nevelni.

2014. márc. 17. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!