Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szól bele az anyósom a...

Miért szól bele az anyósom a gyermekünk névválasztásába?

Figyelt kérdés
Elsõ babànkat vàrjuk a pàrommal. A neme mèg titok. Ha kisfiú lesz 90 %, hogy Ádàm nevet fogja kapni. Ha kislàny lesz akkor Jàzmin vagy Adrien lesz a neve. Az anyósomnak nem tetszik, mert nàluk "modernebb" nevet szokàs adni a gyereknek. A pàrom azt mondta ne foglalkozzak vele, de 5 percenkènt csak ezt mondja az anyósom. Nàlatok is volt ilyen?
2013. okt. 20. 12:32
 1/10 naomi patricia válasza:
65%
Én is most várom első babámat, de nekünk anyósom biztos hogy nem fogja megszabni hogy mi legyen a gyerek neve. Egyépként gratulàlok :))
2013. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is próbálkoztak,apósom és anyósom is egyfolytában duruzsolt a fülembe,amikor még terhes voltam,hogy ugye az apja nevét kapja majd a gyerek,mert náluk ez a szokás,az agyamra mentek,nem akartam Pistikét :D Szerencsére lányom lett(Adrienn)így elkerülhető volt a konfliktus.
2013. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki beleszól mindenbe, akár még ismeretlenül is. Úgyhogy... hát, hallgass a párodra, és ne foglalkozz vele. Majd abbahagyja, vagy ha nem, akkor mondogassa csak. Milyen modernebb neveket pl?
2013. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Semmi köze hozzá, ezek szép nevek.


Ha Eperkének, Málnának vagy éppen Noelnek meg ilyen idétlen dolgoknak szeretnétek elnevezni, megérteném hogy szúrná a csőrét, de így nem tudom mi baja.

2013. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi Adrienn. Én is az vagyok. :D

A kérdésedhez pedig annyit tudnék hozzászólni, hogy állítsd le. Finoman közöljétek vele, hogy álljon le, ti fogtok választani és punktum. Nekem vannak már kedvenc neveim és senki nem tántoríthat el azoktól, ha valamelyik szülő bele merne szólni, leteremteném és kész. :D

2013. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Senkinek ne engedd, hogy ebbe beleszóljon. Ilyet én még nem is hallottam, hogy ilyenbe bárki bele akarna/merne szólni.

Ha Adrien(n) mellett döntötök, akkor válasszátok a két n-es verziót, mert az jobban mutat. Engem is úgy hívnak :)

2013. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Catharina89 válasza:
53%
Háháháh, én is Adrienn vagyok :DDD Adrienn-találkozó :DDD sztem se kéne hagyni, hogy beleszóljanak, abból azóta csak vita lenne, hogy "mert ti beszéltetek rá arra a névre" -.-
2013. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer mondja meg neki a párod vagy mondjátok meg együtt, hogy köszönitek szépen, de nem kértek tippeket, ketten szeretnétek dönteni a névről. Ha ezek után is mondja, akkor tégy úgy, mint aki meg sem hallotta, kezdj másról beszélni. Előbb-utóbb megunja. Nem hagynám, hogy bármit elérjen a 'hisztijével', még csak azt sem, hogy ingerültté tegyen.
2013. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy alakult, hogy az első babával sikerült mindenkit annyira ledöbbentenünk, hogy lányos zavarukban senkinek nem jutott eszébe a névválasztásba beleszólni. (másba igen)

A második babára mintha készültek volna, az én meg az ő szülei is.

Az elsővel ellentétben magunk is bizonytalanok voltunk, így mindenki lelkesen "segíteni" akart. Anyukám pl naponta hívott fel az újabb és újabb csodálatos ötleteivel, anyósomnak meg az volt a fixa ideája, hogy a gyerekek neve kezdődjön egy betűvel,pl István- Izolda.

Ezt spec nem is értettem, mert az ő gyerekeinek is tök más nevük van, ami semmilyen szinten nem kötődik a másikhoz.


Végül kiválasztottuk a nevet, anyám kerek perec megmondta, hogy az ne legyen. Az lett:)

Egyébként senkinek nem tetszett, de már két éves a gyerek, és mindenki imádja, a nevével együtt.

2013. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mond azt a nevet amit hallani akar és akkor legalább békén hagy szülésig. Mikor meg megszülsz azt a nevet adod amit a pároddal választottál. Következő gyereknél meg nem szabad elárulni, hogy milyen nevet szeretnétek adni.
2013. okt. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!