Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az én hibám, hogy nem...

Miért az én hibám, hogy nem nevelték meg otthon?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom öccse nemrég nálunk töltött két napot és nem igazán kedveltem meg, az asztalnál gusztustalanul eszik.


Amikor megláttam, hogy dobozból issza a tejet, akkor elég erősen nyakonvágtam.


Természetesen utána kitört a balhé, hogy én milyen állat vagyok stb.


2014. márc. 16. 21:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

ÉN is kiakadnék, amiért megütötted. Talán úgy kellett volna kezdeni, hogy légyszíves pohárból igyál, mert ez így zavar.

Menyasszonyként elgondolkodtatna, hogy ha a jövőben nem tetszik a viselkedésem, akkor is durr egy pofon?

Hozzá nem mennék egy ilyen agresszív pasihoz.

2014. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

Igazuk volt, és én a menyasszonyod helyében igen-ogen mélyen elgondolkodnék azon az esküvőn és egyáltalán a párkapcsolaton.


Ha az öccsét te csak így "nevelgeted", és még te vagy felháborodva, hogy ez jogos-e vagy sem, akkor mit teszel a gyerekeiddel? Talán "nevelésképpen" te is hasba rúgod, mint az a minapi szegedi állat tette a fiával?!


A menyasszonyod öccse úgy issza a tejet, ahogyan akarja, ez nem a te dolgod. Ha gusztustalanul eszik, az sem a te dolgod - ez az ő szegénységi bizonyítványa.


De nem vagdosunk senkit sem nyakon "nevelés" címén. Az ember szóból ért, és meg lehet neki mondnai olyanformán is, hogy ne tegye azt, amit tesz, hogy megjegyezze. Ha nem teszi, akkor nem muszáj vendégül látnod.


Nem az a te hibád, hogy őt nem nevelték otthon (ezek szerint a menyasszonyodat sem), hanem az, hogy ostoba vagy, faragatlan, durva és mindent erőből akarsz megoldani.


Azaz: téged sem neveltek otthon, csak püföltek. Magyarul azt akarod leverni rajta, és az taszít benne, ami valójában magadban is súlyos hiba.

2014. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
Akár vendég akár nem, 19 éves.Már csak illendőségből sem iszik bele a dobozba.jól tetted nyakon vágtad!Többet nem fog bele inni,legalább is nálatok.Az ilyen parasztnak magyarázhatsz már csak azért sem.A nyaklevest megjegyzi egy életre
2014. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%

Fizikai erőszakot alkalmazni csak jogos védelmi helyzetben szabad. Büszke lehetsz magadra, te falusi rambó.

Jogosan akadt ki a menyasszonyod, tényleg egy állat vagy.

2014. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
2014. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolok, hogy mennék meglátogatni a párom testvérét és ott én is elkezdenék a tejet dobozból inni, akkor szerintem engem is nyakon vágnának, pedig én lány vagyok.

Van egy határ, amire rá lehet fogni, hogy szegény srác nem tudja, hogy nem illik. Például: nem eszünk a nappaliban, nem megyünk be cipőstül a házba. Ezek tényleg azok a dolgok, amikre tényleg lehet nem gondol egyből. De könyörgöm! Ha egy család vesz valamit, akkor ne nyalogassa már körbe egy idegen.

2014. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!