Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy megelégeltétek azt, hogy mindent ti csináltok?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkapnám, hogy így lusta, úgy lusta, mindketten dolgozunk, ezt hozzátenném.


A párom hús imádó, és igényli azt, hogy az asztalon főtt étel legyen minden nap, illetve hogy tisztaság legyen a lakásban. Meg tudja elég szépen jegyezni, hogy ez koszos, az koszos, megint takarítani kell, stb....

Amúgy nem vagyunk házasok, több mint egy éve élünk együtt.

Mindketten 8 órában dolgozunk. Ő irodában, én egy boltban vagyok pénztáros.


Folyton én csinálok mindent, én főzök meg, én takarítok ki, hideg kaja, szendvics neki nem jó. Főzni viszont nem tud, egy egyszerű tojásrántottát sem tud elkészíteni. Szeretném megjegyezni, hogy én (23) mielőtt összeköltöztem vele, nem tudtam főzni, anyám otthon mindent megcsinált, ilyen téren el voltam kényeztetve, de aztán megtanultam az internet segítségével, azóta szinte mindent el tudok készíteni.


Már a nők is dolgoznak, sokszor többet mint a férfiak, akkor a házimunkát miért nem lehet megosztani?


2014. márc. 16. 13:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem;)

Nem vagyok cseléd, és én nem általlok kinyitni a számat, ha valami gondom van.


Bár ehhez ismerni kellene:) a habitusom magáért beszél..

Plusz egy egyenangú kapcsolatban nőttem fel, gyerekkoromból ezt hoztam, más verziőt el sem tudok kepzelni az együttélésre.

2014. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11-es és 7-es vagyok..
2014. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

nekem is bepróbálkozott a párom mikor összeköltöztünk. mivel nem vagyok szívbajos alkat, teljesen nyugodt hangnemben közöltem vele, hogy ő is itt él, ő is termel "koszt", szennyest, mosatlant, így neki sem esik le az aranygyűrű az ujjáról ha néha feláll a kanapéról, és a házimunkában is részt vesz.

következetes vagyok, működött.


nem szabad kinyalni a popójukat, mert egy idő után annyira elkanászodnak hogy a "köszönöm"-ből követelőzés lesz.

2014. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem volt még, mert megosztjuk. Ebben nincs semmi papucsság, szimpla igényesség. Mindent ugyanúgy megcsinálunk ha kell mintha egyedül élnénk.

Én főzök, ő elmosogat, beteszi a mosást, együtt kiteregetünk és így tovább. Van néha kivétel, pl nemrég mondta, hogy megy gyorsan elmosogat én meg mondtam, hogy hagyja, holnap szabin vagyok kitakarítok mindent inkább tartsunk mozidélutánt sétálni úgyse lehet, most lement a boltba nasiért.

Szóval hozzáállás és figyelmesség kérdése és ebben semmi ciki nincs.

Ha gyerek lesz nyilván többet átvállalok, ha lesz időm nem várom meg míg hazaér, hogy letörölje a szekrényt, de sose tudna elszállni, hogy nem kell csinálnia semmit, régen az anyja csinált mindent ,de nem volt gond annak a felfogásával hogy egy külön háztartással plusz munka is jár, nincs vele gondja hisz a sajátjáért is tesz .

5 éve élünk együtt, 24 évesek vagyunk.

2014. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%

"Már a nők is dolgoznak, sokszor többet mint a férfiak, akkor a házimunkát miért nem lehet megosztani?"


Most elképzeltem, ahogy pisztolyt tart a fejedhez és neked sírva meg kell csinálni az ebédet, el kell takarítanod stb.

2014. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez a szitu annyira nem fair,hogy mindig felidegesít a téma. Vágom,hogy anno az volt a módi,hogy a férfi hozta a lóvét,dolgozott látástól mikulásig,a nő meg otthon vezette a háztartást. De miután mostanság többnyire mindkét nem dolgozik,úgy igazságos,hogy a házimunka is el legyen osztva. Nem értem,hogy ezt férfiemberek miért nem fogják fel.


Én anno egy expasimtól kaptam meg,hogy na most ő elbeszélget velem a háztartàs rejtelmeiről,mert hogy a fürdőszobatakarítást 2 nappal később végeztem el,mint terveztem. MIKÖZBEN nappali képzésre jártam,suli után meg 11-ig,esetleg éjfélig dolgoztam minden nap. Hát anyád.

2014. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha lesz gyerek, akkor annak is minden ellátása rád hárul majd.

Az én volt férjem az elején még normális volt, utána kezdett elkanászodni és kivonta magát mindenből. Aztán ár ott tartottam, hogy én kerestem a pénzt (ő elköltötte a saját fizuját), én foglalkoztam a gyerekekkel, én végeztem a háztartási munkákat. Válás lett a vége, nem bántam meg, illetve csak azt az egyet, hogy annyi éven keresztül próbálkoztam mindennel: szép szóval, megbeszéléssel, határozottsággal, felszólítással, mindennel, semmi sem használt. Az elején ki kellett volna vágni, mert addig nem fogta fel hogy mi a helyzet, amíg ajtón kívülre nem került.

2014. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

tegnap 20:03


Jesszus!

Akkor anno jól kifogtad!

Én most sztrájkolok, megmondtam, hogy mától én leszek az aki elmosogat (max 10 perc, ő ennyit szokott bevállalni), cserélünk. Tetszik, tetszik, nem, hát nem!

Ez van, ezt kell szeretni.

Nem fogok minden nap pattogni, én a munkahelyemen kedvezményesen eszek.

2014. márc. 17. 01:14
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ott rontottad el, hogy hagytad így a dolgaitokat akkor, amikor összeköltöztetek.


Nem egy év után kellene kiakadni, hanem már az első pár hónapban úgy kellett volna alakítani a dolgokat, hogy mind a ketten kivegyétek a részeteket a házimunkából.


Most sem késő, csak, így már nehezebb lesz a kedves párodat "átszoktatni".


Ha mind a ketten lehúztok napi 8 órát a munkahelyeteken, az a minimum, hogy ő is mindenbe besegít. Sok mindenben lehet rugalmasnak lenni. Ha főzni nem is tud, de míg te főzől, ő elmehet bevásárolni vagy felporszívózhat, törlgethet. Sokféleképp meg lehet osztani a házimunkát.

2014. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!