Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy megelégeltétek azt, hogy mindent ti csináltok?

Figyelt kérdés

Mielőtt megkapnám, hogy így lusta, úgy lusta, mindketten dolgozunk, ezt hozzátenném.


A párom hús imádó, és igényli azt, hogy az asztalon főtt étel legyen minden nap, illetve hogy tisztaság legyen a lakásban. Meg tudja elég szépen jegyezni, hogy ez koszos, az koszos, megint takarítani kell, stb....

Amúgy nem vagyunk házasok, több mint egy éve élünk együtt.

Mindketten 8 órában dolgozunk. Ő irodában, én egy boltban vagyok pénztáros.


Folyton én csinálok mindent, én főzök meg, én takarítok ki, hideg kaja, szendvics neki nem jó. Főzni viszont nem tud, egy egyszerű tojásrántottát sem tud elkészíteni. Szeretném megjegyezni, hogy én (23) mielőtt összeköltöztem vele, nem tudtam főzni, anyám otthon mindent megcsinált, ilyen téren el voltam kényeztetve, de aztán megtanultam az internet segítségével, azóta szinte mindent el tudok készíteni.


Már a nők is dolgoznak, sokszor többet mint a férfiak, akkor a házimunkát miért nem lehet megosztani?


2014. márc. 16. 13:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem tud főzni, akkor vigyen valami étterembe.

Takarítani meg ketten is lehet.

2014. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad, mert ez nem normális, hogy ő nem segít, mikor te is dolgozol. Természetesnek kellene lennie, hogy ő is megcsinálja, vagy felváltva, vagy közösen csináljátok a házimunkát. Én azt csinálom, hogy amikor a férjem ül a gép előtt akkor én is. Van, hogy egyikünknek sincs kedve pakolni, mosogatni, stb, akkor úgy hagyjuk. De nem teszünk megjegyzéseket, egyikünk sem, hogy nincs rend, nincs tiszta tányér. Milyen jogon mondja neked, hogy takarítani kéne, nem is értem. Csinálja meg ő. Neki is van két keze, két lába, ő is meg tudja csinálni.
2014. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem még sok problémátok lesz egymással, mert neki szerintem jó ez így



szerintem bunkóság amit csinál

2014. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress jobb pasit, a mostanit meg dobd ki.
2014. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Te tanítod meg a téged körülvevő embereket arra, hogy miként bánjanak veled. Mégis mit tudna tenni, ha egy szép nap nem lesz letéve elé a kaja? Keményíts be neki! De arra figyelj, hogy ne csak üresen fenyegetőzz, ha beígérsz neki valami büntit, akkor az úgy is legyen! Nehogy már azt higyje, hogy a neolitikumban vagyunk gondolkodás terén! Ha nem hajlandó megfelezni a házimunkát, fizessen takarítónőt meg szakácsot!
2014. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Te választottad. Ha unod a dolgot, ne csináld, különben így marad.
2014. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

. Meg lehet osztani..

Meg is osztjuk...( vagyis most nem, mert én nem dgozom, de amíg dolgoztam, többet mint a férjem, akkor ő csinalt többet)


Nálam ez sarkalatos pont volt az összeköltözéskor..

Nem vagyok cseléd, vagy ketten csinalunk mindent, vagy nem kell együttélnünk..

Serencsére fel sem merült problemaként..

Viszont az természetes, hogy hha én nem dolgozom, akkor én tartom rendben a lakást, ennek ellenére a ferjem is megfogja a porszívőt ha úgy esik(múltkor megjegyezte,mhgy hónapok őta nem mosogatott, olyan haszontalannak erzi magát:):) pont ő amikro én nem vagyok keső... Megadtam a leghetőséget, hogy jólérezze magát:) pedig alapvetően utal mosogatni)

A főzés nekem nem munka, hobbi, ( kikapcsol, örömmel tölt el, a konyhában vezetem le a napi feszültséget, ) ezt imádja, mert ő is igenyli a napi főt ételt..


Igaz nekem könnyebb dolgom vt, 22 voltam amikor összeköltöztünk, otthon is mindenkinek ki kellett vennie a részét a házimunkából.. .

Sőt nyáron nekem kellett vini a háztartást, amikor dolgoztam akkor felesben anyuval..


Viszont azon, hogy nem tud főzni, se követelőzni azt tud kiakadnék.. Legyen haj

Andósaga megtanulni hate megtanultál..


Ha majd gyereketek lesz, mi lesz?

Nem csinálhatsz mindig te mindet, ideje a sarkadra állni..

2014. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
7-es: És vajon te is azoknak a seregét fogod gyarapítani, akik a munkába való visszatérésük után is mindent maguk kellett, hogy elvégezzenek, mert a pasijuknak megtetszett a szabadság? Remélem nem.
2014. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nem volt még ilyen, mivel a férjem nem egy lusta semmirekellő.


A te barátod viszont nyilván az. Akkor miért élsz vele? Miért szolgálod ki? Miért nem főz, takarít, most ő is, ha egyformán dolgoztok?


Meg lehet osztani a házimunkát, és értelmes emberek meg is teszik. Ha te ezt tűröd, csak magadat okolhatod.

2014. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

A te hibád. Imádom az ilyen nőket, akik önként vállaják a cseléd szerepét, de egy idő után elkezdenek pampogni, hogy háát ez milyen dolog. Te szoktattad erre, te nem igényelted a közös munka megosztását, a te sarad. Magadnak köszönheted. Ha már az elején lefektetted volna a szabályokat, hogy miként osztjátok meg a házimunkát, most nem lenne semmi gondod. De ha már a kezdetektől kinyalod a seggét, és rabszolgát játszasz, akkor miért is tenne akár egy szalmaszálat is keresztbe otthon? Hiszen te úgyis megcsinálod!

Én még soha egy barátomat se szolgáltam ki. Mindketten dolgozunk, a házimunka közös. Ő főz és takarít, én mosok és porszívózok. Ennyi.

2014. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!