Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a szülőnek meg...

Szerintetek a szülőnek meg kell óvnia a gyerekét a szélsőségektől?

Figyelt kérdés
Egy régi barátom mondta, hogy soha nem járok el bulizni, életemben egy korty alkoholt nem ittam és ez már szélsőség, amitől a szülőnek meg kellene óvnia. Mélységesen nem értek egyet. Nem mellesleg ugyan nem tartozik szorosan ide, de addig gyerek valaki, amíg otthon lakik vagy ez kortól függ inkább?
2014. márc. 8. 00:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolóval teljes mértékben tudok azonosulni. Bár annyi igazság van, hogy ha társaságban vagy és ott mindenki iszik, akkor lehet kinéznek. Ám engem ez sem érdekel. Az a furcsa, ha tudatmódosító szerekkel érzik csak jól magukat, így van. A szomorú azonban az, hogy mi vagyunk kevesebben. Beteg ez a társadalom és minket is azzá tesz.
2014. márc. 8. 18:16
 12/19 anonim ***** válasza:
10.: a gyógyszer szedése nem önkéntes elzárkózás, tehát a válaszod alaptalanul provokatív.
2014. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem azt tartom szálsőségesnek ha valaki nem iszik,hanem hogy meg sem próbálta,még egy buliba sem volt,tehát meg sem próbálta... szerintem ez igenis furcsa.
2014. márc. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Utolsó ez is ízlés kérdése. Persze nem voltam buliban, mivel utálom mainstream kultúrát. Egy bulinak semmi hangulata, viszont egy jó koncert, egy klubest, annak fantasztikus feelingje van.
2014. márc. 9. 11:59
 15/19 anonim ***** válasza:
Miért furcsa, hogy valaki nem csinál olyasvalamit, amit nem szeretne?
2014. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mások szemében ez furcsának tűnhet, de számomra egyáltalán. Régen nem volt tudatos az, hogy járni szeretem a saját utamat, de ma már igen. Szeret valaki kilógni a sorból, ami egyáltalán nem baj.
2014. márc. 9. 13:01
 17/19 anonim ***** válasza:

:D


Most úgy csinálsz, mintha csak mainstream szórakozási lehetőségek lennének.


Tudom meglepő, de nem te vagy az egyetlen "lázadó" és "hűdekülönleges" "saját útját járó" gyermeteg a világon, millió van még.


Ha viszont ennyi idősen nincsenek barátaid, nem jársz el szórakozni, nem tetszik semmi és senki, az nem különcködés, hanem beteges elzárkózás, valószínűleg egyfajta kapcsolatteremtési képtelenség, pszichológiai zavar.


Nyilván mindenkinek szüksége van az egyedüllétre néha, kinek többé, kinek kevésbé. De az, hogy egyenesen zavar az emberek jelenléte valamint csak a magányos programokat találod kikapcsolónak, elfogadhatónak már bőven nem a normális kategória.

2014. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azt sem értem, miért lenne baj, ha valakinek nincsenek barátai. Ha valaki nem akar, akkor is legyenek?


Léteznek olyan emberek, akik egyedül jobban elvannak. Szerintem ez még mindig nem a "nem normális" kategória.

2014. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


Egy szóval nem írtam, hogy kizárólag a magányos programokat tartom jónak. Úgy látszik nem értjük egymást. Az tény, hogy a társaság középpontja soha nem szeretek lenni, de kapcsolatban élek és sokat járunk el otthonról. A saját utamat járni azt jelentette, hogy nem fogadok el bármit, ami ellenkezik az erkölcsi vagy más elveimmel. Nem igazán szeretem ha megpróbálnak mássá változtatni. Sőt számomra az már nem is barátság. És ezt sokan már megpróbálták. Erre írtam, hogy kilógok a sorból, mert nem változom olyan irányba más kedvéért, amivel nem tudok azonosulni. Ha jó tanácsokat adnak, azt persze szívesen megfogadom. Korcsoportomba tartozó férfiakkal nem alakult jól a kapcsolatom, mivel a kinézésemen kívül sok olyan tulajdonság van bennem, ami a gender sztereotípiák alapján inkább nőies karakterjegyeket mutat. Remélem így már érthetőbb a leírásom. Azzal is egyetértek, hogy nem mindenkinek van szüksége barátra. Köszönöm mindenkinek, aki eddig hozzászólt.

2014. márc. 9. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!