Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a szülőnek meg...

Szerintetek a szülőnek meg kell óvnia a gyerekét a szélsőségektől?

Figyelt kérdés
Egy régi barátom mondta, hogy soha nem járok el bulizni, életemben egy korty alkoholt nem ittam és ez már szélsőség, amitől a szülőnek meg kellene óvnia. Mélységesen nem értek egyet. Nem mellesleg ugyan nem tartozik szorosan ide, de addig gyerek valaki, amíg otthon lakik vagy ez kortól függ inkább?
2014. márc. 8. 00:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem butaság, amit a barátod mondott. Én sem voltam soha buliban, mert nem volt rá igényem. A szüleim is engedtek volna, kérdezgették is, hogy nem akarok-e menni.


Most mégis mit csináljanak veled a szüleid, fogjanak le, és ittasan veled alkoholt?

2014. márc. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Hány éves vagy? Amúgy ez tényleg szélsőség már.
2014. márc. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, hogy van-e rá igényed. Én pl. sose jártam tiniként bulizni, s normálisabb baráti társaságom is csak huszonévesen lett, de velük is inkább pizzázni járunk, ott legalább lehet beszélgetni. Nekem a férjem nem ivott még sose, mert az apja alkoholista és fél, hogy mi lesz, ha nem tudja letenni a piát, ezért inkább nem iszik. Lehet, hogy ez szélsőség, de ő így érzi jól magát.
2014. márc. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Inkább az a szélsőség, akit enged állandóan bulizni, inni már fiatalon. Az ilyen fiatalnak nincs erkölcsi tartása, csak az élvezetek fontosak számára. Sajnos,ma ez a trendi.

Ha a fiatal igényli, akkor lehet szórakozni, de csak kulturáltan.

Addig "gyerek" valaki, amíg élnek a szülei. De a szülők nem kezelhetik felnőtt korában is gyerekként. Hanem hagyják, hogy önálló életet éljen.

Semmi baj azzal, ha otthon lakik, ha neki is megfelel. Csak ma hiszik, hogy mindenképpen külön kell mennie, akár albérletbe és feleslegesen fenntartani két háztartást.

2014. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen szelsoseg, hogy artasz-e vele magadnak vagy masnak. A rendszeres berugasokkal igen, azzal is ha minden heten massal fekszel le- ha viszont nem iszol alkoholt az kinek faj?
2014. márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

Én egyetértek a barátoddal. Szerintem is igyekeznie kell a szülőnek, hogy a gyerek a lehető legegészségesebben, normálisabban nőjön fel, a lehető legjobbban be tudjon illeszkedni a közösségbe.


Ha valaki 18 éves koráig egyszer nem volt még el szórakozni, és egy sört nem ivott életében, az több, mint furcsa, inkább beteges zárkózottságnak nevezném - később meg méginkább. Nem kell diszkóba járni és vedelni természetesen, a szórakozás nem csak ebből áll, mielőtt valaki félremagyarázná (sőt, azt nem is tartom annak).


De ha valaki kategorikusan elzárkózik bizonyos a társadalom által normálisnak ítélt dolgoktól, az igenis furcsa és szélsőséges.

2014. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Nincs igaza a barátodnak. Én is ugyanilyen voltam/vagyok :) Nincs igényem szórakozóhelyre járni, inkább preferálom a barátokkal beülést. Utálom az alkohol ízét, ezért nem is iszom (pontosabban 1 féle koktél van most már, amit hajlandó vagyok meginni, de azt is csak azért, mert nem érzem benne az alkoholt :D). Lehet, hogy a mai világban ez furcsa, de semmiképp sem nevezném szélsőségnek. Ha te így jól érzed magad a bőrödben, akkor minden rendben! :)
2014. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az hogy iszik nem baj, csak max. keveset igyon ( nem részegre, tudja hol a határ, mi az amit már nem bír ).

A gyerekség is inkább kortól függ. Papíron 18 év. Sokak szerint amíg ott lakik. Igazából szerintem a komolyságtól függ. Nekem viszont még 70 évesen is a gyerekem lesz :)

2014. márc. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Látom megoszlanak a vélemények. Egész egyszerűen utálom az alkohol ízét, szagát. A szórakozóhelyekre véleményem szerint nem a zene miatt mennek az emberek. Nem mellesleg utálom a nagy tömeget. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne mennék el kávézóba vagy koncertekre, de az teljesen más. Bőven elmúltam már 18, de 20 is viszont sosem voltam még bulizni, ehelyett inkább otthon ülök és olvasok vagy sétálok a városban. Egyáltalán nem tartom problémának, ha emiatt perifériára szorulok. Egyébként sem tudtam azokkal az emberekkel soha közös témát találni, akikkel leültem volna egy bárba.
2014. márc. 8. 12:42
 10/19 anonim ***** válasza:

"De ha valaki kategorikusan elzárkózik bizonyos a társadalom által normálisnak ítélt dolgoktól, az igenis furcsa és szélsőséges."


Te komolyan beteg vagy.


És aki gyógyszert szed? Az nem normális? De miket beszélek: miért kell valakinek indok ahhoz, ha nem akar inni? Ezt nem gondolhatod komolyan.


Nekem például fáj a fejem egy korty pezsgőtől, pont mert qrva ritkán iszok. Álljak neki inni, mert szerinted az a normális?


Ne haragudjatok, de annyira kiakasztanak, a buta, szerencsétlen emberek, akik annyira nyomorékok, hogy csak úgy tudnak "lazítani" meg "gőzt ereszteni", ha tudatmódosítanak, és ezért nem normálisnak titulálják azt, amikor valaki nem teszi ezt, csak hogy ők ne legyenek szánalmasok.


És tudod mit? Nem is érdekel, ha valaki mindennap leissza magát a sárga földig, amíg azt nem mondja, hogy aki nem iszik, az nem normális. Mert ezt egyszerűen nem gondolhatod komolyan.

2014. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!