Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az a szülőnek, ha a...

Miért baj az a szülőnek, ha a gyerekük nem korán kelős típus?

Figyelt kérdés

A gyerek felkel, ha muszáj(ha menni kell valahova mondjuk 8ra).

De a gyerek az bagolytípus, aki nem örül a későn kelésének az pacsirta típus.


2013. szept. 2. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert a szülőknek berögzült hülyeségeik vannak.Ez is olyan.Ha a gyerek sokáig alszik az = a gyerek lusta....
2013. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A szülő oldalát nézve nekem csak azért "baj", mert zörögnöm kell a konyhában, főzni, zajos dolgokat is csinálni és ez konfliktusokat szül olykor.
2013. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
64%
tisztelt 1-es válaszolo megkérdezem mennyi idős vagy?8.7.
2013. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Én szülőként nem értem - azt meg pláne nem, hogy mások miért szólnak meg emiatt.


2 éves múlt a lányunk, reggel 8-9 között kel magától. A férjem munkaideje kötetlen, reggel ő viszi bölcsibe. Nem nyűgös, nem hisztis reggelente.

Persze ha suliba fog járni, más lesz a helyzet, nyilván kelteni fogjuk. Addig viszont van még 4 év, nem fogunk 4 éven keresztül hadakozni vele mert mások szerint ez így "nincs jól".

2013. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én ettől épp úgy szenvedek, mint a nagyobb gyerekem. Bagoly típusok vagyunk vagyunk mind a ketten, ahogy én szenvedtem az iskolában-munkahelyen, ő is ugyanígy szenved a magyar iskolában.


Akik korán kelős-korán fekvős típusok, azok egyszerűen nem értik meg, hogy annyi nem elég, hogy este 9-kor ágyba bújok és egyből csicsikálok, és meg is van oldva a probléma.. Az én agyam olyankor a legaktívabb, pedig direkt csak reggel 10 előtt iszok kávét, utána semmi koffein, még csokit sem eszek este, mert az is pörget. A társadalom is erre a korai kezdésre rendezkedett be...


Nekünk azóta jobb, amióta eljöttünk otthonról, a gyerekeknek meg 9-kor kezdődik az iskola. 8-kor kelünk, otthon meg akkorra már puccparádéban az iskolában kellett lenni.. Itt az elmúlt hónapok nagyon nehezek voltak tanulás-beilleszkedés szempontjából, sok pótolni valójuk volt, de mégsem voltunk annyira kifacsart citromok mint Magyarországon.

2013. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert a legtöbb ember azt hiszi, a társadalmi elvárások a normák, és aki nem a szerint él, az lusta, hülye, link, nem normális. Engem is piszkáltak egy csomót a semmiért - nem tudom megérteni, az miért baj, ha olyan napokon, amikor semmi dolgom nincs, nem kelek 7-8-9kor. Ha dolgom van, akkor fel tudok kelni időben, ritkán késem el akárhonnan. De attól még semmirekellő hülye vagyok, ha 11ig alszom, és nem fogom megtanulni a "rendes" ritmust, amihez egyébként láthatóan tartom magam, ha szükség van rá.
2013. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Akik korán kelős-korán fekvős típusok, azok egyszerűen nem értik meg, hogy annyi nem elég, hogy este 9-kor ágyba bújok és egyből csicsikálok, és meg is van oldva a probléma.. "

Vagy 11kor, 10kor, de akkor mi van, ha az ember lefekszik 10-11 közt és éjszaka akár többször is felébred és azon aggódik, hogy korán kel majd, de nem alszik, meg nem alszik?

2013. szept. 2. 17:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2013. szept. 2. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez egy jó kérdés :D Én babakorom óta éjjeli bagoly vagyok, 6 éves koromtól este 11 előtt nem tudok elaludni, de sajnos a szüleim az ellentéteim, így jelentős súrlódások voltak, amíg otthon laktam... Engem nem zavart, ha ők reggel zörögtek, délelőtt 10-ig simán aludtam, de ők nem voltak képesek megérteni, hogy nem tudok "normál gyerek" módjára 8kor elaludni. Szerencsére nagyon hamar megtanultam olvasni, így amikor ágyba küldtek a takaró alatt olvastam zseblámpával 11-12-ig. Kb. harmadikos voltam, amikor megértették, hogy nem vagyok képes hamar aludni, ezért megengedték, hogy rendes olvasólámpával olvassak, legalább a szemem ne romoljon. Szerencsére a tanulmányaimmal sosem volt gond, világéletemben kitűnő voltam, és az éjszakai bagolyságom az egyetemre is megtartottam. Amióta albérletben élek a párommal, azóta nincs gond, őt nem zavarja a hajnalig olvasás, engem meg az, ha reggel korán felkel és pakol :D
2013. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom... én szerencsès vagyok, 3 gyerekből 2 jo alvó igy nem kell korán kelljek.a nagyfiú meg megoldja magának a reggelit :)))
2013. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!