Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e másnak is kulcsa a...

Van-e másnak is kulcsa a lakásodhoz?

Figyelt kérdés

Az anyósomnak van, és engem ez kifejezetten zavar. Ha nemtudom kinyitni, mert pl. gyereket altatok, ő már dugdossa a kulcsot a zárba. Az is többször előfordult már, hogy nem voltunk itthon, ő mégis bejött a házba.

Lehet én látom rosszul, de úgy érzem a házunk a mi magánszféránk, ne jöjjön már be csak úgy, hiába a férjem anyja, de ez a mi életünk.

Ti hogy álltok ezzel a kulcskérdéssel? :)


2014. márc. 4. 22:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Mármint akkor adnék, ha közel laknának..

/ egyik 60 km az egyik irány, anyósomék a másik irányba 140 km.../

2014. márc. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nincsen.


Jól látod: a ti házatok a ti magánszférátok, az megy be, akit beengedsz, más nem. Ne ide panaszkodj, hanem beszélj a férjeddel, utána zárcsere, és anyós máris kinnmarad.

2014. márc. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Párom szüleinek van, mert úgy gondoltuk, hogy ha bármi lenne és esetleg nem vagyunk otthon mert elutaztunk, akkor legyen még valakinek rajtunk kívül. Szerencsére nem szoktak hozzánk csak úgy felmenni, hogy direktbe körülnézzenek ha nem vagyunk otthon, úgyhogy sosem volt ebből problémánk.
2014. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Anyukámnál van egy tartalékkulcs, de nem használja. Ha jön hozzánk még a házba sem jön be kulccsal, nemhogy a lakásba.


Eddig kétszer használta. Először mikor még csak néhány hete laktunk a lakásban és a hétfői megbeszélt időpont helyett pénteken telefonáltak, hogy akkor fél óra múlva hozzák a sütőt, de mi épp útban voltunk anyósomékhoz, akkor anya átment és elintézett mindent, másodszor pedig mikor nyaralni voltunk és reggelre értünk vissza Magyarországra, kenyeret, felvágottat, zöldséget gyümölcsöt és egy adag főtt ételt bekészített a hűtőbe, de előtte pár nappal megkérdezte, hogy vigyen e át ételt nekünk.

2014. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hozzánk senkinek nincs, de csak mert nem laknak a városban (50km). Macskát-halakat etetni, virágotöntözni egy kolleganőm jön, ha nyaralunk. Mamám abban a városban lakik, ahol szüleim, van kulcsa, nekünk is hozzájuk, de csak akkor megyünk-jönnek, ha otthon van a másik, illetve nyaralásokkor állatokat gondozni, meg a redőnyt fel-le engedni.

Mamám egyszer jött be, mikor nem voltunk otthon, boltban volt és rájött a szapora :) ilyen esetben természetesen nem gond, hozzám is bármikor bejöhetne, mert nem fog nekiállni pakolni meg stb.

2014. márc. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Mi egy barátunknak adtunk kulcsot, illetve a szüleimnél is van egy, de az nekem sem tetszene, ha "indokolatlanul" használnák.

Próbálj meg beszélni az anyóssal, mondd el neki, hogy neked ez kellemetlen.

2014. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Férjemnek, nekem, szüleinknek, takarítónőnek.

A szülők akkor kaptak, amikor megszületett a fiunk, pontosan azért, hogy ne kelljen szoptatás/altatás közben a másodikról lerohangálni a bejártai ajtóhoz.

Eddig (4 éve) még egyik szülő sem élt vissza vele.

2014. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Engem is ért hasonló megtiszteltetés, hogy kaptam kulcsot (tesóm és párja lakásához).


Soha nem használtam engedély nélkül! Az csak azért volt, hogy legyen, vagy ha abban a városban szórakoztam, ne kelljen nyitva hagyni nekem, hanem betudjak jönni (de akkor eleve ott aludtam volna).


Ha mentem, mindig előre szóltam, és sose használtam a kulcsot. Ha nem voltak otthon, nem mentem.


Ez így bunkóság amit az anyósod csinál. Beszélni kellene vele, hogy a kulcsot nem azért adtátok, hogy éljen is vele, meg kutakodjon, és magánszférát sértsen, hanem vészhelyzet esetére, pótkulcsnak stb.


(megj.: tesóm meg a barátja azóta szakítottak, eladták a házat, de mivel 10 év alatt szinte alig használtam a kulcsot, elfelejtettük, hogy van nekem. Vagy 2-3 évig volt egy kulcsom egy vadidegen lakásához :D)

2014. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nálunk senki sem kapott.

Anyós megpendítette, de természetesen nem lett belőle semmi.

2014. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Mi nem adtunk senkinek. Max ha nyaralni megyünk, akkor adunk a nagybátyáméknak, de másnak nem.
2014. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!