Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e másnak is kulcsa a...

Van-e másnak is kulcsa a lakásodhoz?

Figyelt kérdés

Az anyósomnak van, és engem ez kifejezetten zavar. Ha nemtudom kinyitni, mert pl. gyereket altatok, ő már dugdossa a kulcsot a zárba. Az is többször előfordult már, hogy nem voltunk itthon, ő mégis bejött a házba.

Lehet én látom rosszul, de úgy érzem a házunk a mi magánszféránk, ne jöjjön már be csak úgy, hiába a férjem anyja, de ez a mi életünk.

Ti hogy álltok ezzel a kulcskérdéssel? :)


2014. márc. 4. 22:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
kopogjon...ez alap
2014. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyósoméknak, az én szüleimnek, testvéremnek és nagynénémnek valamint egy jóbarátunknak is. A helyzet kölcsönös, nekünk is van az ő házaikhoz kulcsuk.


Nekünk ez így kényelmes, ha kell valami a másiktól és épp nincs ott, akkor is megoldjuk. Egymás állatairól (kutya, macska, papagáj, hüllő, hal, minden van valakinél legalább) is gondoskodunk, ha valaki odavan kirándulni, szórakozni vagy éppen nyaralni vagy üzleti úton.


Kéretlenül-hívatlanul sosem állítunk be és viszont, arra fel, hogy van kulcsunk. Mindig telefonálunk, ha látogatni szeretnénk, hogy alkalmas-e. A kulcs inkább csak arra jó, hogyha kizárjuk magunkat véletlen vagy épp kellene valami kölcsönbe, de az illető nincs otthon + a hosszabb távolmaradások idejére.


Nálatok elsősorban szerintem viszont nem a kulccsal van a gond, hanem a mentalitással. Feltételezem az anyósod akkor is kotnyeles lenne, ha nem lenne kulcsa. Ez itt a lényeg. A magatartásán kellene sajnos változtatnia, mert nem az a tény teszi ilyenné, hogy kulcsa van a házhoz, hanem az, hogy nem tudja illően és megfelelően kezelni a helyzetet, amikor más otthonáról van szó.

2014. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomnak van. Kb 15 km-re lakik. Azért van neki kulcsa, hogy ha mi kizárjuk magunkat akkor ő be tudja nekünk s.o.s.-be hozni. (Ő többet van otthon mint mi, így szinte bármikor be tudja hozni, vagy ő vagy apósom.)

Szó nélkül sosem jön/jönnek be, sőt.. ha jön hozzánk akkor is előre szól, és felcsenget, nem kulccsal jön be.


Nyilván én sem örülnék ha folyton ki be jönne, akkor biztosan megkérném/megkérnénk hogy ha nem vagyunk itthon akkor ne jöjjön. Vagy ha jön szóljon előre, hogy itthon legyünk. Szerintem ha korrektül ezt elmondjátok neki, csak nem sértődik meg.

2014. márc. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimnek van és nekem is van hozzájuk.

De sose megyünk át egymáshoz a másik tudta, hívása nélkül. És akkor sem a kulccsal megyünk be, hanem kopogunk, csengetünk.

Csak azért van a kulcs, ha bármit intézni kell, akkor legyen kéznél kulcs, ne kelljen külön elmenni érte.

Pl. vízóra leolvasás van, de nem tudnak otthon lenni és én pont ráérek, akkor én megyek át. Vagy szerelőt kell várni. Vagy ha elutazik valaki és bármi gond lenne, akkor legyen a közelben olyan, akinek van kulcsa. Vagy csak postaládát üríteni, virágot öntözni.

2014. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi senkinek se adtunk, én szüleim 50 km-re laknak, de sose állítanának be szólás nélkül, párom szülei 280 km-re, ők meg még inkább :D
2014. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyunak van kulcsa, de ő 160 km-re lakik tőlünk. Csak azért van kulcsa, mert társtulajdonos, és ha elhagyom, akkor másoltat.

Egyébként meg a 2. válaszolónál a pont, semmi köze anyósodnak a lakáshoz. Vagy betartja a szabályokat, hogy nem jön be, vagy nem lesz kulcsa. Én se viselném el anyámtól sem, hogy bemászkáljon hozzánk, én se teszem ezt, pedig nekem is van kulcsom még a szülői házakhoz... (elváltak)

2014. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szüleimnek, barátnőmnek. Senki nem állít be ide hivatlanul, ha valakihez megyünk, akkor is előtte szólunk, vagy csengetünk, kivéve, ha időpontra megyünk (pl. családi ebéd).


Ha el akarod kerülni, hogy az anyós csak úgy bejöjjön, akkor beszélj vele. Ha nem érti meg az igényeteket, hagyjátok benne az ajtóban belül a kulcsot, vagy vegyétek vissza tőle.

2014. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

A szüleimnek van, ők két kerülettel odébb laknak. Nekem is van hozzájuk.

Ők soha nem állítanak be előzetes értesítés nélkül, csak és kizárólag ha tudják hogy otthon vagyunk és előre megbeszéltük, vagy ha ők mennek a gyerekekért - akkor természetes, hogy nem fognak az ajtóban álldogálni.


Ha nem vagyunk otthon, akkor is meg van beszélve, hogy pl. utazáskor kiveszik a postát vagy időnként szellőztetnek és mozgatják a függönyt-redőnyt, hogy nehogy valaki kifigyelje, hogy nincs mozgás napok óta.


Úgy ahogy anyósod bejár hozzátok, attól sikítófrászt kapnék.

2014. márc. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Anyósomnak van, végülis az ő házuk volt. Anyám nem akart kulcsot, úgyis mindig akkor jön, amikor itthon vagyunk. Anyósom sem szokott csak úgy idejönni és bemászkálni, sőt a kulcsát sem szokta magával hozni, ha jön. Mondjuk én lehet, hogy felelőtlen vagyok, de családi házban lakunk, nem szoktam kulcsra zárni a bejárati ajtót, ha otthon vagyok.
2014. márc. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nincs senkinek..


Gondolkodunk rajta hogy a szomszédnak adunk..azért ha gáz van, be tudjon jönni, de főként arra az esetre,mha kizárnánk magunkat,de csak borítékban..

Nem laknak a közelünkben a szülők, akkor talán adnék, de nem azért, hogy használják, hanem, ha elhagyjuk, vagy ilyesmi, akkor pótkulcsnak.

Amint kihasználnák ezt, visszakérném

2014. márc. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!