Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen ki vagyok akadva,...

Teljesen ki vagyok akadva, más is járt így? Ma kaptam az áram szolgáltatótól egy 80000ft-os számlát, amit 21. -ig ki kell fizetni!

Figyelt kérdés

Lőttek a családi karácsonynak! Így nem lesznek ajándékok, se karácsonyfa:(

Úgy vártam a karácsonyt, most egy éves a lányunk. Annyira el vagyok keseredve, egy nagy kalap sz.. ez az egész élet!


2009. dec. 12. 22:38
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

23:13 vagyok


Mi márciusig 15.400,- Ft-ot fizettünk havonta...

Akkor jött egy éves Elszámolás, amikor 88.600,- Ft-ot kellett befizetnünk...

Áprilistól megemelték a számlánkat 19.200,- Ft-ra havonta...

És erre most novemberben leolvasták az órát és ennek alapján megint Elszámolást csináltak : 92.537,- Ft a tartozásom április óta!!!!... 8-o


És ez úgy, hogy közben rendesen fizettem a havi számlákat!


(Mi cirko-gázbojlerrel fűtünk, gázzal megy a melegvíz is. Mondjuk a lakás elég nagy, négyen használunk áramot, de ENNYIT???)

2009. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Nahát!! Milyen összegek vannak? de tudjátok mi a meglepő? Az,hogy én évek óta Angliában élek,és a lakásunkat lezártuk.Vagyis teljesen üresen áll,és teljesen ki van kapcsolva minden,sőt a párom áramtalanítást csinált,hogy ne történjen nagyobb baj..Mi jeleztük az ELMŰ-nél,hogy nem használjuk az áramot,ezért évente csak egyszer jöjjenek leolvasni a villanyt.DE! Minden hónapban fizetni kell nekünk is általánydíjat.Arra hivatkoznak,hogy ezt a pénzt amit befizetek később majd felhasználhatom(levonják) ha használok áramot.OKÉ,nekem így is jó..ezért minden hónapban automatikusan a bankom fizeti a díjat,de engem is ér meglepetés,hisz legutóbb kértek 4300 forintot.Ez nem nagy összeg,de mégis az mivel SENKI nem használja az áramot!!Én csak fizetek,és fogalmam sincs hol a pénzem!!Szóval úgy döntöttem,hogy tavasszal amikor haza látogatok,mindenképpen kérni fogom,hogy részletesen mutassák meg hova fizettem eddig,és miért...Talán nektek is ezt kéne csinálni,hisz nem kevés a pénz amit kértek..Nekik meg meg kell mutatni,hogy ténylegesen mennyi áram ment el..(pontosan ki is lehet számolni)

Egyébként itt kint Angliában van egy jó megoldás a villanyra(miért nem vezetik be otthon is nem értem)kulcsos villanyóra.Mindig fel töltöm a villanyóra kulcsát annyi összeggel amennyivel akarom,majd bedugom a dobozva,és onnantól néha rá kell nézni,hogy van-e rajta pénz.Ha fogyóban van akkor újra töltöm pénzzel.(ugyanúgy mint a SIM kártyát)Jó mert így annyit fizetsz amennyi áramot használsz,nem lesz később ilyen hatalmas hiány,és ha a hétre nincs csak 1000 forintod akkor annyival töltöd fel,és ha később lesz akkor megint töltöd..Gondolom azért nem alkalmazzák ezt Magyarországon,mert így nem lehet becsapni az embereket..:(

2009. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

23.13nak!

ez valóban soknak tűnik...

ellenőrizted az óraállást? nem pörög az óra? társasházi lakás? hány m3 a lakás?

2009. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
23,26 ez qrva sok:-ooo
2009. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, ez a villanyszámla is egy kabaré (csak épp röhögni nincs kedvem)...


Olyan sorok vannak benne, amiket nem is értek :

Egyetemes szolg. "A1" kedvezményes árszabás díja...

Egyetemes szolg. "A1" normál árszabás díja...

Energia díjak összesen : 121.799 Ft


Ilyen sorok többször és mellette 13-60-27ezres számok... Ft-ban!!!


Szénipari szerkezetátalakítási támogatás 1132 Ft

Kedvezményes árú vill. energia-támogatás 679 Ft

Pénzeszközök összesen : 1.811 Ft


Energialapú rendszerhasználati díj "A1" 50.095 Ft

Energiaalapú rendszerhasználati díj "A1" 30.999 Ft

Elosztói alapdíj "A1" 900 Ft

Elosztói alapdíj "A1" 600 Ft

Rendszerhasználati díjak összesen : 82.594 Ft


Fakutya legyek, ha ebből egy szót is értek!!! 8-[

2009. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

az óraállást ellenőrizd le, ne ezeket a sz.rokat írd le :)

meg azokat gondold át, amiket az előbb kérdeztem

joccakát, majd holnapra írd meg :)))

2009. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont a meglepetések elkerülése végett térünk át a havi elszámolásra.Inkább bediktálom havonta.Ki a fene tudja utólag bizonyítani,h esetleg nem is ő használta el(hanem esetleg lopják?)Legalább havonta tudom ellenőrizni,h mennyit is fogyasztunk.
2009. dec. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Az óraállást egyszerűen NINCS HOL ellenőrizni, mert a kiküldött Elszámoláson sehol nincs olyan, hogy ENNYI kWh-t használtunk és arra ENNYI Ft-ot kellene fizetnünk...

A havi számlákon sincs ilyen!!!


Az sincs feltüntetve, hogy a mérőállást MIKORTÓL MEDDIG mérték, csak "Előző" és "Utolsó" rublika van...


Érdekes, hogy ezek a rühes "Egyetemes szolg" és ""Szénipari" baromságok 2009.01.01-től vannak felszámolva, holott áprilisban küldtek már Elszámolást, ha nem tévedek akkor ONNANTÓL kellene számolni az újabb Elszámolást, nem megint januártól... ???


Hétfőn felhívom az Ügyfélszolgálatot és alaposan utánajárok, mert ez nagyon nem stimmel!!!


És ezután én is havonta bediktálom az óraállást, minden hónapban annyit fogok fizetni, amennyit pontosan használunk! (Az Elmü weboldalán az ügyfél-fiókomban magam is beírhatom a havi óraállásomat.)

2009. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudtad hogy kevés az átalányotok akkor ezzel számolni kellett volna! Ne haragudj de nem gondoltál arra hogy egyszer ezt ki is kell fizetni?
2009. dec. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

23;54 nek, de rajta van a számlán(e-on)hogy mennit száolnak el átalányban.

Nekünk a nappali 150ra, az éjszakai 200ra van belőve.

2009. dec. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!