Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen ki vagyok akadva,...

Teljesen ki vagyok akadva, más is járt így? Ma kaptam az áram szolgáltatótól egy 80000ft-os számlát, amit 21. -ig ki kell fizetni!

Figyelt kérdés

Lőttek a családi karácsonynak! Így nem lesznek ajándékok, se karácsonyfa:(

Úgy vártam a karácsonyt, most egy éves a lányunk. Annyira el vagyok keseredve, egy nagy kalap sz.. ez az egész élet!


2009. dec. 12. 22:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja,második és utolsó vagyok.Én is itthon vagyok(13 hónapos a kislányom) és 90 nm családi ház.Nem lehet,hogy valaki lopja?
2009. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már többen írták a részletfizetés kérés a megoldás és nehogy elrontsd a karácsonyotok emiatt.

Majd jövő évben aggódjatok ezért. :-)

Én a gázzal jártam így de szerncsére volt annyi félretett pénzem h kifizessem.

Még nagyon régen viszont az elművel nekem is volt "afférom" és utánjárással kiderült h elszámolták magukat ,érdemes megnézni,számolgatni.

2009. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%

ezért kell odafigyelni a részszámlákra.

sokaknak az elszámoláskor jut eszükbe, hogy jéééé, többet fogyasztottam, nade kifizetni már nem akaródzik.

figyelni kell mindig a fogyasztást, és ha többet fogyasztasz jelentősen, akkor meg kell emeltetni a részszámlát. és fordítva.

az enyém is magas lett, 22 ezer, és kértem részletfizetést, minden további nélkül megadták.

mondjuk én ígyse-úgyse csináltam volna nagy ügyet a karácsonyból, de így pláne nem. első a számla. ha tologatod, csak rosszabb lesz, mert halmozódik.

már most emeltesd meg a jövő évre a részszámlákat, hogy nehogy ugyanígy járj jövő decemberben.

sajnos ez teljes mértékben a fogyasztó felelőssége és dolga, hizsen a szolgáltató nem tudhatja, hogy mennyit fogyasztasz, és nem is feladata, hogy ezt nyomon kövesse.

ha pedig önkényesen megemeli a havi számlákat a szolgáltató, akkor a kedves fogyasztó elkezd k.urvaanyázni

(szolgáltatónál dologozm, van tapasztalatom)

szóval: kérj részletet és emeltesd meg a részszámlákat!

2009. dec. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérhetsz részletfizetést. a pontosan fizetőknek szoktak adni ilyen lehetőségeket.


Mi az ilyen dolgokat elkerülenő,mindig bediktálom az óraállást, vagy ellenőrzöm, hogy nagyjából az átalánynak megfelelően fizetünk-e.Persze volt nekem is olyan, hogy bementem az energiaszolgáltatóhoz és megemeltettem a kW fogyasztást, mert láttam, hogy túlfogyasztunk.


Szar ügy az biztos, pláne így karácsony előtt.

2009. dec. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
79%

Igen... Én is így jártam! 8-[


Én 90.000,- Ft-os számlát kaptam pár nappal ezelőtt!!!

Kitalálták, hogy most "Elszámolást" csinálnak, pedig húsvétkor volt az előző "Éves elszámolás" akkor meg 70.000,- Ft-tal torpedózták meg a húsvétunkat...


Komolyan, már nekem is tele a hócipőm, hogy összesen 2 szép ünnep lenne az évben, de mindannyiszor tönkreteszik ezek a mocskok...


Fogalmam sincs, honnan kerítsek hirtelen 90ezret, nemhogy a karácsonyból nem lesz semmi, de ha nem lenne ünnep, hirtelen akkor sem tudnék ennyi pénzt elővarázsolni!


Azt sem értem, hirtelen húsvét óta HONNAN van ennyi többlet-áramfogyasztásunk, hiszen húsvét óta többet fizetünk havonta és most még plussz ennyivel tartoznánk???...


De az a rühes számla is úgy van megcsinálva, hogy képtelenség kitalálni, mennyi is az áramfogyasztásunk valójában, mennyibe kerül 1kW áram?...


Komolyan, nekem is sírni lenne kedvem...


Nem hiszem, hogy ezt nem direkt csinálják : minél több embert tönkre akarnak tenni!!!!

2009. dec. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok

ha mégsem kérsz részletet, és egyben fizetnéd ki, akkor is csúszhatsz vele.

a gáznál van legalább 10 napos türelmi idő, és utána is csak felszólító érkezik.

:)

ne szomorkodj, nem az ajándék a fontos karácsonykor:)

nekem is van babám, 15 hónapos :)

2009. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
23,12es vagyok.Itt ilyen sok embernek kellett ráfizetni?Mennyit fizettek havonta? Mi 13000 kb(villanybojlerünk van). Szerencsére mi nem fizettünk még rá nagyobbat, max egy havit.
2009. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem arról van szó, hogy "nem akaródzik" kifizeetni a számlát. Tudom, hogy mi használtuk el, és az én hibám, hogy év közben nem figyeltem erre. Mégis nagyon rosszl esik, hogy amit karácsonyra gyüjtögettünk erre fog elmenni. Úgy szerettem volna egy szép karácsonyt a kismanómnak! Kérni fogom a részlet fizetést, de így is kivesz majd egy jelentős összeget a kasszánkból.
2009. dec. 12. 23:19
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

23.13asnak!

be kell telefonálni, meg kell kérdezni, miért ilyen magas, meg kell nézni az órát, meg kell kérdezni, miért van évközi elszámolás stb.

egyszóval: tenni kell valamit az ügy érdekében.

ha ilyen sok áramot fogyasztasz, arról nem tehet senki, ha meg nem, akkor meg be kell vizsgáltatni az órát. ennyi.

2009. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

23.08 as vagyok(többek között)

ne csüggedj a bab miatt, én pl. az enyémnek a vateráról rendelek szuper dolgot, olcsón. szerintem ez jó megoldás.

másnak nem veszünk ajándékot, mert nincs rá pénz.

szenteste a vacsiból sem csinálok nagy ügyet.

kiraktam a lakásba a karácsonyi díszeimet meg a mécseseket és így gyömyörű karácsonyi hangulat lett.

fel a fejjel:)))

2009. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!