Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom rengeteg hitelt vett...

A párom rengeteg hitelt vett fel. Jogilag kivédhető a részemről?

Figyelt kérdés
A párom rengeteg hitelt vett fel 7 évvel ezelött.Nem tudta fizetni,és most hajtják be rajta.Először a bére 33%-át vonták,mostmár 50%-ot.Másfél éve vagyunk együtt,most lesz az esküvőnk,de én ezekről a hitelekről semmit sem tudtam.Az lenne a kérdésem,hogy nekem miután összeházasodunk,lesz valami közöm az ő hiteléhez?Ha esetleg történne vele valami,akkor rajtam is behajthatják?Van egy saját tulajdonú lakásom,7 éve lakom itt,szüleim a haszonélvezők.Házassági szerződéssel levédhető,hogy semmi közöm ne legyen a hiteleihez,és hogy az ő hitele miatt ne kerüljön jelzálog a lakásomra?
2014. márc. 3. 16:36
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
A házassági szerződést pont ő mondta nekem,hogy kössük meg,nehogy jelzálog legyen a lakásomon.Azt is ő mondta,hogy nem akar belerángatni a hiteleibe,szóval mindenképp ragaszkodik a házassági szerződéshez.
2014. márc. 3. 17:45
 22/27 A kérdező kommentje:
Sőt hozzá tette azt is,hogy nem akart felzaklatni esküvő elött,azért nem mondta el,de mivel nem akar rosszat nekem,azt is megérti ha lefújom emiatt az esküvőt,és miután minden anyagi dolgát rendezte,akkor megyek csak hozzá.
2014. márc. 3. 17:49
 23/27 anonim ***** válasza:
70%

Igen, régi politikus fogás, hogy ha lebuktál, akkor viselkedj nagyon bűnbánóan és együttműködően.


Gondolj bele kívülállóként: akivel épp az életedet tervezet összekötni, nem az lenne az alapvető hozzáállás, hogy mindent megosztatok egymással?

Nem, nem tárgyakat, hanem gondot, örömet.


Az erősen kifogásszagú, hogy nem akart ezzel terhelni. 7 ÉVE fennáll a helyzet, az elmúlt másfél évben MINDIG akadt olyan helyzet, ami miatt ÉPPEN nem tudta elmondani?

Nem érzed a helyzet fonákságát? Hogy mindenképp hinni szeretnél benne, ezért magad is mentegeted?


Kívülállóként mit mondanál egy ilyen szituációra, mit javasolnál az átvert félnek?

2014. márc. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Engem annál,hogy nem mondta el ezt az egészet még jobban dühít az,hogy hogyan lehet valaki ennyire felelőtlen,hogy felvesz hitelt,és nem egyet,és a tetejében még vissza sem törleszti időben.Együtt élünk 1 éve egy hàztartásban,de nem ilyen embert ismertem meg benne.
2014. márc. 3. 18:02
 25/27 anonim ***** válasza:
71%

"A kérdező kommentje:

Sőt hozzá tette azt is,hogy nem akart felzaklatni esküvő elött,azért nem mondta el,de "


Tudod az udvarlás ideje a megismerés ideje. Azt hiszem, hogy ezt nem is kell kommentálni. Aki ilyenkor elhallgat magáról tényeket, az egy hazug ganaj ember. Persze mindezt a te érdekedben tette. Igaz, hogy azt tudta, hogy neked van egy lakásod...jó lesz az majd valamire.Azt előb utóbb el lehet adni, kifizetni az aő adósságait, és élni mint Marci Hevesen. Ő azt használja ki, hogy te férjhez akarsz menni mindenáron...

2014. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha hozzá is mész szerintem csak házassági szerződéssel tedd. Ebben én biztos kikötném, hogy külön gazdálkodunk a házasság után is. Ha valaki ennyire felelőtlen az a jövőben is vehet fel hiteleket (akár a hátad mögött), ez pedig már téged is terhelne.

Sajnos tapasztalat, a volt férjem adósított így el, a hátam mögött vette fel a hiteleket. Az első milliót még elnéztem, rendeztük közösen, azt hittem tanult belőle. Aztán újra kaptam a behajtó cégektől a felszólításokat. Majdnem azt is rám verték, amit már a szétköltözésünk után (de a válás még nem volt kimondva) vett fel. Én csak egy jó ügyvédnek köszönhettem, hogy nem nekem kellett mindent vissza fizetnem.

2014. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Akár házassági szerződés akár nem, közvetve úgyis a kérdező fogja kifizetni a hiteleket. Ritkán mondok ilyet, de nyúlcipő, most azt mondom.
2014. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!