Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom rengeteg hitelt vett...

A párom rengeteg hitelt vett fel. Jogilag kivédhető a részemről?

Figyelt kérdés
A párom rengeteg hitelt vett fel 7 évvel ezelött.Nem tudta fizetni,és most hajtják be rajta.Először a bére 33%-át vonták,mostmár 50%-ot.Másfél éve vagyunk együtt,most lesz az esküvőnk,de én ezekről a hitelekről semmit sem tudtam.Az lenne a kérdésem,hogy nekem miután összeházasodunk,lesz valami közöm az ő hiteléhez?Ha esetleg történne vele valami,akkor rajtam is behajthatják?Van egy saját tulajdonú lakásom,7 éve lakom itt,szüleim a haszonélvezők.Házassági szerződéssel levédhető,hogy semmi közöm ne legyen a hiteleihez,és hogy az ő hitele miatt ne kerüljön jelzálog a lakásomra?
2014. márc. 3. 16:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Erre biztos választ csak egy ügyvéd adhat. De szerintem házassági szerződéssel megoldható, mivel nincs közös vagyon, így közös tartozás sem.
2014. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Nem csak ez a kérdés, hanem, hogy meg tudtok-e élni ha a fizetése felét elviszi a hitel. Egyébként a házasság előtt szerzett vagyon és tartozás nem válik közössé, én úgy tudom.
2014. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Még így is,hogy elveszik a fele fizetését,többet keres,mint a minimálbér.
2014. márc. 3. 16:44
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
A hazassag elotti vagyon es adossag sosem lesz kozos. Mas kerdes, hogy ha egy haztartasban eltek, akkor ugye vagyonkozosseg van, tehat te ugyanugy fizetni fogod a hitelt. A lakasodhoz nem lesz semmi koze -hacsak ra nem iratod- arra jelzalog nem kerul
2014. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Én is úgy tudom, hogy ami házasság előtt megvolt, az utána sem lesz közös.


Szép is lenne, mennyi lakáshiteles nősülne hirtelen. :-D

2014. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%

Ha ekkora a baj, minek koltotok az eskuvore? Ennyire surgos osszehazasodni? Elobb rendezzetek az adossagokat, aztan gondoljatok plusz dolgokra.

Addig nyujtozkodj, ameddig a takarod er!

2014. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Jó ötlet olyanhoz hozzámenni, akiről ilyeneket nem tudsz? Mi derülhet még ki?


Egyébként az esküvő előtti tulajdon nem számít majd közös tulajdonnak, ráadásul a szüleid haszonélvezete van a lakásodon, így azt nem vehetik el semmiképp.

2014. márc. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem lesz közös felelősség, viszont jobb előre gondolkodni, mint később bánkódni.


Mindent fényképezz le, dátum legyen még az esküvő előtt arról, hogy mi volt a te külön tulajdonod. Hűtőtől kezdve a mosógépen át a kanapéig mindent.

Ha egyszer ne adj Isten végrehajtásra kerül a sor és ti már házasok lesztek, a közös címetekről a végrehajtó enélkül bármit lefoglalhat majd. Ha nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani pl számlával, hogy házasság előtti külön vagyonod, akkor fújhatod.


Azt akadályozd meg, hogy ami a tiéd, azt ne tudják elvinni. Valamint ha vesztek nagyobb értékű fogyasztási cikket, érdemes arról is papírt írni, hogy pl ajándékba kaptad te egyedül a szüleidtől. Mindent így, amíg nem tudtatok kilábalni a sok adósságból.


Amúgy azért elgondolkodnék a helyedbe azon, hogy mennyire felelősségteljes ember az, aki ennyi hitelt felhalmoz. Valamint azon is, hogy ha már ezt tette, akkor miért nem szólt róla.

2014. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

Igen, úgy, hogy a házasság megkötés előtt csináltatsz egy házassági vagyonjogi szerződést. Minden fixen a tiéd, ami a hs kötés előtt volt és nem a tiéd, ami nem volt az - a hitel sem.


Azt azért tudd, hogy ha hozzámégy egy nyakig eladódptt csókához, akkor úgyis a te pénzed is odavész.


Én dobnám a pasit, amíg még nem késő.

2014. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kb még 3 évig fizetheti a hitelt.Ő addigra 40,én 35 éves leszek.Ki lehet jönni így is anyagilag,persze jobb lenne hitel nélkül.
2014. márc. 3. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!