Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más országokban is ennyit...

Más országokban is ennyit foglalkoznak az emberek a karácsonyi ajándékozással és ugyanennyit költenek?

Figyelt kérdés
Szerintem sok ember túlságosan sokat foglalkozik ezzel a témával és itt Magyarországon egyesek még hitelt is felvesznek, hogy a "szeretet ünnepére" valami jó drága dolgot adhassanak...ne értsetek félre, nincs ezzel semmi bajom, mindenki azt vesz, amit akar, de megjátszottnak tartom, hogy ilyenkor adják a jó embert egy napra, év közben meg sokaknál a segítség halvány szikrája sem látszik. Ez más országokban is így megy? Ennyi a Karácsony sokaknak? Szárnyaljuk egymást túl ajándékozásban és ennyi?
2009. dec. 10. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vallásunk, csak a Mammon!

Ezért.

2009. dec. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban még jobban, pl èltem angliába és amerikában és ott is az óriás ajándékozás ment, eg a postásnak is adtak valamit.

Most németeknél élek itt is ugyan az.

De én szeretem az ajándékozást. Szeretek ajándékot venni, de csak amíg a takaróm ér. Hitelt másra sem veszünk fel.

2009. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos máshol is, szerintem. Nem vagyunk egyedül. Tényleg a pénz az úr. Pedig nagymamám mesélte, annak idején, hogy náluk a féltucatnyi gyerek örült, ha beöntöttek nekik egy kiló diót és néhány almát.


De az oroszoknál annyival jobb a helyzet, hogy ők december 25- ünnepét nem tartják meg. :D De gondolom, helyette vízkeresztkor [jan. 6] költekeznek. :(

2009. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Szerbiában élek. Itt is ugyanúgy foglalkoznak a karácsonnyal. Mindenhol karácsonyi akciók, az új boltok karácsony körül nyíllnak meg, mindenki akar minenkinek ajándékot venni, és még az is drágát vesz, akinek nem tellik rá.
2009. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A a karácsony a fogyasztás ünnepe. Mindenki megpróbál minél többet, jobbat venni. A tv-ből csak úgy ömlik a reklámmocsok. A legtöbb ember megpróbál hű de jónak tűnni, közben belül csak idegeskedés, utálat és gyűlölet van.

És igen: a legtöbb fogyasztói társadalomban ilyenek az emberek.

2009. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában és Amerikában még többet foglalkoznak vele, és még többet költenek.

én az Egyesült Királyságban élek, sok helyen már most felállították a karácsonyfát a lakásokban.

2009. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek, itt már októberben tudsz venni mikulás édességeket, és mindent ami kell. 1 hónappal karácsony előtt már nagyon sok ház kivilágitva, ünnepli diszben áll.( ami nagyon szép mellesleg). A vásárlás részéhez csak annyit tennék hozzá, hogy itt az emberek normális fizetést kapnak, igy szerintem kevesebb azok száma akik hitelt vesznek fel a karácsony miatt. A párom dolgozik csak, és igy is félre tudjuk rakni a fizetése felét minden hónapban. A mi családunkban sosem az volt az elsődleges szempont, hogy minnél drágább ajándékokat vegyünk egymásnak, és ez idén sem lesz másképp. Én mondtam is a páromnak, hogy nem is kérek mást karácsonyra, csak hogy hazamenjünk és a családommal töltsünk 2 hetet, amiből lehet hogy 3 lesz :)
2009. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudok, hogy Angliaban es Franciaorszagban is ugyanigy megy. Angliaban kicsit durva, mar szeptemberben lattam boldog karacsonyos dolgokat, Franciaorszagban meg csak most kezdtek el az egeszet a honap elejen.
2009. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!