Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm nagyon kövér, anyuék...

Tesóm nagyon kövér, anyuék nem foglalkoznak vele, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyunk egy kövér család, anyu nagyon vékony, apu is. Én átlagos testalkatú vagyok, formás vagyok, de nincs rajtam háj. De a tesóm..áh. 11 éves fiú és alig tud menni, szinte gurul. Folyton evés után elfekszik, semmit nem mozog, ezért hízik. És még este 11-kor is nekiáll enni valami nasit. Már most elkezdték gúnyolni a suliban és én meg akarom ettől óvni..

De anyuék nem tesznek semmit, szerintük ez így van jól. Nagggyon szeretem a tesómat, de ez így nem vezet semmi jóra majd..hogy fog kinézni 16 évesen? Mert ha így folytatja, nagyon ki fogják gúnyolni, komplexusos lesz és lehet, hogy egészségügyi problémái is lesznek. Szerintetek mit tegyek? Én eljárok futni, mondtam, hogy jöjjön velem, de nincs kedve sosem.

17/L


2011. máj. 23. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nálunk is...de nálunk apukám erős, anyukám meg azért nem, mert vigyáz a vonalaira, én is vigyázok. De húgom nagyon nagyon el van hízva.:( És nem tudom mit tehetnék, mert ha mondom nek-nem bántóan-megharagszik,ha nem,az se jó..Bocsi az offért. Azt hiszem valahogy bíztatni kell őket,vidd el magaddal futni,nálunk ez se nagyon ment. Azt hiszem előbb a tesódnak kellene akarnia...aztán már tudsz segíteni.
2011. máj. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülõknek kellene felfigyelni arra, hogy mi hiànyzik az életébõl, hogy az evésben talàlja meg elsõsorban az örömét.
2011. máj. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
"hogy ne az evésben"
2011. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdezőtől is kérdezném,meg az első válaszolótól is,hogy nektek mi számít borzalmas elhízásnak,milyen magas,hány kiló a testvéretek?Csak azért kérdezem,mert sokaknak a 45 kiló feletti súly már elhízott,sajnos sokszor mondják normális testalkatúakra is hogy milyen kövér,rám is mondják.
2011. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy mivel a szüleid tesznek rá, te semmit sem tudsz tenni. :( én a szülők helyébe még a hűtőajtót is bezárnám, meg a kamrát. Nagyon drasztikus lennék, mert engem "hagytak" elhízni gyerekként, máig nem jutottam ki belőle. Az én hibám elsősorban, de tanultam belőle, a gyerekemet soha nem engedném elhízni, ha kell, hát elzárnám előle a kaját és csak a zsírszegény ételt ehetné, amit csinálnék neki. Zsebpénzt nem kapna, így nem vehetne magának csokit meg egyéb sz*rt.
2011. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én mindig mondom neki, hogy cukros üdítő helyett igyon ásványvizet, ne egyen annyi kenyeret stb. De nem érdekli, mert akkor megsértődik. Amúgy nem tudom hány centi, nálam kb 10 centivel alacsonyabb, szóval olyan 157, a súlyát meg nem tudom, de nagyon kerek, nagy hasa van, vastag combjai, karjai stb. Hát mint egy átlag pufi gyerek.
2011. máj. 23. 17:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább bicajozni kéne. Ha tényleg nagyon kövér, a futásban tönkre mehet a térde. Kedve sem lesz soha. Rajtam is volt régen 30 kiló felesleg. Nem hogy futni nem akartam, sétálni sem. Nagyon nehéz volt cipelni azt a temérdek hájat.


Suliban szokott egészségügyi vizsgálat lenni. Ott nem szóltak még? Vagy a háziorvossal kéne beszélni, hogy szóljon a szüleidnek, hogy ez így nem mehet tovább.


11 évesen szerintem nem gondol bele, hogy ennek hosszútávon milyen következményei lesznek, így saját elhatározásból nem fog változtatni. A szüleinek kell ezt észrevenni.

2011. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm, fiú, aki 11 évesen egy gombóc volt, de utána elkezdett nőni, és a súlyfelesleg hipp-hopp eltűnt, pontosabban "eloszlott rajta". A tesód még ezen nem esett át.
2011. máj. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó testvér vagy,hogy így aggódsz érte.Ülj le vele és magyarázd el neki,hogy mi fog rá várni,de figyelj rá,hogy meg ne bántsd te csak jót akarsz,de ő szerintem ezt sértésnek veszi...Én is ilyen kis pufi voltam,11 éves szintén vagy 12 körül.Rájöttem magamtól,hogy mi lesz később + irigyeltem a körülöttem lévő csontos kislányokat stb...elhatároztam,hogy teszek is érte.Hanyagoltam a kenyeret,nyáron esténként (amikor nem volt annyira már meleg) elmentem kocogni közben nyúltam is és meg lett az eredménye.Most már átlagos a testsúlyom és a családom felnéz rám.És csodálkoznak,hogy hogy tudtam magamat rávenni 11 éves fejjel,hogy végig csináljam.Olyan jó ezeket így hallgatni és megérte.

Bocsi a kis történetért,csak velem is ez volt és nem hagyhattam ki.Remélem,hogy észbe fog kapni a tesód,és felfogja,hogy te csak jót akarsz neki:)

2011. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm 16 éves és 115kiló és lány, szerintem nem túlzok, hogy el van hízva, ugyanazt esszük, tényleg nem eszik nagyon nagyon sokat, de nem figyel oda. Rajtam van egy minimális többlet, amit igyekszem ledolgozni. Voltunk már orvosnál,én vittem el, elvileg semmi baja, csak fogynia kellene.
2011. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!