Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még egy ilyen házasság?

Van még egy ilyen házasság?

Figyelt kérdés
Egy olyan kapcsolatban élek, ahol szinte állandó a férjem bunkózása. Ezalatt azt értem, hogy simán lehülyéz, kiabál velem csúnyákat a gyerekek előtt, otthon-utcán nem érdekli.Nagy igazság van abban , hogy szavakkal nagyokat lehet ütni!Kirándulni,nyaralni oda megyünk ahova ő akar, ha én szerenék menni valahova csak akkor jön ha ő is akar, a kedvemért sose. 18 éve együtt vagyunk tudom az én hibám, mert ő mindig is ilyen ember volt, de azelőtt azt gondoltam kicsik a gyerekek együtt kell maradnunk. Azóta már nagyobbak a gyerekek és nekem is csak ez az egy életem van, miért kéne egy ilyen emberrel leélnem. Van még valaki aki ilyen házasságban él? Csak attól tartok egy nőnek nehéz egyedül új életet kezdenie.
2014. febr. 1. 21:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már ! Ne pazarold az életedet el így! Én 14 év után léptem ki egy rossz házasságból,két gyerekkel a kicsi mégcsak ovis volt,nem volt kis lépés,én is féltem tőle,de amikor elköltöztem a gyerekekkel,már a második nap éreztem a megkönnyebbülést,megnyugvást,tényleg nagyon jó érzés volt:) Azóta van már párom,együtt is élünk,ég és föld ez a kapcsolat és a régi házasságom.Egyet sajnálok,hogy nem léptem ki belőle előbb.Igazad van,mindenkinek egy élete van,és azt úgy alakítja,ahogyan jó neki,ne várj,lépj,egy jobb élet felé:) Ja különben özvegy édesanyám 63 évesen talált magának újra párt,már ők is együtt élnek,boldogabb mint valaha,szóval a lényeg a mostani életed után is van élet :)
2014. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ugyanilyen házasságban élek. A férjem nem tisztel, sőt, nyomdafestéket nem tűrő módon beszél velem néha, amitől napokig magam alatt vagyok. Nem is merem ide írni tegnap mit kaptam tőle (szóban). Az utazás detto, igaz nagyobb utakról van szó, de évek óta szeretnék eljutni vhova, ahova ő nem akar és azt mondta menjek egyedül, vagy valakit kerítsek magam mellé, ő meg akkor elmegy nélkülem egy egzotikus utra. (Kinaban is volt nelkulem, teljesen termeszetes volt neki, h itthon hagy, igaz akkor még kisebb volt a gyerek). Neki ez teljesen természetes és nem érti, ha azt mondom, ez nem család, milyen dolog már külön nyaralni menni? De ez csak egy kis dolog, sokkal súlyosabb a bunkózása. Még fiatal vagyok, 33, de félek a válástól, mindenki megsínylené, legfőképp a gyerek. :( Szoval a valaszom: igen, más is el ugy, mint te...
2014. febr. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Előző, a gyerek inkább azt sínyli meg, hogy egy undorító légkörben nő fel, hamis apa és anya mintát elsajátítva.
2014. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-as, a gyerek megsínyli? Szerinted neki jó egy ilyen kapcsolatban felnőni?

Minden nő a gyerekkel takarózik, pedig egyszerűen csak gyávák kilépni egy elcseszett kapcsolatból. Inkább maradnak egy biztosnak hitt sz@rban mint, hogy esélyt adjanak maguknak a boldogságra. Miért kell annyira félni a változástól? Mi az amiben úgy érzed, hogy egyedül nem boldogulnál? nyilván nehéz minden kezdet, de idővel megéri.

2014. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok, igen, gyáva vagyok a váláshoz, de előbb-utóbb az lesz a vége, ez tuti. Az is, h nagxon csunya valas lesz, mar tobbszor volt szo rola es nem egyezunk, perre megyunk, ha arra kerul a sor, ez is tuti. Jelenleg ez tart vissza legjobban, nem akarom elvesziteni a gyerekemet (bar nincs mit felhozni ellenem, de egy jo ugyved el tudja intezni, h az apanal helyezzek el a gyereket.) Anyagilagbis ossze kell szedne magam, h alberletet ki tudjak fizetni 2 havi kaukcioval. Jelenleg ezek tartanak vissza...
2014. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Bocs, 12-es voltam.
2014. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs mit felhozni ellened azért nem olyan könnyű elvenni egy gyereket az anyjától. Sokszor még indokolt esetben se kapja meg az anya.

Hidd el, csak a kezdet nehéz, de hosszú távon megéri. Nem mondom, hogy minden piszlicsáré ügy miatt a válás kell, hogy a megoldás legyen, de valamikor nincs más választás.

Persze jobb lenne ezt is kultúráltan rendezni, de persze ehhez is két ember kell.

2014. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!