Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nagyon nem szereti...

Édesanyám nagyon nem szereti a karácsonyt. De nem tudom miért. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondja, hogy csak az üzletről szól és nem csak azon az egy napon kell szeretni egymást.. Ezzel teljesen egyetértek, de miért ellenzi annyira azt, hogy kicsit hangulatosabbá tegyem a napokat? Ma például takarítottam és tettem pár díszt, és teljesen idegbeteg lett, hogy miért raktam ki, meg nekem is csak az üzleti értéke számít. De ez egyáltalán nem igaz, 18 éves vagyok és egyáltalán nem gondoltam arra, hogy fuu kapni fogok, hanem a legfőbb szempont számomra az volt, hogy örömet okozzak a családnak. Miért ilyen? Mindig azt mondja, hogy "visszafele fejlődök, egyre gyerekesebb vagyok". Ha hangulatot akarok és örömöt akarok okozni nekik és én boldog vagyok akkor, ha díszítjük a fát, az már gyerekesség? Van nővérem, de már pár éve egyedül díszítem a fát, senki sem segít. Nincs meg az a családi meghitt kapcsolat. Ilyenkor mindig olyan szomorú vagyok. :( Tudnátok valamit ajánlani, hogy mit tegyek?
2009. dec. 5. 14:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nem csak ezeken az ünnepeken fontos a boldogságuk, hanem egész évben. Viszont pont az ünnepek adják meg a várakozás varázsát, amitől az év nehezebb napjai is könnyedén átvészelhetők. Nem tudom, vannak-e gyerekeid, valószínűleg nincsenek, ha ennyire csökönyös maradtál. Meghitté tenni az ünnepeket nem pénz kérdése. Az ember egy gyerekmosoly kedvéért a semmiből varázsolni is képes. Nem csak tesco-gazdaságos díszekkel lehet feldíszíteni egy lakást, hanem a közös kiránduláson szedett termésekből együtt elkészített dekorációval is.
2009. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Hát szépek vagytok!!

Ez a leány tanácsot kért nem azt,hogy ti marjátok egymást!!

Ő szeret díszíteni és a karácsonyt is csupán azt nem érti anyukája miért nem.

Ennek sok oka lehet, valószínű az elmúlt karácsonyok rossz emlékei vagy a hétköznapok pénzhajszolása tetté elvakulttá a szépség elfogadása ellen.

Akinek ez csak "fa aggatásról"szól az ne ide írjon.

Vagy inkább ne szóljon.

Ha neki örömet okoz díszítgessen csak.Majd elfogadja a család is sőt lehet ,hogy nekik is tetszeni fog csak éppen másképpen fejezik ki a tetszésüket.

Ezt meg neki kell elfogadnia.Megváltoztatni nem nagyon lehet az embert.

2009. dec. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!