Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nagyon nem szereti...

Édesanyám nagyon nem szereti a karácsonyt. De nem tudom miért. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondja, hogy csak az üzletről szól és nem csak azon az egy napon kell szeretni egymást.. Ezzel teljesen egyetértek, de miért ellenzi annyira azt, hogy kicsit hangulatosabbá tegyem a napokat? Ma például takarítottam és tettem pár díszt, és teljesen idegbeteg lett, hogy miért raktam ki, meg nekem is csak az üzleti értéke számít. De ez egyáltalán nem igaz, 18 éves vagyok és egyáltalán nem gondoltam arra, hogy fuu kapni fogok, hanem a legfőbb szempont számomra az volt, hogy örömet okozzak a családnak. Miért ilyen? Mindig azt mondja, hogy "visszafele fejlődök, egyre gyerekesebb vagyok". Ha hangulatot akarok és örömöt akarok okozni nekik és én boldog vagyok akkor, ha díszítjük a fát, az már gyerekesség? Van nővérem, de már pár éve egyedül díszítem a fát, senki sem segít. Nincs meg az a családi meghitt kapcsolat. Ilyenkor mindig olyan szomorú vagyok. :( Tudnátok valamit ajánlani, hogy mit tegyek?
2009. dec. 5. 14:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

De most csak azért írom hogy ismét önmagam igazoljam


ma 15:07



Miért csak karácsony napján díszítheti fel az ember a házát és teheti meghitté a pillanatokat zenével meg jó kajákkal???


Az év bármelyik másik napján megteheti ezt bárki!

Nem kötelező csatlakozni a karácsonyi birkanyájhoz.


Aki vallásos annak elhiszem hogy ünnep a karácsony, de részemről semmit extra mert minden napom elégedetten telik, meghitten, és feldíszítve!!

2009. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Ismét én!


Igazából pedig a keresztény karácsony az Adakozásról szól!


Arról, hogy a szegényeknek adjatok élelmet, ruhát, és hajlékot, hogy kihúzzák valahogy tavaszig!

(modern 3 királyok)


Fa állítás meg egyéb helyett hívj meg egy hajléktalant a házadba, mosd meg a lábát, és tegyél elé meleg ételt az asztalodra!!


Ez az igazi karácsony!!!!!

2009. dec. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

16:20-nak

Az ilyen hozzáállásból sajnos nem az süt, hogy a díszítés helyett másban találsz örömet, hanem a kiábrándultság, megkeseredettség. Ha már az alkalmazkodásról beszélsz, az ünneprontóknak kellene alkalmazkodniuk azokhoz, akikből még nem halt ki a hit és a remény, hogy az élet nehéz kihívásai között is érdemes meghitt Meseországot varázsolni az otthonukból legalább az ünnepek idejére.

2009. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 16:29


Az iylen hozzáállásból meg az tűnik ki hogy te nem vagy tisztában azzal hogy mi is ennek az ünnepnek a valódi lényege!


Olvasd el a következő 2 választ is azokat is én írtam!!

2009. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

16:28-nak

A szeretet ott kezdődik, hogy képes vagy azokat szeretni, azoknak örömet okozni, akikkel egy hajóban evezel. Az, hogy hány mosolygós arc van körülötted a családodban, ezerszer jobban tükrözi, hogy mennyi szeretet van benned, mint a látványos adakozások a külvilág felé.

2009. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Plusz komolyan én nem értem, hogy embereknek nincs lelkiismeretük?


Képesek becsukott szemmel fát díszitgetni meg ücsörögni a kis putrijukban amikor gyerekek fordulnak fel éhen az utcán?


Holnap vagy a jövő héten bárki lehet a következő!!

Ez az ország meg amúgy sem arról híres hogy egymást segítik az emberek bárhogy is!


Legalább ezen az egy napon segítsetek egy szerencsétlenen, ti személyesen a két kezetekkel, ne pedig midnenféle erre épült vállalkozó meg alapítvány és társaik által!!!

2009. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A karácsony a szeretet ünnepe. Számomra a szeretet elsősorban azt jelenti, hogy a szeretteimet boldognak látom. És ha attól boldogok, hogy felfújható gumimikulás lóg a plafonról, akkor felfújható gumimikulás fog lógni a plafonról. Ez ennyire egyszerű. Ettől még jut a szegényebbeknek is, készítek ajándékot a cipősdobozos akcióba, sütök mézeskalácsot a szomszédunkban élő idős néninek stb. A kettő nem zárja ki egymást. Tudod, ahogy kint, úgy bent. Már Jézus is megmondta.
2009. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ma 16:33


Azzal örömet okozol szerinted valakinek ha ráerőlteted a személyiséged? és a másiknak el kell viselnie hogy te ővele akarsz fát díszitgetni miközben ő utálja ezt?


Nem azért de részemről túl vagyok már nem egy nem két csillogó villogó karácsonyon...


Volt már akkora fám is ami a legtöbb ember házába se férne be, és rájöttem nem ez a lényeg!!!!


Sajnálom azokat akik nem látnak tovbb az orruknál, de remélem egyszer ők is rájönnek...

2009. dec. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

ma 16:38


És miért csak ezen az egy ünnepen fontos neked a szeretteid boldogsága?

2009. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Értem. Szóval a szeretet az aszkéta életmód ráerőltetése azokra, akiket állítólag szeretek.

Ha már ennyire a szeretetet propagálod, abba miért nem fér bele az a verzió, hogy te fogadd el a más "hülyeségeit", miért erőlteted annyira, hogy a másik legyen tekintettel a te ünnepinek legkevésbé sem mondható hozzáállásodra?

Szeretet = Elfogadás

Hm???

A szeretet nem megvonás, hanem adás. Adni pedig nem azt kell, aminek te örülsz, hanem aminek a másik.

2009. dec. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!