Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan terveznél a helyemben?

Hogyan terveznél a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ti a helyemben mit mikorra terveznétek.

21 éves vagyok, a párom pedig 26.

5 éve alkotunk egy párt.

3 éve dolgozok, a párom 4,5 éve dolgozik.

2013 októbere óta élünk együtt egy szociális bérlakásban.

Jelenleg gyűjtögetünk, de már rendelkezünk megtakarításokkal.

Én már készen állok a gyerekvállalásra, a párom még várni szeretne vele.

Ti a helyünkben milyen (fontossági)sorrendet követnétek és mit mikorra terveznétek?

ezeket a mérföldköveket szeretném ha besorolnátok:

-saját lakás/ház vásárlás

-gyermek vállalás

-eljegyzés

-házasság

Tehát a kérdésem ezeket a dolgokat milyen sorrendben csinálnátok a helyünkben és melyiket mennyi idő múlva:)



2014. jan. 29. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

eljegyzés 2 év

házasság 3 év

saját lakás (ha nem is vétel..de valami elöre lépés az ügyben)

gyerek 5 év mulva

2014. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

eljegyzés: most

házasság: 1 év múlva

saját lakás/ház: amikor meg tudjátok venni

gyermek: - ha meg lesz a saját lakás/ház

- ha a mostani körülmények is megfelelőek, akkor a házasság után bármikor el lehet kezdeni próbálkozni, bár onnantól kezdve kevesebbet tudtok megtakarítani

Ha belátható időn belük meg lehet a saját lakás/ház (kb. 4 év) akkor várnék addig.

2014. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
*belül :)
2014. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

De mi nem vagyunk a helyetekben. És valójában először is nektek kellene közös nevezőre jutni. Mert míg te szeretnél gyereket, ő még nem stb.

És úgy gondolom, hogy hiába írjuk most le, hogy mi mit tennénk, mert nem lehet szabályok, mérföldkövek és határidőnaplók szerint élni!!!


Ahogy éreztek anyagi biztonságot és szeretnétek meglépni dolgokat, lépjétek meg!

Nem kell ezt túl misztifikálni, sorrendeket, terveket készíteni!

Legalábbis ez az én véleményem!

2014. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöldkéz:) Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó igazából csak kíváncsi vagyok, hogy mások miként terveznének:)

2014. jan. 29. 12:34
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Eljegyzés: akár már most is

Házasság: 2 éven belül

Ház/lakás: minél többet összegyűjteni, a lehető legkevesebb hitelt felvenni, ezért talán 4 év múlva

Gyerek: szintén kb 4 év múlva


Gyereket szerintem nem kell túl hamar vállalni. Oké, hogy együtt vagytok 5 éve, de még csak 21 vagy. Most járjatok még bulizni, utazgassatok, éljetek. A barátod is még csak 26 éves, bőven ráér még a gyerek. Te hogy érzed?

2014. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször kérd meg a barátnőd kezét ,5 év után már megérett rá a dolog ;) ! Viszont a helyetekben én nem biztos ,hogy egyáltalán el akarnék abból a bérlakásból menni ,úgy legalábbis biztos nem ,hogy hitellel terhelt lakásban éljek ,mert gondolom nem kp-ra akartok venni saját lakást .(Ha igen ,és meg tudjátok venni a lakásvásárlást ,akkor bocs, ) Az ,hogy baba legyen előbb ,vagy lagzi ,az a mai világban szinte mindegy .
2014. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

igazából úgy vagyok vele, hogy ha az eljegyzés és házassággal kezdünk akkor 2-3 év múlva szeretnék babát vállalni.

Most egyébként ezt a bérlakást "beajánlással" kaptuk 5 évig van lehetőségünk itt lakni.

2014. jan. 29. 12:44
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Értem .Én a helyetekben a babát nem húznám sokáig .Olyan sokan jönnek azzal ,hogy nem ..csak majd ha saját lakás lesz . Az ilyen lakásvásárlásos terveket annyi minden felülírhatja .. toldódhat bármi oknál fogva .. Szóval amit én tennék .. eljegyzés most/vagy a közeljövőben ; ha a baba jönni akar akkor hadd jöjjön és utána vagy közben egy kis esküvő . Lakás ? Ahogy a jövő hozza .
2014. jan. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

#9

"...ha a baba jönni akar, akkor hadd jöjjön és utána vagy közben egy kis esküvő. Lakás? Ahogy a jövő hozza."


Ez aztán a felelősségteljes gondolkodás... Főleg úgy, hogy kérdező leírja, max. 5 évig van lehetőségük a bérlakásban lakniuk. :-/


Én a gyereket csak saját lakásba vállalnám, leghamarabb 6-7 év múlva. Igaz, én mindent túlbiztosítok.

2014. jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!