Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kártyájára megy a...

Anyukám kártyájára megy a Csaladi, de elköltözött tolunk, hogy lehet megcsinálni, hogy az én kártyámra jöjjön? Tesóm és én már 18at betoltottuk, viszont öcsenk nem.

Figyelt kérdés
2014. jan. 27. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Elöször is a pénz NEM kártyára, hanem számlára megy.


Másodszor akkor kivel él az öcséd? Mert valamelyik szülövel kell(ene) élnie.


Harmadszor amennyiben te meg a másik nagy testvéred nem a szülövel éltek, akkor kérhetitek, hogy a családi pótlék a saját számlátokra legyen átutalva.

2014. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Öcsénk velünk él. Apukámmal vagyunk, de jelenleg külföldön dolgozik.
2014. jan. 27. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:

El kell intézni, hogy apukátoknál legyetek hivatalosan elhelyezve. Onnantól kezdve őt illeti a családi.


(Pontosabban, ez ugyebár a kiskorúra vonatkozik, nektek már amúgy is személyesen járna.)


Amúgy számlára megy a pénz, nem kártyára...

2014. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Apánál vagyunk elhelyezve pappíron.(kivétel ocsem) Igen,tudom csak siettem és már nagyon fáradt vagyok. Tehát, én bemehetek és ha odaadom a szamlaszámomat,hogy arra utalják akkkor arra fogják ,nem kell kervenyt írni ? Köszönom a választ.
2014. jan. 27. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Miutan az ocsed epp nincs apukadnal elhelyezve es neked hivatalosna semmi kozod az egeszhez, nem kerheted. pukad kerheti a gyermekelhelyezes megvaltoztatasat es ezzel a csaladi potlekot is, vagy anyukad onkent lemondhat a csaladirol apukad javara.
2014. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apud intézze el, hogy az ő kártyájára menjen a pénz.
2014. jan. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!