Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ezt miért nem lehetne...

Most ezt miért nem lehetne megcsinálni? Mi baja vele?

Figyelt kérdés

Egyik nagy álmom, hogy külföldi egyetemen tanulhassak.

Pozsony lenne ez.

De nem, mert anyám szerint: messze van, mert úgyis megbukok az idegennyelv miatt, méregdrága stb....holott utánanéztem. Nincs tandíj elméletileg, kollégium kb ugyan annyi, és az utazás se több. A mostani egyetemen meg tandíj is van.


Nem hisztizek vagy ilyesmi, szó se róla, csak egyszerűen nem értem miért ne lehetne ezt megcsinálni.


Megtiltotta azt, hogy levelezőn végezzem és mellette munka, nem ajánlja a diákmunkát mert "tőle úgysem tudsz tanulni", holott szívesen beleadnék én is amennyit tudnék, de ha ezt nem fogadja el (egyébként most is diákmelózok, és semmi baj a sulival) akkor miért panaszkodik hogy drága?


Félreértés ne essék, én nem anyámat akarom pénzügyileg lenullázni, szó sincs róla. De szeretnék végre a saját lábamon állni, de egyszerűen így nem lehet.



Mi a megoldás?


2012. nov. 6. 16:45
 1/5 A kérdező kommentje:
*utazás se sokkal több
2012. nov. 6. 16:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa, hogy a saját lábra állásban az akadályoz meg, hogy a szülők nem adnak engedélyt valamire. Ha képes lennél a saját lábadon állni, akkor nem kéne engedély, hanem egyszerűen véghezvinnéd azt, amit szeretnél. Miben tudnak megakadályozni?
2012. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Anyum segít az egyetem finanszírozásában, de hogyan tudnék saját lábamra állni úgy, hogy közbe ne kelljen engedély? Most azt nem mondom hogy ne tudjanak róla mert úgyis kiderülne.


Hogyan lehetne véghez vinni?

2012. nov. 6. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Saját lábon az áll, aki nem kér engedélyt senkitől ahhoz, hogy végigvigye a terveit.Nem függ sem anyagilag, sem érzelmileg a szüleitől.Te még függsz anyudtól.Engedélyt kérsz az egyetemhez.Nem vagy felnőtt még, ne akarj saját lábat.Előbb fel kellene nőni tényleg, ne csak az életkorod legyen felnőtt.
2012. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nézd itt nem az engedély a lényeg, de ha megcsinálom, akkor meg kapom a nyaklevest, hogy hogy képzelem, miért nem szólok, ilyen olyan tapasztalatlan vagyok még, meg jönnek a fenyegetések.....


Én szívesen döntenék engedély nélkül is, csak akkor meg számíthatok anyám ellenlépésére....de ezt hogy lehet kiküszöbölni?


("Leülni megbeszélni" nem jó...próbáltam már milliószor)

2012. nov. 6. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!