Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi képes megcsinálni...

Ha egy férfi képes megcsinálni a női munkát akkor egy nőnek képesnek kell lennie a férfimunkára?

Figyelt kérdés
Kicsit kiakadtam a férjemre.Szerinte nem nagy kunszt megtanulni fúrni,simán megtanulhatnám.Minden melót én csinálok a házon,csempézek,vakolok csiszolok,festek szóval nem maga a munkával van bajom hanem egyszerűen rettegek a fúrótól,flextől.Szépen is kértem és csúnyán is hogy szerelje fel a polcot de visszavágot ezzel a szöveggel hogy szereled fel te.
2012. okt. 5. 12:03
1 2
 1/16 Jégtánc ***** válasza:
86%
Nem semmi :))) Ha tudnám megcsinálnám,de aztán várhatja hogy mikor főznék neki,meg lenne tiszta gatyája az tuti
2012. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha tudnám én is megcsinálnám,de nem tudom és félek hogy nagyobb kárt csinálok mint hasznot.
2012. okt. 5. 12:09
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
És ő mit csinál amúgy? mert én úgy látom, hogy akármilyen munka az az csak neked való.
2012. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Dolgozik,néha vigyáz a gyerekre,ő javit meg mindent ami a házban elromlik,még sosem hivtunk szerelőt semmihez.
2012. okt. 5. 12:16
 5/16 Jégtánc ***** válasza:
79%
Erkélyen még nálunk is vár egy polc hónapok óta,hogy felkerüljön a falra:)Karácsonyra ütvefúrót kap,aztán már nem lesz kifogása:) Viszont ha ilyen szöveggel vág vissza,akkor te tényleg ne moss rá egy darabig.
2012. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

"szereled fel te." ?!!??


Ha én megkérném a páromat hogy szereljen fel egy polcot biztos hogy megtenné, és nem válaszolna ilyen durván.

Egy jó kapcsolatban megosszuk a dolgokat. Én gombot varrok a gatyájára (mert ő nem tud) ő pedig felfúr egy polcot a falra. (mert én meg azt nem tudok)


Nem tudom hogy működhet úgy egy kapcsolat hogy azt válaszoljuk a másiknak hogy "csináld meg te." :-O

Ez nekem nagyon durva...

Főleg úgy, hogy te egy csomó házimunkát magadra vállalsz olyat is, amit a legtöbb nő biztos nem. ("csempézek,vakolok csiszolok,festek")

2012. okt. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Elméletileg ha fizikailag alkalmas vagy rá, akkor meg lehet csinálni bármilyen munkát.

Én elnézném, hogy rettegsz a flextől és a fúrótól és szó nélkül felraknám a polcot.

De fordítsuk meg, mielőtt hőbörgés lesz belőle. A főzést (szép ügyesen kikerülve a hivatásos szakácsokat, akik gyakran pont a férfiak közül kerülnek ki) gyakorlatilag a legtöbben női munkának tartják. Ha például a párom (férfi) rettegne a forró olajtól, akkor is szó nélkül megsütném helyette az ételt.

2012. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Itt a hangsúly nem azon van, hogy ki mit képes megcsinálni(mindenki képes bármire, ha nagyon akarja), hanem arról, hogy az illető nem hajlandó rá a kérés ellenére. Tehát a kérdésedre a válaszom az, hogy igen, egy nőnek képesnek kell lennie a férfimunkára, és a férfi pedig a nőire. Ez 2012, nem 1812, az ilyen szerepek ideje már lejárt, és minden csak kifogás innentől(félelem a flextől, képtelenség a szennyes kiválogatására és mosására, stb). Persze bele lehet menni x évesen az óvodás szintet jelentő "ha te se csinálod ezt, én se csinálom azt" játékba, de felnőtt emberek inkább beszéljék meg az ilyen problémáikat. Szerintem nem lenne elítélendő dolog az sem, ha mondjuk megmutatná neked, hogy hogyan is kell fúrni, és akkor már nem félnél tőle irracionális módon.
2012. okt. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Hát igen. Nincs olyan, hogy női, férfi munka. A nejem is tud fúrni, faragni, villanyt szerelni, stb. Ha akarja, hogy működjön valami, kénytelen megcsinálni. Képes volt benzintankot cserélni a kocsijába.:)) Horgászat közben én ezeket nem tudom megcsinálni.:))
2012. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen,lehet hogy kifogás hogy félek attól a fránya fúrótól,talán kellene venni egy másikat,mert ez valami behemót dög.

Csak nem értem miért nem lenne egyszerübb megcsinálni neki.

Tudom hogy ki tudja cserélni a pelust a gyerekünkön mégsem kérem rá mert az is tudom hogy undorodik tőle.

2012. okt. 5. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!