Ha az elhunytnak van 5 testvére, szülei, felesége, gyereke aki nem a feleségéé, akkor hogy megy az öröklés?
Rengeteg ingatlan,autók.
2 éves házasok voltak a feleséggel és a fia,aki nem is velük élt 14 éves.
Az elhunyt után elsö sorban az összes gyereke örököl egyenlö arányban (függetlenül attól, hogy hány nötöl, illetve házasságban vagy azon kivül születtek, illetve az sem számít, hogy vele egy háztartásban éltek vagy sem). Kivétel, ha van érvényes végrendelet.
A feleség nem örököl semmit (márciustól egy gyereknyi járna neki, de most még nem).
A házasság elött vagyon a meghalt külön vagyona, ahhoz a feleségnek semmi köze sincs jogilag.
Amit a házasság alatt szereztek, az felesben a feleségé (kivéve, ha házassági szerzödés volt, amiben máshogy van lefektetve). A közös vagyon örökölhetö felére is az özvegynek haszonélvezeti joga van.
A meghalt testvérei, szülei nem örökölnek,ök csak akkor jönnének szóba, ha nem lenne gyereke az illetönek. Ebben az esetben elöször a szülök örökölnének, ha ök nem élnek, akkor a halott testvérei.
Az öröklési rend idén március 15-től változik, főleg a házastárs öröklése. Eddig úgy tudom mindent a gyerek örökölne és a feleségnek mindenre lenne haszonélvezeti joga, márciustól a feleség is egy gyereknyi részt örököl, tehát ha egy gyerek van, akkor 1/2 rész a feleségé és ugyanannyi a gyereké, a feleségnek csak arra az ingatlanra van haszonélvezeti joga, ahol az elhunyttal életvitelszerűen éltek. A testvérek és a szülők egyik esetben sem kapnának semmit sem, kivéve, ha van végrendelet.
A feleség nem örököl semmit (márciustól egy gyereknyi járna neki, de most még nem).
Nem egészen. A közösen lakott ingatlanon haszonélvezeti joga lesz az életben maradt házastársnak, a gyerekei öröklik egyenlő arányban. A további ingatlanokból (hétvégi ház, nyaraló, stb) örököl a túlélő házastárs úgy, mint a gyermek.
Ha van végrendelet, akkor azt a törvényes örökös megtámadhatja (tehát teljesen kizárni nem lehet, kivéve ha az örökös érdemtelenné vált, mert köztörvényes bünözö, vagy az örökhagyó életére tört), ilyenkor is jár neki a köteles rész, ami a végrendelet nélküli érték fele, márciustól az egyharmada.
Ha az örökhagyó a feleségnek akar mindent juttatni, akkor legfeljebb eltartási szerzödést köthet vele, de ez a legtöbb esetben megtamadható ilyen esetben.
Ha nincs végrendelet, nincs eltartási szerződés, a gyerek örököl.
Te a gyerek másik szülője vagy???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!