Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem fura az így eljegyzés?

Csak nekem fura az így eljegyzés?

Figyelt kérdés
A környezetemben sorra jegyeznek el nőket úgy "ne is kérdezzétek, mikor esküszünk, ez csak egy gesztus" szerintem ha eljegyeztek akkor 1,5 éven belül legyen esküvő. Persze, ha közben eltolódik érthető okok miatt azzal semmi baj nincsen. Viszont az, hogy eleve fogalmuk sincs még az évről sem fura. Ti hogyan gondolkodtok erről?
2014. jan. 22. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem nem furcsa! Nagyon szép dolog ha eljegyzik egymást ,és ha csak 3-4-10-15év múlva házasodnak össze akkor ,akkor házasodnak össze. Ilyen nincs,hogy másfél éven belül össze kell házasodni!
2014. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

Az eljegyzés a házasodási szándék kinyilvánítása. Mindenféle megkötés nélkül.


Régen valóban úgy nézett ki a dolog, hogy max. egy év után eljegyzés, utána max. egy éven belül esküvő. Ami érthető is, ki a fene akarna hosszú éveken át mindig csak udvarolni, ahol a legkomolyabb közös program egy mozi vagy színház? És persze szex sincs! Ez elég nagy motiváció a mielőbbi házasodásra.

De ma, amikor a párok együtt élhetnek, megtapasztalhatják a közös életet, az esküvő már egyáltalán nem sürgős. Megesküsznek akkor, amikor lesz rá pénz, vagy amikor szabad lesz a kiszemelt hely.

2014. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekem akkor furcsa, ha nincs házassági szándék, vagy még nem is tudják, lehet, hogy valamikor majd esetleg összeházasodnak. Az eljegyzés a házassági szándék kinyilvánítását jelenti, én is kaptam gyűrűt a páromtól, mikor még nem is gondoltunk házasságra, de ezt még véletlenül sem tekintettük eljegyzésnek, az egészen más.


Ha tényleg össze akarnak házasodni, csak nagyobb lagzit szeretnének és még gyűjtik a pénzt, vagy még nem tudtak dönteni a pontos időpontot illetően, akkor annyira nem furcsa.

2014. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
...akkor most ez a kérdés a lepontozásról szól, vagy az egyéni véleménynyilvánításról???
2014. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!