Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem fura az így eljegyzés?

Csak nekem fura az így eljegyzés?

Figyelt kérdés
A környezetemben sorra jegyeznek el nőket úgy "ne is kérdezzétek, mikor esküszünk, ez csak egy gesztus" szerintem ha eljegyeztek akkor 1,5 éven belül legyen esküvő. Persze, ha közben eltolódik érthető okok miatt azzal semmi baj nincsen. Viszont az, hogy eleve fogalmuk sincs még az évről sem fura. Ti hogyan gondolkodtok erről?
2014. jan. 22. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem fura. Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.
2014. jan. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nincs ezzel gond. Nekem nem furcsa.
2014. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha csak egy gyűrűt kap a nő, akkor az valóban csak egy gesztus, és nem eljegyzés. De sok nő azt hiszi, hogy ez biztosíték arra, hogy a férfi majd feleségül is veszi.

Az eljegyzésnek csak akkor van értelme, ha utána rövidesen össze is házasodnak.

2014. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sem fura . Főleg miután a mai világban sok mindent a fránya anyagiak befolyásolnak ...Az én kezemet is most kérte meg a párom 3 hete,de hogy mikor lesz az esküvő ? .... Lehet egy év ,lehet kettő ... pénz beszél .
2014. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Sok esetben látom, hallom, hogy az eljegyzést a nő "rinyálja" ki. Azt gondolják, hogy ha fel tud mutatni egy gyűrűt, az már garancia bármire is. Pedig még a házasság sem :)
2014. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Az én baráti körömben 4 eljegyzés volt decemberben, ebből egy a sógorom. Mindenki mondta, hogy "ne is kérdezzétek", de a sógorom szervezkedését látva inkább csak nem akarnak róla beszélni, amíg nincs konkrétum. Ők már belőtték, hogy idén augusztus, de most kezdik látni, hogy mennyi a macera, már alig van szabad lagzihely, de még az anyakönyvvezetőnél nem lehet időpontot foglalni, stb. Szóval ők szeretnének idén házasodni, de a barátokkal nem akarnak erről beszélni egyelőre, csak a családdal, hisz még nincs miről beszélni. Szóval attól, hogy nem kötik az orrodra még lehet, hogy tudják, mikor akarnak házasodni. Persze olyan barátaim is vannak, akik eljegyezték egymást, és nyíltan ki is mondták, hogy nagy lagzit szeretnének, de egyelőre nincs rá pénzük, úgyhogy leghamarabb 3-4 év múlva lesz frigy.
2014. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
nálunk is az a szokás, hogy eljegyzés után 1-1,5 évvel megtartják az esküvőt
2014. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges az eljegyzés,ha a következő nyáron,de legalábbis 1év múlva legkésőbb nincs esküvő.
2014. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

nekem fura... és nem látom értelmét...

főleg " gesztus"?

A lánykérés ne gesztus legyen, hanem egy akarat, egy vágy, hogy a felesége legyek...

csak gesztusból ne kérjen meg, hisz az nem hiteles..

egyéb ezer féle módon kimutathatja az érzelmeit...az eljegyzés nekem ennél komolyabb dolog..


viszont ha valakiknek így megfelel akkor lelkük rajta...


szerencsére az én párom egy véleményen volt velem, amikor megkérdezett, akkor úgy tette, hogy elkezdtük szervezni, amíg ez nem valósulhatott meg, addig nem kért meg..anélkül is tudtam amúgy, hogy egyszer el akar venni

2014. jan. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem felesleges az eljegyzés. ,nincs törvénybe foglalva ,hogy rá egy évre esküdni KELL ! Mindenki máshogy csinálja . A terveket sok minden felülírhatja ... mi van ,ha mégsem lesz meg az az x összeg .. Nekünk nem volt felesleges az eljegyzés ,még akkor sem ,ha nem tudjuk pontosan mikor lesz esküvő .Nálunk több befolyásoló tényező van ..pl.. azt sem tudjuk még hol esküszünk ,hiszen külföldre költözés előtt állunk .Mi családként élünk már évek óta ,ezzel az esküvővel pedig feltesszük az i-re a pontot ,ezért sem érdekel minket mi a hagyomány ,hogy hány éven belül kell az eljegyzést esküvőnek követnie . Persze ahol van pénz ,ott be lehet tartani a hagyományt ..,nincs is azzal semmi gond .Mindenki másképp csinálja ;-) !
2014. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!