Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok haragudni...

Miért nem tudok haragudni senkire? Nem bírom tovább!

Figyelt kérdés
egyszerűen senkire nem bírok haragudni tartósan.. eddig 2 nap volt a leghosszabb idő, pedig mások életük végéig nem enyhültek volna meg.. angyon rossz mert ezt mindenki érzi, és tudják hogy nyugodt szívvel megbánthatnak, átverhetenk, úgysem haragszom meg, sőt, nekem lesz bűntudatom :( kérlek mondjátok meg, hogy tudok ezen változtatni, mert már lelkileg az összeroskadás szélén állok! :(

2014. jan. 19. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz, miért nem tudsz sokáig haragot tartani?


Ilyenkor megbocsátasz, vagy csak úgy teszel, mintha nem történt volna semmi?

2014. jan. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:)

Első vagyok, látom, ugyanazt kérdeztem, amit te tőlünk, de akkor is... biztos gondolsz valamit te is erről.


Pl. magányos vagy? Vagy félsz, hogy ha nem vagy ott, kibeszélnek? Vagy úgy érzed, a társaságod nem annyira értékes, hogy más kezdje veled a kibékülést?

2014. jan. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
megbocsátok magamban neki, hazudhat,megalázhat stb, egyszerűen nem megy.. félek hogy nem vagyok elég jó , igen..
2014. jan. 19. 01:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen típus vagyok. Nem tudok haragudni, de fel sem tudnak idegesíteni. Én könnyen tovább lépek bármi is történik.

Ennek van egy olyan előnye, hogy nincsenek ellenségeim.


Én azt tudom mondani, hogy nem is kell haragot tartani. Tanulni kell az esetből. Ha valaki egyszer átver, máskor is megteszi, szóval abban soha többé nem szabad megbízni. De ha jóban vagy az illetővel ki tudod ismerni. Tudod mit csinál, látod rajta mikor hazudik, tulajdonképpen lépéselőnyben leszel vele szemben.

Nem véletlenül mondják, hogy tartsd közel az ellenségeidet.

2014. jan. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell haragot tartani. Te egy ilyen jólelkű ember vagy. Attól még persze nem kell hagynod azt sem, hogy kihasználjanak. Azért mikor megbántanak, vagy ilyesmi, legalább egy kis időre érzel haragot nem? Vagy legalább rosszul érzed magad a másik miatt? Mert akkor mikor ez az érzés még tart, el kell könyvelned, hogy a másik mit tett rosszul, és ezt nem elfelejtened. Ez azért jó, mert legközelebb, ha az a személy kérni akar tőled valamit, akkor emlékszel rá, hogy a múltkor ő rosszat tett veled, és racionálisabban tudsz dönteni, úgy hogy nem tartasz haragot, csak tudod, hogy ez vagy az rossz volt, és nem érdemli most meg, hogy szívességet tégy neki.
2014. jan. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne beszélj már ilyen butaságot! A haragtartás a legrosszabb emberi tulajdonság. Ugyanis csak magadnak ártasz vele, senki másnak!

Nem kell haragot tartani, de aki átver, abban ne bízz a jövőben. Ehhez kell néhányat koppanni, de idővel menni fog. És hidd el, szerencsés vagy, hogy nem mérgezed magad haragtartással. Sokkal boldogabb életed lehet így :)

2014. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-nál a pont:)
2014. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

aki átvert, arra nem haragudni kell, hanem elkerülni jó messzire, hogy ne legyen alkalma újra becsapni.

bár itt felhozható a te felelősséged is, hiszen naiv voltál, ami nem feltétlenül rossz tulajdonság, de megkeseríted vele az életed.


legyél egy kicsit keményebb, és elemezd a helyzeteket, hogy vajon miért néznek lábtörlőnek.

mondjuk arról is megvan a véleményem aki egy nyilvánvalóan gyenge emberrel szemétkedik.

2014. jan. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!