Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről? Felesle...

Mi a véleményed erről? Felesleges ezért "haragudni"?

Figyelt kérdés

Anyukám 7 éve rákos, folyamatosan kezeléseket kap, a kezelések után mindig rosszul van.Ilyenkor (legfőképpen közvetlenül a kezelés után) vigyázni kell,hogy nehogy elkapjon akár egy náthát is mert a kezelés úgy legyengíti,hogy annak komolyabb következménye lehet.


A bátyámnak volt egy barátnője,aki otthon sohasem érezte jól magát, nálunk viszont annál inkább (100-ból 85 napot nálunk töltött)

Eléggé zavaró volt, de a szüleim tolerálták, egyedül akkor kellett elmennie amikor anyukám kezelést kapott mert egy idegen ember még nagyobb veszélyt jelent rá.(nem sokszor, de előfordult,hogy nem tartotta tiszteletben a kérést és könyörgött,hogy maradhasson, és maradt is)

Egyszer viszont úgy jött ide,hogy hurutos köhögése volt, anyukám akkor 1 hete kapott kezelést,anyukám utalgatott rá,hogy nem lesz e beteg, biztos maradni akar, de a csaj mondta,hogy nem ő jól van stb...másnapra vagy 40 fokos láza lett és haza is ment mert annyira szarul volt.

De persze sikeresen körbefertőzött mindenkit, a kenyeret is magának vágta, nem érdekelte,hogy ő beteg.(tehát mindent összefogdosott ez a lényeg)

Anyukám is elkapta, beteg is volt, a fertőzés megtámadta a máját ami a kezelések miatt amúgy is tönkre ment már és azóta folyamatosan romlik a májfunkció, az orvosok azt mondták,hogy fertőzést kapott a máj valószínűleg egy betegség miatt, és most olyan rossz a mája,hogy nem kaphat több kezelést mert nem bírná.


Nem mondom,hogy a csaj hibája, de azért benne van a keze, és gondolom mindenkit tudja,hogy annak mi a következménye ha egy rákbeteg nem kap kezelést.

A szomszéd 3 évet élt májrákkal kezelés nélkül, de ő ivott mellette mint a gödény.

Előbb-utóbb bekövetkezett volna ez mert a máj tönkre ment volna végleg, de azért nem mindegy,hogy mikor, akár 3-6 hónap is sokat számítana.

Hogy őszinte legyek én haragszom bátyám barátnőjére, nem őt hibáztatom de azért...most minden esetre bízunk benne,hogy anyukám is minimum 3 évig bírja kezelést nélkül, és mivel ő nem iszik reméljük még tovább.


(Szerencsére bátyám azóta szakított a lánnyal.)


2013. dec. 20. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Hát én szerintem jogosan haragudnál, ugyanis, ahol súlyos beteg van, ott nem kellemetlenkedünk, határozott kérés ellenére meg pláne nem!
2013. dec. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a családnak meg kellett volna mondani annak a lánynak, ha már neki nem volt annyi esze, hogy: ne haragudj, bármikor szívesen látunk, de most nagyon elővigyázatosnak kell lennünk, különben beláthatatlan következményei lehetnek.
2013. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek, bár anyukám nem az a típus aki fekszik az ágyban mert beteg, a kezeléstől 1-2 napig ugyan nem bírt felkelni, de aztán már főzött, meg csinált mindent amit tudott, és nem is látszott/látszik rajta ,hogy beteg így gondolom nem érezte át bátyám barátnője,hogy beteg, de mondjuk sem hiszem,hogy érdekelte volna akkor sem ha átérzi....
2013. dec. 20. 16:28
 4/9 A kérdező kommentje:

Az is igaz,hogy el kellett volna küldeni, de apám alkesz így őt csak a pia érdekelte/érdekli, rám nem hallgatott a csaj, anyukám túl jóindulatú volt, bátyám pedig könnyen befolyásolható, így mindig elérte amit akart.

De ez egy olyan lány volt,hogyha megvered és kiteszed a szántóra és otthagyod akkor is utánad megy, és könyörög amíg nem engeded vissza, tehát abszolút pióca jellegű -még a vért is szívta.

2013. dec. 20. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És kidobtam volna a pííbe! Tesód is egy hülye, hogy odaköltöztette!
2013. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Nyilvàn ha sùlyos beteg van a csalàdban nem kellemetlenkedek, de - sajnos tapasztalat- most hibâst keresel. Nem a làny miatt beteg anyukàd, ha orvoshoz ment volna ott is beteg lehetett volna. Szerintem felesleges ezért haragudni, de erre majd csak sokkal kèsőbb magadtòl jössz rá...
2013. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván a csaj éretlen és buta volt,hogy magától nem látta be,milyen következményekkel járhat a makacssága,viszont ilyen helyzetben nem célravezető bűnbakot keresni.A harag felesleges,mert ezzel anyukádon nem tudsz segíteni.Inkább rá koncentrálj,és használj ki minden időt,amit vele tölthetsz!A haragot meg felejtsd el,mert rossz tanácsadó.
2013. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, most már tényleg felesleges haragudni. Sajnos akkor, amikor kellett volna, nem küldtétek el. Akkor kellett volna erélyesen fellépni. Azzal, hogy most haragszol, semmire nem mész.
2013. dec. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezért tettem idézőjelbe a haragudni szót, egyébként meg ha bűnbakot keresnék akkor inkább az orvost okolnám, pedig tudom,hogy ő sem hibás, de ilyenek az emberek.(tehát előbb okolnám az orvost mint a csajt miközben tudom,hogy a rák miatt senkit sem lehet hibáztatni)
2013. dec. 20. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!