Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
A helyzet a következö: egy éve hagytam ott a munkahelyem, mert másik városba költöztem, a párommal költöztünk össze..Ök földmüvelésböl élnek, az anyja is otthon van ö és az apikája dolgoznak..igy hát én is "háztartásbeli" lettem..Ma megtudtam, hogy lenne egy lehetöség egy munkahelyen melozni, és kértem a párom tanácsát, hogy ö mit gondol rola menjek e vagy sem, mivel az a pénz, amit ott keresnék nem tul sok, de nem is szorulunk rá..ö erre felcseszödött, inkább azt szeretné, ha segitenék az állatok körül(amit megteszek igy is, hogy jelenleg munkaenélküli vagyok)..de nincsenek ebben a városban ismeröseim, barátaim, ugy érzem, hogy be vagyok zárva a négy fal közé, meg korlátolva érzem magam a pénz miatt nem merek magamra sem költeni, mert ugy érzem, hogy olyan mintha a páromét venném el..büntudatom van emiatt..ti mit tennétek? elvállalnátok a munkát? nem épp könnyü munka, meg akkor nem lennék szabad minden hétvégén,de a párom nem is biztat , de azt se mondja hogy ne menjek, nemtudom, hogy mi lenne a helyes..ö ezzel a fölmüvelés dologban emberekkel találkozik, de én viszont senkivel sem tudok ismerkedni..tehát két oldala van..

2014. jan. 17. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvállalnám a munkát, ez nem kérdés.


Apukám egyszer azt mondta nekem, hogy lehetőleg úgy alakítsam az életemet, hogy soha senkitől ne függjek anyagilag.


27/n

2014. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen csak ugye szerettem volna megbeszélni vele, de ö nem szeretné meg spoha sem szerette volna, ha én mellette dolgozok, mert ö ugyis megkeresné azt amire szükségünk van,, de nem értem miért vagyok rossz, ha dolgozni akarok.. más meg kihasználná és átverné..
2014. jan. 17. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem mennék bele olyan élethelyzetbe, hogy anyagilag kiszolgáltatottá váljak, de te tudod. Beszéld meg a pároddal, hogy te igenis dolgozni szeretnél ezért meg ezért. És ha elmész dolgozni akkor mi lesz? Eléd áll az ajtóban és nem fog elengedni vagy mi?


1-es voltam.

2014. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés ilyen szinten függeni a férjedtől. Teljesen egyetértek az előttem szólókkal abban, hogy anyagilag függetlennek kell lenni egy házasságon belül is /közös kassza esetén is tudod, hogy te is beleadtál, így a döntés is közös/. Nagyon kiszolgáltatott helyzete kerülsz, ha nem mész el dolgozni.


Anyósom úgy járt ahogy Te. A mai napig adja oda apósom azt a pénzt, amiből a háztartást el kell tudnia vezetni. Semmit nem vesz magának, néha elsírja magát nekem, hogy egész életében nem dönthetett szabadon semmiben.

2014. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is elmennék dolgozni!
2014. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugye a párod még nem a férjed?
2014. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb babát szertnétek, ahhoz nem árt a munkaviszony, hogy a támogatásokat megkapjad.
2014. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!