Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum kidobott otthonról. Mit...

Anyum kidobott otthonról. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, már egyszer írtam egy kérdést ezzel a problémával kapcsolatban. Arról van szó, hogy a szüleim 2 éve elváltak, lényegében egy másik, baráti család miatt... Anyumnál maradtam. De megbántam. Azóta is folyton terrorizált: a másik családban volt nekem a legjobb barátnőm, vele óvodás korunk óta nagyon jóban vagyok. És a válással anyum megtiltotta, hogy bármilyen módon is érintkezzek ezzel a barátnőmmel, sőt, ha lehet, gyűlöljem is, felejtsem el. De ez nem megy ilyen könnyen, bár egy ideig tényleg kibírtam nélküle. A múlt héten mégis felvettem vele a kapcsolatot, és titokban találkoztunk. Hazudtam édesanyámnak arról, hogy hova megyek és kivel (személyes véleményem szerint akkor se lenne hozzá túl sok köze, ha éppen nem ezzel a barátnőmmel találkoznék, mindegy) Persze kitudódott, iszonyatosan nagy vita lett belőle, összevesztem anyai ágon mindenkivel, a végszó pedig az volt: vagy elfogadom anyám álláspontját, vagy mehetek apámhoz. Adott egy napot átgondolni, és arra jutottam, nem ér annyit az egész, jobb a béke. Mikor este hazaértem, pofonnal fogadott, aztán még leüvöltötte a fejem, elmondott minden szarházinak, mert az msn-en meg merészeltem beszélni valakivel az ügyet... Erre rögtön elfelejtettem békülési szándékomat és csomagolni kezdtem. Így most apámnál lakok. De nagyon megbántam, mármint, tényleg nem ér annyit az egész, hogy örök haragot fogadjunk. Anyám viszont megesküdött rá, hogy soha többé nem enged be az ajtón. :S Úgy érzem, elvesztem. Mit tehetnék?
2008. júl. 17. 08:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Anyukádnak nagyon nehéz lehet most.

Szerintem bocsáss meg neki, de ne költözz vissza, ha nem muszály.

Hogy elmondod-e neki, hogy megbocsájtasz és szereted, az szinte mellékess, az a lényeg, hogy Benned ne legyen iránta harag, mert az Neked rossz, és nem (csak)neki.

2008. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!