Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum kidobott otthonról. Mit...

Anyum kidobott otthonról. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, már egyszer írtam egy kérdést ezzel a problémával kapcsolatban. Arról van szó, hogy a szüleim 2 éve elváltak, lényegében egy másik, baráti család miatt... Anyumnál maradtam. De megbántam. Azóta is folyton terrorizált: a másik családban volt nekem a legjobb barátnőm, vele óvodás korunk óta nagyon jóban vagyok. És a válással anyum megtiltotta, hogy bármilyen módon is érintkezzek ezzel a barátnőmmel, sőt, ha lehet, gyűlöljem is, felejtsem el. De ez nem megy ilyen könnyen, bár egy ideig tényleg kibírtam nélküle. A múlt héten mégis felvettem vele a kapcsolatot, és titokban találkoztunk. Hazudtam édesanyámnak arról, hogy hova megyek és kivel (személyes véleményem szerint akkor se lenne hozzá túl sok köze, ha éppen nem ezzel a barátnőmmel találkoznék, mindegy) Persze kitudódott, iszonyatosan nagy vita lett belőle, összevesztem anyai ágon mindenkivel, a végszó pedig az volt: vagy elfogadom anyám álláspontját, vagy mehetek apámhoz. Adott egy napot átgondolni, és arra jutottam, nem ér annyit az egész, jobb a béke. Mikor este hazaértem, pofonnal fogadott, aztán még leüvöltötte a fejem, elmondott minden szarházinak, mert az msn-en meg merészeltem beszélni valakivel az ügyet... Erre rögtön elfelejtettem békülési szándékomat és csomagolni kezdtem. Így most apámnál lakok. De nagyon megbántam, mármint, tényleg nem ér annyit az egész, hogy örök haragot fogadjunk. Anyám viszont megesküdött rá, hogy soha többé nem enged be az ajtón. :S Úgy érzem, elvesztem. Mit tehetnék?
2008. júl. 17. 08:25
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%

Velem majdnem ugyan ez volt.a szüleim elváltak anyumnál maradtam. a legjobb bnőm anyukája és az apukám szerették eegymást és ezért volt a válás.messze laktunk aputól pontoabban apu szolnokon mi meg békéscsabán apukám tesójánál. aztán anyuval veszekedni kezdtem mert akart magának egy új férjet de én nem mert nem akartam másik apát és annyira veszekedtünk h azt mondta h vagy megszokom vagy pedig elmegye., én nem gondolkodtam és azt mondtam elmegyek...volt még 300 ftom és elmentem vele telefonálni apunak mert anya nem egedte h apukámnak telefonáljak...egy két óra múlva jött is és elmentem mindenemet otthagytam(nem a ruháimra gondolok ) a testvéremet aki a legaranyosabb a világon és még csak 7 éves az anyukámat aki mostanára már megbékélt és az unokatestvéreimet akik kedvesek voiltak vszont volt egy ügy és apukám testvére jó nagy darab és nagyon szigorú és kis taknyos.....nak nevezett és azt mondta apunak a telefonba mikor elmentünk h csak a baj van velem...pedig régen mindig játszott velem...mikor utoljára ott voltam anyuéknál azt mondta apukám tesója (ugye külön házba laki a két család) azt mondta be ne menjek az ő házunkba...nem is mertem...:'( most télleg sírok) nagyon hiányzik a tesóm olyan cuki!!!és ezek miatt az ügyek miatt már 6 suliba jártam!!!lassan 3 hónapja lakok apunál és még van 6 év:'( MEGBÁNTAM!!!NAGYON!!! de annak örülök h nemsokára 3 hétre megyek anyuékhoz de attól félek h Feri(apukám tesója) még mindig haragszik rám.

és még csak 12 éves vagyok!!! teljesen el van rontva az életem!!! Úgyhogy kedves 17 éves lány énb tudom milyen érzés de én 12 vok!Bocs h sokat írtam!

2008. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Istenem mennyire megsajnaltalak titekt!:(( Nagyon remelem hogy jo lesz ott apukadnal es anyukadat hagyd,majd ha o keres, megbocsajt akkor bocsass meg te neki!!Ne keresd,hagyd,lassuk meddig birja hogy haragudjon a lanyara!!El sem hiszem hogy vannak meg ilyen szulok!Kitartast,es fel a fejjel!



Kedves 12 eves lany!Nagyon sajnalom ami tortent,es nagyon remelem hogy apukadnal jol erzed majd magad!Remelem sikerul majd tullepj ezen az egeszen!Tudom nem konnyu.Fel a fejjel!

Szinten egy 12 eves lany.

2008. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak lehet, hogy most ez a legjobb, egyedül, lehiggadva átgondolhatja a dolgokat.

Egy dologra figyelj, ha apukádnál neked jó lenni, meg befogad téged, akkor ne költözgess oda-vissza, mert egyszer tényleg otthon nélkül találod magad :(

Nagyon szomorú ez a helyzet, de anyukádnak nincs joga a te életedet is tönkretenni egy képzelgése miatt.

2008. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
23%
Szia!Én is szűlő vagyok bíztos vagyok benne,hogy anyukád keresni fogja a társaságod és neked is keresni kelene 1-2 nap mulva.Abban is bíztos vagyok,hogy otthol magában sírdogál nem akart megbántani téged csak a pillanatnyi dűh egyszerre összejött minden.Az tény,hogy csúnya dolog másnak a telefonjában kutakodni hidd el megbánta.Lehet,hogy sértve érzed magad de gondolj bele anyukád egy válláson van túl nemigazán tudta feldolgozni ezt a tényállást hiába két éve történt.Nem akarok butaságot írni,de lehet,hogy még titokban szereti az apukádat és emiatt ellenséges avval az adott családdal.
2008. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

19 éves voltam,mikor összeköltöztem a párommal, anyuéktól 210 km-nyire..

anyu úgy búcsúzott tőlem, hogy ad egy hónapot, és bőgve fogom hazakönyörögni magam... azóta eltelt több, mint hat év, és több, mint 3 éve a férjem ez a srác, akivel akkor összeköltöztem :D


1-1,5 évig nem is beszéltem a szüleimmel, mert nekem nagyon szaril esett, ahogy elváltak tőlem.. azóta meg összehasonlíthatatlanul jobb a viszonyom velük, mint gyerekként!

nagyon jó érzés, mikor büszkén beszélnek rólunk:)


a szülők nagyon nehezen fogják fel, hogy felnőttek a gyerekeik, azok a csöppnyi kisbabák, akiket a még a széltől is óvtak már a hasukban is :)nehéz felfogniuk, hogy saját gondolataink, döntéseink vannak, és nem értik, miért szeretnénk egy kis magánéletet, mikor ők úgy érzik, mindent megadnak nekünk, mindenben segítenek..


sztem adj neki egy kis időt, hogy lenyugodjon, ne egykét napot, hanem legyen az egy-két hét is, aztán hívd fel egyszer, de legyél távolságtartó vele, és csak érdeklődj hogy van.. onnan már le tudsz vonni következtetést, hogy megnyugodott-e.. ha lenyugodott, próbáljátok megbeszélni, mond el neki, hogy mit érzel, hogy zavar, hogy nyomoz ue próbál szabályozni..

remélem köztetek is javul a kapcsolat :)

addig meg nyugodj le apudnál,és érezd jól magad :)

2008. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

szia kérdező!

az én felnőtt életem is hasonlóan kezdődött,egy hasonló anyuka miatt. most 32 vagyok,és az út a mostani normális életemig iszonyú rögös volt,talán sosem jövök teljesen egyenesbe. mégis azt mondom,ha teheted,ne menj vissza. ha nem jó apudnál,inkább menj albérletbe,a sulit meló mellett is elvégezheted,és lelki terror nélkül még csórón is boldogabb élet várhat rád. aztán,ha eleget bizonyítasz(úgy 10 év múlva),anyukád fogja a te társaságodat keresni. én sem hittem,de így lett,és most igyekszem megbocsátani.

kitartás,bárhogy döntesz!

2008. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Azóta már beszéltem egyszer anyummal telefonon, de megint csak összevesztünk. Csak úgy fogadna vissza, ha a fent említett barátnőmmel ismét megszakítanék minden kapcsolatot. Ezt pedig nem akarom. Miért nem képes belátni, hogy téved? :(
2008. júl. 21. 09:32
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
nem akarok ítélkezni, de anyád elég hülye lehet. jelenelg fiatal vagy, a szívedre hallgass, ott lakj ahol szeretnél, találkozz a barátnőddel nyugodtan, anyukád majd csak észhez fog térni. ha meg nem, ennyit ér, és elvesztette a lányát. sajnos rengeteg a hülye szülő, de ez nem jelenti azt, hogy az alárendeltjévé kéne válnod.
2008. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
24%
én biztos maradnék fateromnál ien anya nekem nem kéne...
2008. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy anyukád valamilyen szekta tagja? vagy esetleg agybajos? nem értem, hogy viselkedhet így egy anya? olyan, mint egy zsarnok, uralkodik a lányán ... szerintem maradj apukádnál, ott jó dolgod lesz ... :)
2008. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!