Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan könnyítsek a lelkiismer...

Hogyan könnyítsek a lelkiismeretemen? Elmondjam neki?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok együtt a férjemmel!

Majdnem 2 éve hogy külföldön dolgozik, sajnos semmi látszata de nem is az a lényeg!

Eléggé a kapcsolatunk rovására ment a távollét, pedig előtte létezni sem tudtunk egymás nélkül.

Ahogy kiment nagyon rossz lett a kapcsolatunk, hiába volt skype lehetőségünk, egyáltalán nem tudtunk két emberként kommunikálni pár hónap után!Eltelt egy év hogy már kiment, én megismerkedtem egy férfivel. Fél évig volt a szeretőm. Vágytam a társaságára. Jó volt vele beszélgetni, megértő volt, meg nevetettet mind ellentéte a férjemnek, aki állandóan ott piszkált ahol tudott, mindenről be kellett számolni, és ha még szüleimmel elmentünk egy napra kirándulni az is gond volt, holott ekkor még a szeretőmnek se híre se hamva nem volt.

Sehová sem járhattam, mindenhol ellenőrzött.Facebook, ha itthon volt telefon, laptop.

A viselkedése pedig maga volt a pokol. Soha nem mosolygott rám, ami jól esett volna.

Ha haza jött szabadságra, elmentünk egy boltba a hölgyekkel kedves volt velem pedig előtte illetve utána úgy beszélt mint egy lábtörlővel.


Akadt olyan probléma hogy a testvéremmel elmentem valahová pl pénzt levenni a számláról szóval ezek ki akasztottak. Nem erre vágytam.

Végül próbáltam rá hatni hogy nem beszéltünk amikor rossz passzban volt, volt hogy finoman volt hogy nyersebben közöltem vele hogy a viselkedésével el üldöz és nem meg fog vele fogni.

Úgy ahogy jelenleg próbál változni.

A pasival pedig szakítani fogok, hisz a férjem az életem párja, és azt hiszem ez kellett ahhoz hogy rá jöjjek nagyon fontos nekem, csak abban nem vagyok biztos hogy el mondjam-e neki hisz akkor ismét kezdődik gyanúsítgatás nyilván okkal ez nem kérdés, a megalázás a csúnya beszéd/ viselkedés!

Ezt pedig nem akarom, úgy ahogy nem akarom rá dobni a lelkiismeretem, és azt hogy könnyítsek magamon és neki fájjon! Úgy érzem hogy még együtt tudunk lenni, normálisan.


2014. jan. 13. 13:52
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
78%

Én nő vagyok, de a #19-essel értek egyet.

Mindenkinek joga van a teljes igazsághoz, mert ha tiszteljük a másikat (ami egy kapcsolatban elengedhetetlen!), akkor meg kell adni a másiknak azt az esélyt, hogy a valós események, a megtörtént dolgok tudatában hozhassa meg a döntését.

Az, ha valaki "szeretőt tart" fél éven keresztül azért nem összevethető egy szex-közbeni fantáziálgatással.

Lehet, hogy a ragaszkodás, vagy a tényleges egyedülléttől való félelem az, ami azt az illúziót keltheti a kedves kérdezőben, hogy még mindig az a férfi az élete párja, de valójában a döntést már akkor meghozta amikor mással kezdett, még ha nehéz is beismerni.

Az, hogy egy ilyen dologban ki hibás- ki nem, teljesen lényegtelen, nem is biztos, hogy ezért bárkire is rá kéne húzni a felelősséget, de annyi biztos, hogy egy kapcsolat ettől már befuccsol, mert elvész a bizalom, beékelődik egy titok, mindig lesz a levegőben egy kis "lebukás veszély".. ezek mind olyan dolgok, amik egy kiegyensúlyozott párkapcsolatba nem férnek bele.

A döntést meghozni nehéz, de bízok benne, hogy a kérdező is a lehető leghelyesebben fog cselekedni.

2014. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Amióta itt olvasgatom a gyíkot, az az érzésem,

hogy már nincsenek is normális, hűséges nők!

Ha a férfi nincsen résen, már meg is van csalva.

Azután meg kikérik maguknak, ha bárki is megjegyzi, hogy minden nő k...va!

(Tisztelet a néhány kivételnek.)

2014. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Van olyan ember aki az összes elkövetett hibáját elmondta annak akivel szemben elkövette?"


Egy kapcsolatba nem követünk el a másikkal szemben olyan hibát, amit be kell vallani. Pontosabban olyan hibát, amit nem merünk bevallani. Ez az alapja.


Ha nem kell a másik fél, ha nem felelnek meg a körülmények, ha nem jó az élet a másikkal hosszútávon, akkor másik útra kell lépni. De nem úgy ahogy a kérdező tette.

2014. jan. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Aki normáis kapcsolatban él, az minek írna ide?

Biztos sok ilyen ember van, olyan ez, mint a jó hír, az nem hír...

2014. jan. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Kedves #20-as, nyilván nem kell abszurdba elvinni a dolgot, gondolatbűn nem létezik, az embernek a felelősséget a tetteiért kell vállalnia, nem a gondolataiért...
2014. jan. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Vigyázz gondolataidra, mert gondolataid szavak lesznek,

Vigyázz szavaidra, mert szavaid tettek lesznek,

Vigyázz tetteidre, mert tetteid szokások lesznek,

Vigyázz szokásaidra, mert szokásaid természeted lesz,

Vigyázz természetedre, mert természeted a sorsod lesz."

2014. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
25%

Az Isten mentsen meg az ilyen no"to"l!!!


Félrekefél.

Persze a férje hibás érte.

És utána gyáva vállalni a következményeit.


Legalább dolgozol valamit? Vagy a férjed pénzel?

2014. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni a témában:

[link]

2014. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
23%
Ha lenne komolyabb anyagi látszata, hogy külföldön dolgozik, akkor nem csaltad volna meg?
2014. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

A nőket nem érdekli a pénz...

2014. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!