Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megvegyek egy...

Szerintetek megvegyek egy másfél szobás lakást? 21/L

Figyelt kérdés
Köszönöm ha végigolvasod. A dédpapám és én közöttem már mindenki meghalt és én örököltem a házát amit megvettek 4.5 millióért. Most kaptam egy ajànlatot, hogy 4 millió forintért a mostani lakhelyemtöl 3 perc sétára eladó egy 1.5 szobás lakàs. A tulaj ismerösöm de külföldre dolgozik ezért adja ilyen olcsón, 1 héten belül várja a válaszom ha nemet mondok meghirdeti. A lakást fel kell újítani nyílászáró csere, vezetékelés festés bútorozás stb. Tehát még minimum másfél milliót rà kell költeni. Sokat diákmelózok, abból félre tudtam tenni kb 450.000 ftot tehát összesen 5.450.000 ft om van. Jó a környék itt tervezem az életem átlag lakás alapárak 8-10 millió között mozognak. Az egyetlen hátránya hogy egymásból nyílnak a szobák. Nem örökre venném a lakàst, hanem amig nagyon kicsik lennének a majdani gyerekeim, utana kertes házat szeretnék maks. (Kb 10 èv múlva) . A másik kérdésem hogy szerintetek egy lakást berendezni bútorokkal mûszaki cuccokkal szonyeg stb mennyibe kerulhet? Telefonrol irok bocsi a hibakert!
2014. jan. 9. 00:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "kedvezö, baráti" ajánlatokkal nagyon kell vigyázni, mert a legtöbb esetben a vevö igencsak ráfizet!!!!


Elöször is szakemberrel megnézetnék mindent, hogy mennyi lenne a TÉNYLEGES renoválási költség - mert általában sokkal magasabb lesz, mint amit te laikusként belelátsz.


Másodszor igencsak érdemes többször ellátogatni a környékre, hogy milyenek a szomszédok, mert éppen pár hete volt itt hasonló történet, ahol a kedvezö lakás vétele után derült ki, hogy több nagyon hangos szomszéd van, de az egyik még veszélyes elmebeteg is, aki zaklatni kezdte a kérdezöt. Javasolt idegenként több napszakban elnézni arra, a szomszédokkal elbeszélgetni, hogy milyenek a többiek, stb.


Harmadszor igen gyanus, hogy ennyire rövid idön belül kell döntened - lakást nem vesz értelmes ember alapos utánjárás nélkül.


De a helyedben nem venném meg, mert eleve kicsi, és egyáltalán nem valószínü, hogy nem áron alul tudod eladni, ha egyáltalán sikerül - és akkor igencsak ráfizettél a kedvezö vételre.

2014. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

A költségek kalkulálásánál ne feledkezz meg a vagyonszerzési illetékről! Nézz utána az illetéktörvényben, nem pártízezer forint!

Másik ilyen kiadás lehet még az ügyvédi költség, a tulajdoni lapok beszerzése stb. Összességében az ingatlanvásárlásod jogi része többszázezres tétel is lehet.

2014. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
A felújítás nem lesz olcsó, ha vezetékelés, festés, nyílászáró-csere kell (és még nem biztos, hogy ebben benne van minden), az legalább egymillió forint. Bútorozást nem úszod meg félmillió alatt, szőnyeg, műszaki cuccok, ez-az plusz egymillió.
2014. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Egy műszaki szakemberrel és egy értékbecslővel megnézeted a lakást. Ha neked 5 misibe kerül mindennel együtt, és ők ettől egy magasabb értéket mondanak rá, akkor vedd meg. Ha kisebbet vagy ugyanakkorát, akkor ne vedd meg.


Ahol 8 millióért vannak lakások, gondolom az albérleti díj is igen alacsony lehet, szóval ha nem veszed meg is bármikor el tudsz költözni otthonról, egy albiba.

2014. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 kovpet ***** válasza:
16%

Ha nekem lenne egy 8 milliót érő (nem a vágyaimban, hanem a piacon annyit érő) lakásom és sok pénzem meg egy barátom, akkor nem adnám neki el 4-5-ért, hanem kiadnám neki ingyen.

Akkor jót is teszek meg a vagyonom is megmarad. Akármilyen gazdag valaki, nem dob ki egy fél lakás árát csak úgy.

2014. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!