Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megvegyek egy...

Szerintetek megvegyek egy másfél szobás lakást? 21/L

Figyelt kérdés
Köszönöm ha végigolvasod. A dédpapám és én közöttem már mindenki meghalt és én örököltem a házát amit megvettek 4.5 millióért. Most kaptam egy ajànlatot, hogy 4 millió forintért a mostani lakhelyemtöl 3 perc sétára eladó egy 1.5 szobás lakàs. A tulaj ismerösöm de külföldre dolgozik ezért adja ilyen olcsón, 1 héten belül várja a válaszom ha nemet mondok meghirdeti. A lakást fel kell újítani nyílászáró csere, vezetékelés festés bútorozás stb. Tehát még minimum másfél milliót rà kell költeni. Sokat diákmelózok, abból félre tudtam tenni kb 450.000 ftot tehát összesen 5.450.000 ft om van. Jó a környék itt tervezem az életem átlag lakás alapárak 8-10 millió között mozognak. Az egyetlen hátránya hogy egymásból nyílnak a szobák. Nem örökre venném a lakàst, hanem amig nagyon kicsik lennének a majdani gyerekeim, utana kertes házat szeretnék maks. (Kb 10 èv múlva) . A másik kérdésem hogy szerintetek egy lakást berendezni bútorokkal mûszaki cuccokkal szonyeg stb mennyibe kerulhet? Telefonrol irok bocsi a hibakert!
2014. jan. 9. 00:38
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Gáz fütés van bevezetve, azt 2 éve vezették be. Elsö emeleti a lakás. Az erkélyröl illetve ablakbol egy szep parkot lehet latni
2014. jan. 9. 01:29
 22/35 anonim ***** válasza:
14%
Majd én megveszem mond a címet. Meghívlak a lakásavató bulimra.
2014. jan. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

:)


Továbbra is fenntartom, ilyen összeg kiadása előtt állapotfelmérés, de amúgy ígéretes...

2014. jan. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem idegentől veszi. A család barátjától. Körülnézni azért természetesen lehet.
2014. jan. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ismerem Gödöllőt, és tekintve a várost, ez egy nagyon jó ár.

Szerintem vedd meg, saját lakás teljesen más, mint albérletezni!

2014. jan. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
50%
n.b.s. frank, n.b.s.
2014. jan. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Szerintem már elaludhatott.
2014. jan. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
24%

Vétek kihagyni, ha áron alul megtudod venni.

Felújítod, eladod normál áron, és nyersz rajta.

2014. jan. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
54%
Már leírta hogy nem adja tovább, hanem költözik.
2014. jan. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
97%

Nem lennék benne biztos, hogy az a lakás többet érne, mint amiért meghirdette a csávó. Tanultam egy kis ingatlan értékbecslést és a tanár filozófiája az volt, hogy minden lakás annyit ér, amennyiért megveszik. (Ez félig poén volt, de azért van benne igazság)

Amit a neten látsz az minden eladósorban lévő lakás és lehet, hogy a kutyának sem kell. Az sem jelent semmit, hogy 2 hete hirdették meg, mert a profik mindig törlik és újrarakják a hirdetést, hogy előre kerüljön és hogy ne látszódjon úgy, mintha senkinek sem kéne egy csomó ideje.


Amúgy ha hozzáadod az általad kinézett lakáshoz, hogy mennyi a felújítás + a bútor + a váratlan költség, akkor lehet, hogy ugyan annyira jössz ki, mintha megvennél egy olyat 8-ért aminek semmi baja. Értem, hogy arra most nincs pénzed, de ez egy kicsit arra emlékeztet, mint amikor megveszi valaki a 10 ezres csivavát/egyéb kutyát a cigányasszonytól, mert nincs 100 ezre tenyésztőre. Aztán vagy jól jár, mert kap egy tökéletes kiskutyát, vagy csodálkozik, amikor tele van szerencsétlen beltenyésztett, túlszaporított állat minden betegséggel, ami néha még többe is kerül, mint ha vett volna egy törzskönyves kutyát garanciával.


Lehet, hogy nem a legjobb a hasonlatom, de én is azon rejtett hibákra gondolok, amit most nem látsz. Mi is vettünk így lakást és hát ért minket meglepi, pedig volt velünk épületgépészethez konyító rokon. Csak aztán addig szivóztak a kéményseprők, amíg át nem kellett valamit tervezni, aztán kiderült, hogy az előző tulaj semmihez sem hívott szakembert, hanem megszerelte maga. Hát, ebből lett az pl, hogy minden konnektort le kellett cserélni, mert enyhén veszélyesek voltak. És érted, nem akart ő rosszat, csak ő így élt, mert neki ez volt normális és sok kis ilyen dolog sok lett összeadva... csak az én mérnökökkel teli családom nem bírt átsiklani ezek felett és kijavíttatunk/kijavítottunk mindent. Rendesen rá is dobott a költségekre, bár nem bántuk meg, mert nagyon jó helyen van és jó az elosztása is.

2014. jan. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!