Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megvegyek egy...

Szerintetek megvegyek egy másfél szobás lakást? 21/L

Figyelt kérdés
Köszönöm ha végigolvasod. A dédpapám és én közöttem már mindenki meghalt és én örököltem a házát amit megvettek 4.5 millióért. Most kaptam egy ajànlatot, hogy 4 millió forintért a mostani lakhelyemtöl 3 perc sétára eladó egy 1.5 szobás lakàs. A tulaj ismerösöm de külföldre dolgozik ezért adja ilyen olcsón, 1 héten belül várja a válaszom ha nemet mondok meghirdeti. A lakást fel kell újítani nyílászáró csere, vezetékelés festés bútorozás stb. Tehát még minimum másfél milliót rà kell költeni. Sokat diákmelózok, abból félre tudtam tenni kb 450.000 ftot tehát összesen 5.450.000 ft om van. Jó a környék itt tervezem az életem átlag lakás alapárak 8-10 millió között mozognak. Az egyetlen hátránya hogy egymásból nyílnak a szobák. Nem örökre venném a lakàst, hanem amig nagyon kicsik lennének a majdani gyerekeim, utana kertes házat szeretnék maks. (Kb 10 èv múlva) . A másik kérdésem hogy szerintetek egy lakást berendezni bútorokkal mûszaki cuccokkal szonyeg stb mennyibe kerulhet? Telefonrol irok bocsi a hibakert!
2014. jan. 9. 00:38
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy 500.000 ft van auto nyeremeny betetkonyvbe, igy jon ki az 5.5 millio
2014. jan. 9. 00:41
 2/35 anonim ***** válasza:
43%
Hát szerintem megéri ha eltudsz ott lenni úgy hogy idővel bútorozod majd ahogy tellik rá. Párod van? Úgy könnyebb lenne.
2014. jan. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
35%
A berendezésre szerintem kb 1 milliót számolhatsz. Ha a környék megfelel, és4 millióért ad egy 7-8milliós lakást, szerintem vedd meg.De a te 4.5 milliódhoz hozzáteszed a 450 et, az csak 4950000ft. És nem 5450000ft
2014. jan. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

3. Valaszolo : irtam kommentbe az 500 ezres betetkonyvet.

Anya azt mondta hogy megveszi a hütö- fagyasztót, mosó és mosogatógépet illetve a barátja mwgcsinálja a festést és burkolást igy ott nincs munkadíj

2014. jan. 9. 00:50
 5/35 anonim ***** válasza:
48%
A helyedben megvenném és rögtön meghirdetném. Ha tényleg 8-10 M-ért vannak a környéken lakások, óriási butaság lenne megtartani, ha majdnem a dupláját kaphatod a befektetésednek.
2014. jan. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
57%
De mit szólna az ismerőse? Nem azért adja neki a lakást féláron, hogy utána meg eladja, és ő profitáljon belőle.
2014. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban így van, akkor megéri megvenni, bár a lakásárak elég változóak, de ha neked a lakás szimpatikus, akkor bizonyosan jó üzlet.


Na a kérdés az az, hogy mi van ha külföldre költözik? Akkor is lehet értékesíteni egy lakást itthon, lemond az elmondottaid alapján 3 millió forintról azért mert külföldre megy?


Hmm...


Én azért ne felejtsük el, ami úgy kezdődik, hogy nyílászáró csere, meg vezetékelés, hát biztos vagy te abban a plusz egy millióban?


Szerintem egy átlag másfél szobás lakásban csak a teljes nyílászáró-csere van kb. egy millión.


Vezetékelés nagyban függ a jelenlegi rendszertől. Ha nincs mákod szét kell bontani az egész lakást, minimum fél millió, aztán meg kéne nézni, hogy nincs e valahol vizesedés, gázzal minden rendben-e, stb.


Ígéretes de óvatosan, ne kapjon el az olcsóság héve, mert sokan erre apellálnak, csalóka lehet a dolog.

2014. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
34%
Miért hirdetné meg, ha úgyis el akar költözni a szülői fészekből. Első lakásnak jó a másfél szobás lakás, főleg ha baráti áron adják.
2014. jan. 9. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltok! Ebbe a megvétel eladás dologba azért nem mennék bele, mert minél hamarabb költözni szeretnék, most családi házban lakunk 4 generáció együtt, a legnagyobb korkûlönbség 60 év közöttem és dédim között, imadom ot de minden naposak a vitak :(
2014. jan. 9. 01:03
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hetes is okosakat ír. Külföld ide oda, 2-3 milliót nem dob ki senki az ablakon.
2014. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!