Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtanulhat a gyermek németül...

Megtanulhat a gyermek németül ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Ha a családfenntartó Németországban dolgozik, és biztos munkahelye van közben nem tudja a nyelvet, és eközben kiviszi a feleségét és a gyermekét aki 6 éves ( még óvódás) meg tanulhat-e németül?

A gyermek anyja sem tud németül!


2014. jan. 4. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, Oberwartban egy csomó magyar-német ovi van.
2014. jan. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, oviban, suliban meg fog tanulni. Nekem is van ismerősöm, akik ovis kisgyerekkel mentek ki, a szülők alig vagy nem tökéletesen beszélték a nyelvet. A kisgyerek már jobban beszél az egész családnál és olyan kiejtése van, amit felnőttként már nem lehet megtanulni.
2014. jan. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a gyerek tankoteles,suliba vagy oviba fog jarni, fel ev mulva vigan karattyol a jatszoteren es az anyjanak fordit a boltban. En jo nyelvtudassal jottem ki, a gyerekek gyakorlatilag nullaval, 4 honap suli utan pislogtam, hogy a gyereknek mi is a nyelvtan hazija, o meg nezett boci szemekkel, hogy o erti..... Dugjatok be az oviba/suliba, te meg dadogsz, mire o mar meset nez, beszelget, a jatekaiban pedig egyre gyakrabban hasznal nemetet.
2014. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Baratnomek Angliaba mentek, ok magas szintu nyelvtudassal,az o gyerekeik nullaval. Egy ev mulva hallottam, a gyerekrol nem mondanad meg, hogy nem ott szuletett, a szulok kiejtesen erezni, hogy ok angolul jol beszelo magyarok.
2014. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
IGEN!!! Az elso evre nrm iratnam suliba csak oviba..ez a legkevesebb..de tapasztalatbol kulfoldon elo anyakent mondom hogy megtanulja..jatszva..nem a konyv felett gornyedve..
2014. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!